Wspólnota modlitewna „Dwa Serca” zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje – maj 2016

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

(Bośnia i Hercegowina)

organizowana z inicjatywy

WSPÓLNOTY MODLITEWNEJ „DWA SERCA” przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie

Termin: 30.04.-08.05.2016 – 9 dni

 

Program ramowy (kolejność może ulec zmianie):

1 dzień (sobota): Wyjazd z Garbowa w godzinach porannych, przyjazd  na nocleg po drodze  (Chorwacja) w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień (niedziela): Śniadanie w hotelu i wyjazd do Bośni i Hercegowiny, przyjazd do Medjugorje w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i uczestnictwo w wieczornym programie modlitewnym.

3 dzień (poniedziałek): Po śniadaniu o godz. 8.00 wyjazd na wzgórze objawień, gdzie Mirjana otrzymuje comiesięczne orędzie od Matki Bożej, zapoznanie pielgrzymów z miejscami kultu oraz miejscowością, wizyta u figury Chrystusa Zmartwychwstałego, obiadokolacja, Msza Święta i wieczorny program modlitewny na placu kościelnym od godz. 17.

4 dzień (wtorek): Po śniadaniu wejście na górę Krizevac i modlitwa przy stacjach drogi krzyżowej, po południu wizyta we wspólnocie Cenacolo, obiadokolacja, Msza Święta i wieczorny program modlitewny na placu kościelnym od godz. 17.

5 dzień (środa): Dla chętnych poranne wyjście na Krizevac godz. 4.00. Po śniadaniu wyjazd do Mostaru, miasta trzech kultur, zwiedzanie miasta, następnie wizyta w urokliwym Blagaju, gdzie zwiedzimy klasztor derwiszów, powrót do pensjonatu na obiadokolację, Msza Św. i wieczorny program na placu kościelnym od godz. 17, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21 do godz. 22 (dla chętnych).

6 dzień (czwartek): Po śniadaniu możliwy wyjazd nad Adriatyk (w zależności od pogody), po drodze wizyta w Vepric (chorwackie Lourdes), w razie brzydkiej pogody opcjonalnie wizyta u Patryka i Nancy z Kanady, którzy złożą świadectwo nawrócenia lub spotkanie z inną ciekawą osobą, powrót do pensjonatu, obiadokolacja, Msza Święta i wieczorny program modlitewny na placu kościelnym od godz. 17.

7 dzień (piątek): Po śniadaniu wizyta we wspólnocie Błogosławieństw, gdzie odbędzie się uroczysty akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi, po spotkaniu czas na modlitwę pod figurą Matki Bożej (niebieski krzyż) i wspólny różaniec przy stacjach na wzgórzu objawień, czas wolny na zakup dewocjonaliów, obiadokolacja, Msza Święta i wieczorny program modlitewny na placu kościelnym od godz. 17.

8 dzień (sobota): Msza Święta, złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej pod wzgórzem objawień. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do Budapesztu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień (niedziela) Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (do 2-ch godzin), przyjazd do Garbowa w godzinach wieczornych.

Cena pielgrzymki: 1390/os. (cena może ulec zmianie, tylko w przypadku wzrostu kursu EUR powyżej 4,3 PLN)

Świadczenia:

opieka duszpasterska, przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NW, 6 noclegów  w pensjonacie, 2 noclegi po drodze, 8 śniadań i 8 obiadokolacji, wycieczki przewidziane w programie ( Mostar, Blagaj, Vepric, Makarska i Budapeszt), opłata za tłumaczenie symultaniczne podczas nabożeństw.

Wymagany ważny dowód osobisty lub paszport.

Informacje i zapisy:

Hania  693 377 943    e-mail: hannawlodowska@gmail.com

Monika 601 967 578 e-mail: monika@bogucin.com

niebonadMedjugorieniebo nad Medjugorie. Maj 2015.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Wspólnota modlitewna „Dwa Serca” zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje – maj 2016

 1. Medjugorje

  Tak opowiada Muniek Staszczyk na temat Medjugorie:

  Przy którejś spowiedzi padło hasło: „Może ty byś bracie do Medjugorie pojechał?”. W sumie miałem urlop, to pojechałem. No i w Medjugorie zaczęła się ta sytuacja. Na mszy po włosku popłakaliśmy się z żoną, a włoskiego w ogóle nie znaliśmy. Tam poczułem działanie Matki Bożej

  http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1247,muniek-staszczyk-o-nawroceniu-w-medjugorie.html

  Reply
 2. zdarli ogłoszenie

  Ktoś zdarł plakaty z ogłoszeniem wyjazdu do Medjugorie które wisiały przed kościołem. Już nawet pielgrzymki nie uszanują!!

  Reply
 3. Konkurencja

  Konkurencją jest sam diabeł i on zrywa plakaty, bo jaki można mieć w tym interes????
  chyba tylko, żeby ludzie nie odnaleźli drogi do Pana Boga.

  Reply
 4. redakcja

  25 grudnia 2015 – Orędzie Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorje:

  Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daje wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modle się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem.Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

  Reply
 5. Dwa Serca

  Informujemy, że są jeszcze wolne ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Medjugorje. Osoby rozważające wyjazd prosimy o przyspieszenie decyzji, ponieważ chcielibyśmy już zamknąć etap zapisów.

