NaszGarbow.TV – XXIII Sesja Rady Gminy Garbów – 4 grudnia 2013 [całość]

[0:4:45 — 0:16:33] – Sprawozdanie wójta z działalności pomiędzy sesjami

[0:17:20] – Ciekawe merytoryczne wprowadzenie  przedstawiciela biura projektowego oraz podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Garbów oraz uchwalenie nowego planu zagospodarowania terenu.

[1:27:30] – Uchwała w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Zagrody

[1:30:15] – Dyskusja nad funduszem sołeckim na 2014 rok

[1:48:32] – Przystąpienie do planu gospodarki nisko emisyjnej gminy Garbów

[2:29:15] – Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji

[2:30:40] – Interpelacje i zapytania radnych (bardzo ciekawe wymiany zdań)

[2:37:45] – Sprawy bieżące (bardzo ciekawe wymiany zdań)

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “NaszGarbow.TV – XXIII Sesja Rady Gminy Garbów – 4 grudnia 2013 [całość]

 1. Floe

  Należy się ukłon dla panów radnych Tarki i Ostapińskiego. Brawa za odwagę!
  Odnośnie budynku dla stacji pogotowia to widać że zaangażowanie jest spore – i już oczywiste że jak otrzymają na własność to będą mieli kasę na remont a jak dzierżawę to nie…….jeśli w obecnym budynku kiepskie warunki to może ten obiekt wyremontować ?! Czy jest gwarancja że po oddaniu budynku po ”pewnym” czasie nie wyłoni się tam prywatna przychodnia lekarska + stacja pogotowia ratunkowego coby nadgorliwi się nie czepiali że przeznaczenie było inne…

  Reply
  • obywatel

   Coz sie tu dziwic. ..
   . oddajac pogotowiu ten budynek za darmo można liczyc na wdziecznosc pewnych osob, a i miejsce dla prywatengo gabinetu … sie znajdzie zeby golic kase na mieszkancach nawet kiedy stolka … zabraknie.
   /post przeredagowany przez redakcję/

   Reply
 2. Michczas

  Moim zdaniem, powinno się zrobić wszystko aby stacja pogotowia pozostała w Garbowie. Ja osobiście( i myśle ze wiekszosc mieszkanców gminy) czuję sie bezpieczniej wiedząc ze w Garbowie jest karetka. A tłumaczenia jednego z radnych że z Nałęczowa karetka tez przyjedzie, jest trochę lekkomyślne, bo chyba logiczne jest że w nagłych wypadkach liczy sie jak najszybszy dojazd do potrzebującego pomocy, a w przypadku stacji w Nałęczowie czy Jastkowie, już o takiej szybkosci nie mam mowy. Więc trzeba znaleźć lokum dla stacji koniecznie w naszej Gminie.

  Reply
  • persodrom Post author

   To niech wójt nie uprawia szantażu w imieniu ZOZ. Niech ZOZ kupi sobie budynek. A co to za rozdawnictwo? Jak była mowa o udostępnianiu za darmo sal gimnastycznych mieszkańcom to się podniósł krzyk, że za darmo to źle. A jak oddać cały budynek za darmo to dobrze?

   Reply
   • jareczko

    Pragnę zauważyć subtelną różnicę między kopaniem gały, a ratowaniem ludzkiego zdrowia i życia. Zresztą wójt wcale nie mówił żeby to oddać tylko przedstawił sprawę do dyskusji. A insynuacje które tworzy obywatel są bardzo dziwne. Mimo cenzury da się tam dopatrzec jakby to wójt miał sobie sam dla siebie gabinet zrobić jak przecież nie jest lekarzem. /…zmienione przez redakcję…./

    Reply
    • persodrom Post author

     Taki mechanizm jak przedstawił obywatel istnieje i działa w życiu publicznym i żadna osoba publiczna nie może się obrażać, że tak się na nią patrzy. To oczywiste, że jak ktoś przekonuje o oddaniu nieruchomości o wartości kilkuset tysięcy posługując się mechanizmem logicznym szantażu, co zwróciło uwagę radnych i nawet tak zostało nazwane, to nie ma się co dziwić, że budzi to podejrzenia. Nikt nikogo nie pomawia, ale z drugiej strony nie jest tak, że udajemy że nie dzieje się nic ważnego. To jest właśnie kontrola obywatelska i nie tylko.

     Reply
     • jareczko

      o oddaniu i tak decyzję podejmuje rada i to rada jest najbardziej odpowiedzialna za decyzję poswiecenia budynku albo poświęcenia pogotowia. Można też myśleć nad innym rozwiązaniem. Wójt tylko przedstawił problem i mówił, że ma wątpliwości co do tych wymagań dyrektora i zostawia sprawę do dyskusji na sesji.
      Ja bym wolał pogotowie w Garbowie, a nie w Nałęczowie czy Lublinie. Nie wiem który to taki mądry mówił, że z Nałęczowa tez dojedzie, ale ja przypominam, że w ratownictwie liczą się sekundy. Mózg umiera w 4 minuty i 30 sekund.

