Oznakowanie dróg do poprawy

W związku z budową obwodnicy wykonano rondo na drodze wojewódzkiej Bogucin – Niemce przenosząc na nie rozwidlenie dróg w kierunku Piotrowic i Karolina. Wprawdzie jest to początek powiatowej drogi Bogucin – Karolin  – Borków – Janów – Wola Przybysławska, ale od końca Karolina do Borkowa ta droga jest jeszcze gruntowa, podobnie odcinek Janów – Wola Przybysławska. Kierowcy nie znający miejscowego układu dróg skręcają do Karolina z myślą o Woli Przybysławskiej i muszą zawracać albo dalej kluczyć.

Drugim problemem na tym rondzie jest brak tablicy wskazującej kierunek do Garbowa i Karolina. Kierowcy zjeżdżający z drogi krajowej Lublin – Białystok w Niemcach widzą kierunkowskaz „Garbów”, w Krasieninie pojawia się tablica „Garbów  8 km”, dojeżdżają do ronda przed obwodnicą i widzą kierunek Wola Przybysławska i Bogucin – nie ma ani Garbowa, ani Karolina. Znający tę drogę nie zgubią się, ale obcy kierowcy nie wiedzą gdzie mają skręcić. Sprawa ta wymaga interwencji władz naszej gminy. Oby skutecznej!

DSC05809

Innym problemem w tym rejonie, już raczej nie do zaradzenia, jest brak przejścia w nasypie obwodnicy dla pieszych idących od Bogucina do Karolina i odwrotnie, w linii starej drogi. Piesi muszą iść do ronda nakładając drogi, a są to często starsze osoby. Wykonuje się przejścia dla zwierząt, a dla ludzi zabrakło wyobraźni albo pieniędzy.

Zdzisław Niedbała

 radny Rady Powiatu w Lublinie

p.s. Informujemy, że redakcja Naszego Garbowa przekazała informację o tych błędach do GDDKiA w Lublinie

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Oznakowanie dróg do poprawy

  1. Agnieszka

    Chciała bym zwrócić uwagę, że między Borkowem a Karolinem już od kilku lat oprócz drogi gruntowej jest nowy asfalt. Tak samo między Janowem a Wolą. Zgadzam się z tym, że drogi są źle oznakowane i nie każdy GPS je widzi ale to nie znaczy, że te drogi są gruntowe. Ucieszyło by mnie gdyby twórcy map ten mały kawałek 1 km między Karolinem a drogą do Borkowa od Garbowa umieścili na mapach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top