Ogłoszenia parafialne – 25.05.2014 r. – V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu niektórych parafian, stworzyliśmy w naszym kościele miejsce kultu św. Jana Pawła II. W lewej nawie przy ołtarzu maryjnym został umieszczony obraz i relikwie św. JPII, na klęcznikach znajdują się odpowiednie teksty modlitw… Zachęcamy do częstego indywidualnego korzystania z tego miejsca, zaś 16. dnia każdego miesiąca, po Mszy św. wieczorowej, będziemy się modlić wspólnie słowami litanii do św. Jana Pawła II.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy naKoncert Pieśni Maryjnych „Chwalcie łąki umajone”. Wysłuchamy trzeciego z cyklu koncertów w ramach projektu „Inwentaryzacja kapliczek i krzyży przydrożnych na obszarze parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wraz z wystawami fotografii połączonymi z koncertami muzyczno-literackimi opartymi na motywach ludowych i religijnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Wystąpią: Anna Barska sopran – śpiew, Stanisław Diwiszek – organy.
Koncertowi towarzyszyć będzie promocja książki „Kapliczki i krzyże przydrożne w pejzażu Ziemi Garbowskiej” oraz wystawa fotograficzna „Kapliczki Maryjne”

3. Dzisiaj wybory – niech każdy dorosły Polak zadba o to, aby naszą Ojczyznę w PE reprezentowali ludzie, których poglądów, postaw i powiązań nie będziemy się musieli wstydzić. Zachęcamy do roztropnego i odpowiedzialnego udziału w głosowaniu.

4. Najbliższa próba młodzieży przed bierzmowaniem – w poniedziałek po nabożeństwie majowym. Obecność wszystkich obowiązkowa.

5. Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, dn. 31 maja 2014 r.
Początek o godz. 10.00 w Kaplicy Matki Bożej Kębelskiej.

6. W imieniu Wójta Gminy Jastków oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zapraszamy na XV Festyn Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę /31 maja/w godz. 10.00-14.00 w Jastkowie.

7. Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli czerwca/ jest przeznaczona na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego.

8. Rada Duszpasterska i ks. Zbigniew organizują, podobnie jak w latach poprzednich, 11-dniowy wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży nad morze w okolice Władysławowa /od 13 lipca/. Szczegóły i zapisy u ks. Zbigniewa.

9. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła:
– Of. bezimienna z Piotrowic – 100 zł.
– Of. bezimienna z Garbowa – 1.200 zł. „Bóg zapłać”.

10.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Barbara Saba, Emilia i Sylwia Pruchniak, Iwona Krzewińska, Liliana Pruchniak, Zofia Woś, Waldemar Zamojski, Zbigniew i Jadwiga Woś, Teodora Czerniec, Julianna Paprota i Michał Gagoś. „Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od p. Halina Chołojczyk do p. Zenona Czubaka.

11.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

12.W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
– śp. Barbarę Piątek z Janowa, l. 60
– śp. Hieronimę Małyskę z Puław /pochodzącą z Piotrowic/, l. 71
– śp. Walerię Michałek z Bogucina, l. 84. Pogrzeb: poniedziałek, godz. 15.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top