  Reply
 6. Orędzie Matki Bożej Post author

  Orędzie Matki Bożej otrzymane w Medziugorju 18 marca 2016

  Drogie dzieci, macierzyńskim sercem pełnym miłości do was, moich dzieci, pragnę nauczyć was całkowitego zaufania Bogu Ojcu. Pragnę, abyście się nauczyli – spoglądając do swego wnętrza i wsłuchując się w wewnętrzny głos – jak pełnić wolę Bożą. Pragnę, abyście się nauczyli pokładania bezgranicznej ufności w Jego łasce i w Jego miłości, takiej ufności, jaką ja zawsze miałam w Nim. Dlatego, drogie dzieci, oczyśćcie wasze serca! Uwolnijcie się od wszystkiego, co was pociąga ku temu, co ziemskie. Pozwólcie, by to, co Boże – przez modlitwę i cierpienie – uformowało wasze życie; aby w waszym sercu było Królestwo Boże; abyście zaczęli żyć jako pochodzący od Boga Ojca; abyście starali się iść zawsze za moim Synem. Lecz aby to wszystko się stało, moje dzieci, musicie być ubodzy duchem i napełnieni miłością i miłosierdziem. Musicie mieć czyste, proste serca i zawsze być gotowi służyć.

  Moje dzieci, posłuchajcie mnie! Mówię to dla waszego zbawienia. Dziękuję wam.

  Reply
 7. Orędzie Matki Bożej Post author

  Orędzie dla Mirjany z 2.04.2016 (Medziugorje)

  „Drogie dzieci, nie miejcie zatwardziałych, zamkniętych i napełnionych lękiem serc. Pozwólcie mojej macierzyńskiej miłości oświecić i wypełnić je miłością i nadzieją, bym jako Matka ulżyła waszym cierpieniom, które znam, bo sama ich doświadczyłam. Cierpienie powoduje wzrost i jest największą modlitwą. Mój Syn w sposób szczególny kocha tych, którzy znoszą cierpienia. Posłał mnie, abym wam w nich ulżyła i przyniosła nadzieję. Zaufajcie Mu. Wiem, że jest wam ciężko, gdyż widzicie wokół siebie coraz większą ciemność. Moje dzieci, trzeba ją rozproszyć modlitwą i miłością. Kto się modli i kocha, nie boi się, ma nadzieję i miłość miłosierną, widzi światłość i widzi mojego Syna. Wzywam was jako moich apostołów, abyście starali się być przykładem miłości miłosiernej i nadziei. Wciąż na nowo się módlcie o coraz większą miłość, gdyż miłość miłosierna wnosi światło, które rozprasza każdą ciemność, przynosi mojego Syna. Nie bójcie się nie jesteście sami, ja jestem z wami. Proszę was módlcie się za swoich pasterzy, by mieli miłość w każdej chwili, by działali z miłością dla mojego Syna, przez Niego i na Jego pamiątkę. Dziękuję wam”.

  http://medziugorje.blogspot.com/2016/04/oredzie-dla-mirjany-z-2042016.html

  Reply
 8. Orędzie Matki Bożej Post author

  Orędzie, 25. kwietnia 2016

  „Drogie dzieci! Moje Niepokalane Serce krwawi patrząc na was w grzechu i w grzesznych obyczajach. Wzywam was, powróćcie do Boga i modlitwy, aby było wam dobrze na ziemi. Bóg przeze mnie wzywa was, aby wasze serca były nadzieją i radością dla wszystkich, którzy są daleko. Niech moje wezwanie będzie lekarstwem dla waszej duszy i serca, abyście wysławiali Boga Stworzyciela, który was kocha i wzywa do wieczności. Dziatki, życie jest krótkie, wykorzystajcie ten czas, by czynić dobro. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

  Reply
 9. Orędzie Matki Bożej w Medjugorie 2 maja 2016

  Drogie dzieci, moje macierzyńskie serce pragnie waszego szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyście mogli szerzyć miłość i pokój pośród wszystkich, których macie obok siebie. Moje dzieci, nie zapominajcie: każdy z was jest wyjątkowym bytem dla Ojca Niebieskiego! Dlatego pozwólcie na nieustanne działanie Ducha Świętego w was. Bądźcie moimi dziećmi, czystymi duchowo. W duchowości jest piękno: wszystko, co jest duchowe, jest żywe i bardzo piękne. Nie zapominajcie, że w Eucharystii, która jest sercem wiary, mój Syn zawsze jest z wami. On przychodzi do was i łamie dla was chleb, ponieważ to dla was umarł, zmartwychwstał i ponownie do was przychodzi. Znacie moje słowa, one są prawdą, a prawda się nie zmienia, jednak wiele moich dzieci o niej zapomniało.

  Drogie dzieci! Moje słowa nie są ani stare, ani nowe, one są wieczne. Dlatego wzywam was, moje dzieci, abyście uważnie obserwowali znaki czasu, abyście „składali połamane krzyże” i abyście byli apostołami Objawienia. Dziękuję wam.

  Reply
 10. bobo63-uczestnik"przez pomyłkę"

  Jestem pod wrażeniem samego miejsca, jak i organizatorów. zapisałem się na wycieczkę, a wylądowałem na mocno uduchowionej pielgrzymce. Ale wicie co??…. TO NIE BYŁ PRZYPADEK 🙂 ten wyjazd, CI ludzie i TO miejsce było czymś czego mi dotąd w życiu brakowało…….

  Reply
 11. Robert

  Doświadczyliśmy wielkiego błogosławieństwa. To był naprawdę wspaniały duchowy czas. Dziękujmy Bogu i Niepokalanej, ale też sobie nawzajem za to doświadczenie bycia razem przed Bogiem. Wszyscy pielgrzymi spisali się na piątkę z plusem.

  Przy pożegnaniach wiele osób mówiło, że musi wrócić do Medjugorie i że chce z sobą zabrać innych więc w przyszłym roku chyba trzeba będzie jechać pociągiem 🙂

  Niech Bóg będzie uwielbiony.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top