Komentarze do: “28 grudnia 2018 – Sesja Rady Gminy Garbów. Urzędowa transmisja prawie „bez głosu”.

 1. redakcjo o czym to świadczy?

  „Film niedostępny
  Obejrzyj ten film na YouTube. Jego właściciel wyłączył możliwość odtwarzania go na innych stronach”

  Już miałem ochotę pochwalić za lepszy ład na sesji. Przewodniczący wyraźniej czytał. Wójt i zastępca się za dużo nie wtrącali bo to sesja rady, a nie wójtów. Bardzo im zależy aby nikt tego nie oglądał, sami swoich działań się wstydzą, boją się konstruktywnej krytyki gdy siła argumentów jest powalająca.

  Reply
  • redakcja

   Cóż, nie mamy na to wpływu. Zresztą i tak niewiele słychać. Proszę ewentualnie oglądać na youtube a komentować u nas, bo tam komentarze też zablokowali…

   Reply
 2. Bloki

  Nowy układ stołów, nowe nakrycie, tylko zwyczaje stare, na wszystko jest kasa, a na dobre nagłośnienie brak?

  Reply
  • Na telefony służbowe...

   Na telefony służbowe dla funkcjonariuszy publicznych, jakimi są Wybrańcy (sołtysi i radni) też pewnie kasy brak. Zaprezentowana opinia prawna dotyczy PRYWATNYCH telefonów. Mają prawo strzec swojej prywatności, ale Wyborcy mają prawo do kontaktu z Wybrańcami. Patrz Gmina Jastków.

   Reply
   • Bloki

    Z tego co wiem, jeśli się mylę i macie inne sprawdzone info to poprawcie mnie, ale sołtysi mają opłacany abonament telefoniczny, tak było przez wiele lat.
    Dziwię się radnym, że żaden nie zaproponował udostępnienie swojego numeru telefonu, dobrowolnie i z chęci bycia dobrym radnym w kontakcie z wyborcami swoimi. Opinia mówi, że nie można udostępnić numeru tel bez zgody radnych, liczyłem że jednomyślnie wyrażą chęć podania kontaktu dla wyborców.
    Pięć lat szybko zleci, podsumujemy !!

    Reply
    • Gutanów

     Nasz Radny udostępnił mieszkańcom swój numer telefonu i e-mail na łamach „Wieści Gutanowskich”

     Reply
     • Brawo Post author

      Brawo dla Pana Pszczoły. Tak trzymać! Prawdziwy radny co się nie boi, że wyborca do niego zadzwoni 🙂

 3. barwy chińskie i standardy?

  Czerwony wystrój i stare czasy im się przypomniały jak w kabarecie kolesiostwo i kumoterstwo.
  https://www.youtube.com/watch?v=KrY28NFZzvs

  Reply
 4. Cyrk

  Pani radna G zadumana,zamyslona calą sesje.Jest po prostu nieobecna.
  Może kawusia ją postawi troche na nogi i zacznie zwracac uwage co sie dzieje wokół niej. Żal!
  Sesja ponizej standardu,jakość obrazu dobra,glosu brak.
  Po co mieszkańcy mają wiedzieć o czym tam sie mówi,prawda?

  Reply
 5. Bloki

  Dlatego wszyscy radni na szkolenie! Przecież życie i świat idzie do przodu. Jak wchodzą nowe leki to lekarz musi być na bieżąco na jakie schorzenie można ten lęk zapisać.
  Cóż to za tłumaczenie, że kilka lat temu było jakieś szkolenie i radnemu Poleszakowi akurat nic nie dało, jak nic nie wiedział tak i po szkoleniu jest bez zmian. Może niektórzy nie powinni sprawować takiego stanowiska??!
  A może szkolenie było na zasadzie zebrania listy z radnymi, podpis ze byłem i sprawa załatwiona??
  Wystarczy chcieć!! Jeśli faktycznie radnym zależy to bez jakiegokolwiek nacisku, sami powinni wystąpić z propozycją do odpowiedniego szkolenia.
  Na razie to patrząc na dotychczasowe sesję – żenada…

  Reply
  • persodrom Post author

   Na dwóch wcześniejszych sesjach radni Andrzej Filipek i Sylwester Pszczoła deklarowali, że chcą, aby ich telefony były dostępne dla mieszkańców. Nikt im tego nie może zabronić. Jak reszta nie chce to ich sprawa i ich wstyd.

   Radni, którzy chowają się przed wyborcami to garbowskie kuriozum.

   Reply
 6. Michał

  Po obejrzeniu sesji z okolicznych gmin(Markuszów, Kurów, Jastków, Końskowola) muszę stwierdzić że jesteśmy najgorszą gminą nie tylko pod względem foni ale i poziomu radnych.

  Reply
 7. mieszkaniec

  ludzie zastanówcie się o czym piszecie .sołtysi mają swoje telefony i sami płacą abonament

  Reply
  • Mogą mieć...