     • persodrom Post author

      Pan kontynuuje tutaj lobbingo szantaż wójta. ZOZy mają swoje zasady i obowiązki i swój budżet. A co wójt robił i mówił to widać na nagraniu. Reakcje radnych mówią jak zrozumieli wójta. „To hojny pan jest…” jak powiedziała radna Zwolak

     • wolny

      Ja uważam, że w sprawie ZOZów to pani Zwolak powinna zachować milczenie, bo jest jakby nie patrzeć przedstawicielem placowki konkurencyjnej względem garbowskiego ośrodka.
      No i gdyby miała tyle śmiałości, żeby w końcu napisać prawdziwą wartość domu w oświadczeniu majątkowym.

 3. Floe

  To w jaki sposób wójt przedstawił propozycję ewentualnego oddania budynku dla pogotowia jest dla słuchacza jednoznacznym sygnałem za jakim rozwiązaniem jest wójt.
  Co do przyjazdu karetki to wiadomo że na teren naszej gminy powinno być najszybciej z Garbowa ale czy tak jest zawsze? Znam przypadek (nie jedyny) iż dzwoniąc po pogotowie cekanie na jego przybycie trwało dobrych kilkadziesiąt minut -oczywiście nie winię za to pracowników karetki ponieważ mogli być na wyjeździe ….dawniej jak się dzwoniło na Lublin to szybciej przyjechali bo jak jedna czy druga zajęta to wysyłali trzecią a tu musimy czekać aż ”nasza” będzie wolna?
  Czy naprawdę nie ma miejsca w budynku osrodka zdrowia na pogotowie? Ogromny budynek i w pełni nie jest wykorzystany tak jak powinien.

  Reply
 4. Floe

  To chyba taniej będzie obecne miejsce ”odświeżyć” niż cały budynek remontować+palacza zatrudić.
  Zdecydowanie jestem by budynek ”policyjny:)” był nadal własnością gminy

  Reply
 5. mnich

  jakbyś ‚persodromie’ się nie orientował wyjątkowo trudno jest zapewnić odpowiednie warunki w budynku zabytkowym, będącym ponadto pod nadzorem konserwatora zabytków. Pałac to nie miejsce na ośrodek zdrowia tylko kulturę ! Osobiście spodobał mi się pomysł podziału działki po policji, w wyniku którego część przeszłaby na własność pogotowia, a część została w rękach gminy z możliwością realizacji budowy ośrodka zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Po raz kolejny ‚persodormie’ perfidnie redagujesz insynuacje tyczące się osoby wójta. W dalszym ciągu nie doczekałem się odpowiedzi w co grasz ??? twoja postawa iście godzi w dobre imię wartościowego chrześcijanina, za którego się uważasz ! Proszę opublikować mój komentarz !

  Reply
  • persodrom Post author

   wójt chce oddać budynek a nie działkę. te wszystkie zmartwienia, których szczegółów zresztą nie znamy to zmartwienia ZOZ a nie biednej gminy jaką jest Garbów. Niech kupują budynek albo dzierżawią. Jak tak dalej pójdzie to pozbawią gminy całego majątku. To bardzo zła tendencja. Za parę lat może okazać się nagle, że nie ma ani budynku ani pogotowia. Działania niektórych samorządowców są czasem bardzo niefrasobliwe i nieprofesjonalne. Nie potrafią oni zabezpieczyć należycie interesu własnej gminy, a do tego są „wynajęci” przez obywateli.

   Odnośnie „insynuacji” odnośnie wójta to nie jest prawda. Posługujemy się argumentami i opisujemy to, co widzimy. O jakie insynuacje ci chodzi. Że wójt ukrywał przez 6 lat wyniki kontroli zewnętrznych, że nie było oświadczeń majątkowych, że na siłę forsował wiatraki, że teraz chce oddać za darmo budynek innej instytucji? Gdzie są te insynuacje? To są fakty z którymi lokalna społeczność musi się zapoznać i musi się też przy okazji wyborów jakoś uporać.

   Reply
 6. ciacho

  A ty mnich odczep się od persodroma. Człowiek poświęca swój prywatny czas żeby twoje dzieci nie musiały żyć gminnej republice bananowej gdzie lokalny king robi co chce, zastrasza społeczność, lekceważy prawo – poczytaj sobie najpierw a potem gadaj.

  Reply
 7. mnich

  /… OD REDAKCJI: Mnichu, wyluzuj i napisz grzecznie i merytorycznie to, co masz do powiedzenia. Twoje posty są agresywne i pozbawione ostrza argumentacji/

  Reply
 8. Floe

  Chwila-jak to nie można przeprowadzić remontu w zabytkowym budynku gdzie obecnie znaduje się ośrodek zdrowia?! Przecież wielokrotnie był on remontowany i jak można zauważyć różni się jego wnętrze od tego sprzed 10 czy więcej lat,inny układ ścianek działowych itd….Czyli pracownikom pogotowia trzeba jakieś specjalne warunki stworzyć? Z tego co wiadomo to chyba głównym ”celem” jest karetka pogotowia , jej wyjazd i ewentualny przewóz pacjentów do szpitala w miarę najkrutszym czasie i w owej karetce powinno być odpowiednie wyposażenie by udzielić pomocy takiej jaka na daną chwilę jest konieczna i możliwa. Czy budynek w którym ”przesiadują-odpoczywają czy też czekają” pracownicy jest udzielana pomoc chorym? Są tam przyjmowani pacjenci?
  Chyba nie potrzebują *****? Oby wszyscy mieli takie warunki jak oni:)

  Reply
  • darek

   Trzeba było iść na studia lekarskie, pielęgniarskie albo ratownictwo to byś miał ten luksus. Ludzie starają się jak mogą, żeby było zapewnione bezpieczeństwo i nie zasługują na kpiny z nich. Pan wybaczy, ale przybijanie pieczątek na kopertach jest zawodem niższego ryzyka i odpowiedzialności niż ratownik medyczny.
   Nie wiem jakie tam są warunki, ale coś musi być na rzeczy. Według mnie miejsce po komisariacie to całkiem dobry wybór. Z tyłu powinien powstać ładny ośrodek zdrowia. Sam budynek – co z nim zrobić? Teraz stoi, nie służy. Dzierżawa wieloletnia to najlepsza opcja. Ja na przykład jestem za pogotowiem w komisariacie. Lepsze to niż jakiś magazyn czy pustostan w centrum wsi.

   Reply
 9. darek

  No i wystartuje jeszcze jakiś byznesmen, wygra i zrobi tam skład pasz albo materiałów budowlanych. Świetny pomysł. Zapis w warunkach przetargu „tylko w celach ratownictwa medycznego” będzie dla persodroma zapewne nadużyciem, a zapis „placówka medyczna” spowoduje zajęcie lokalu przez gabinety lekarskie, a nam chodzi o ambulatorium i stację wyjazdową karetek „S”, a nie placówkę POZ.

  Reply
   • darek

    Człowieku zastanów się co ty wymyślasz? Pogotowie ratunkowe to służba i dobremu gospodarzowi powinno zależeć na utrzymaniu dobrych kontaktów z takimi służbami jak pogotowie, policja i straż, bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo. To nie jest prywatny folwark, w którym możesz bez zastanowienia i żalu pożegnać się np. z pogotowiem ratunkowym. Im bliżej taka stacja tym lepiej dla mieszkańców gminy, bo to znacząco wpływa na ich bezpieczeństwo. Po prostu co by wójt tutaj nie powiedział to dla ciebie będzie źle, bo go nienawidzisz. Bardzo nieładnie.

    Reply
    • persodrom Post author

     Człowieku to ty się zastanów co ty wymyślasz. ZOZ to oddzielna instytucja, która ma obowiązek utrzymywania się z własnych środków. Płacimy na to podatki. Budynek to własność gminy i trzeba ją pozostawić w takim stanie. Wchodzi w w grę dzierżawa długoterminowa obdarowana warunkami co do przeznaczenia budynku. Inaczej okaże się że budynek przejdzie w ręce prywatne a władza za parę lat rozłoży ręce i powie że nic nie dało się zrobić…. zresztą radni akurat w tej sprawie są podobnego zdania.

     Reply
     • darek

      Ja absolutnie ci tego nie życzę, ale wyobraź sobie długie minuty czekania na karetkę z tego Nałęczowa albo Lublina. Nie wiem gdzie są inne stacje pogotowia, ale zdecydowanie warto utrzymać tę garbowską.

     • persodrom Post author

      Dobra, wystarczy już tego lobbowania za Zozem. Niech nas nikt tu nie szantażuje. Takimi szantażami można pozornie „uzasadnić” każdy absurd.

    • persodrom Post author

     A odnośnie zupełnie chybionego zarzutu nienawiści do wójta to jest po prostu nieprawda. Krytyka prasowa i obywatelska nie ma nic wspólnego z nienawiścią, którą podobnie do pana myślący a nieżyczliwi nam ludzie próbuja nam tu wmawiać. Bolszewicy i faszysci robili to samo gdy nazywali patriotów czy ruch oporu badytami i terrorystami. Nas interesuje urzędnik i jego praca, a nie osoba pana Kazimierza. To tyle.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top