   Mogą mieć komórki SŁUŻBOWE ( nie prywatne – odczytana opinia prawna) na koszt Gminy, podobnie Radni. Opublikować numery jednych i drugich, kontakt będzie. E-maile na garbow.pl. Przyjdzie koniec kadencji — przekazać następcy.

   Reply
 8. Bloki

  To wszystko chore jest, jak głosować to wszyscy walczą o każdy głos, potem mają w nosie i nr telefonu nie chcą podać

  Reply
 9. Manipulacja

  Przywłaszczają sobie inicjatywę powiatu

  Manipulacja w tytule
  Nieodpłatna pomoc prawna w Gminie Garbów… https://garbow.pl/aktualnosci/n,65843,nieodplatna-pomoc-prawna-w-gminie-garbow-2019.html

  To inicjatywa władz powiatowych PiS i Prezydenta RP a nie Gminy Garbów!!!!!!!!

  Reply
  • MI6

   Serio? Nikt niczego sobie nie przywłaszcza. Nie ma informacji, że jest to inicjatywa UG i jest link to szczegółowych informacji na stronie Powiatu.
   Nie róbcie /…/ ludzie…

   Reply
   • Porady przez zewnętrznych prawników a nie prawnika wójta

    Tytuł sugeruje to, co sugeruje i może wprowadzać w błąd. Tak naprawdę to jeden z sześciu w powiecie punkt darmowej pomocy prawnej jest w Jastkowie a nie w Garbowie!!! W Garbowie jest tylko „mobilny” cokolwiek to znaczy.

    Powinna być jasna informacja, że to nie są porady świadczone przez gminnego prawnika żeby ludzie wiedzieli, że mogą też z nich skorzystać w sprawach spornych z obecnymi władzami gminy licząc na bezstronną poradę i pełną dyskrecję…

    Reply
 10. Podsłuchane

  Jakieś balety sie zapowiadają włśnie w Rybce.
  Kto się bawi Radni Czy Sołtysi i to w piątek!?

  Reply
  • ...

   Nie w Rybce tylko w Podolance. Sołtysi zrobili sobie spotkanie pożegnalne z okazji końca kadencji ich funkcji. Poza tym karnawał mamy.

   Reply
   • Kto płaci za te bale? Post author

    Pytanie kto za to płaci. Sołtysi z własnej kieszeni czy urząd z naszych pieniędzy.

    Reply
 11. Użytkowanie wieczyste...

  Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność.
  Czy ten temat dotyczy też Gminy Garbów?
  https://wpolityce.pl/polityka/428143-bezczynnosc-gmin-ws-bonifikat-wiceminister-apeluje

  Reply
 12. pytania podsumowania, a może tyrania drania

  1. Na tej oraz poprzednich sesjach nic nie poruszono tematu zmian kadrowych w urzędzie oraz częściowo tylko była mowa o oświadczeniach majątkowych. W urzędzie zatrudniono jednocześnie 2 osoby i na sesji do kamery (dla mieszkańców) nic się o tym nie wspomina. Przecież to był uczciwy nabór jak zawsze prawda? Wymagania i rozpropagowanie o naborze było należyte. Wszyscy mieli równe szanse?

  2. Dlaczego nie są publikowane oświadczenia osób które w radzie zasiadają teraz po raz pierwszy. Są przecież jakieś terminy na to, a radni skoro uczciwie dorabiają się poza gminą i w gminie w postaci diet to nie powinni niczego ukrywać, podejmując się mandatu sami wybrali na siebie taki los odpowiedzialności przed społeczeństwem i możliwością jawności posiadanych środków pieniężnych, nieruchomości, miejsc zatrudnienia…

  3. na tej sesji 28.12.2018 nikt nic już nie mówił na temat szkoleń. Może mi to umknęło ale byli potencjalni chętni aby się przeszkolić niezależnie od układu gminnego. Dlaczego ten temat raptem przestał istnieć?

  4. Radna Michoń wpadła w jakiś obłęd, ręce jej się trzęsą jak trzyma szklankę dwoma dłońmi – tak samo chwytał były już radny Koput, jakaś choroba zawodowa? Czy tylko polecono jej skrytykować jednego Pana co zadaje często pytania wójtowi, nie mogla się zachować asertywnie i odmówić władzy?
  https://youtu.be/RdshzbpLHrc?t=39

  Reply
  • kadencja trwa 5 lat Post author

   Może temat szkoleń wróci na kolejnej sesji.
   Kadencja trwa 5 lat więc warto się szkolić.

   Reply
 13. Prawdziwe emocje układu

  Pani Michoń swoim wystąpieniem pokazała prawdziwą emocjonalną twarz całego układu, który próbuje uderzyć każdego, kto wskazuje na łamanie prawa i zdrowych zasad samorządu. W tym sensie jej przepełnione złymi emocjami, agresywne wystąpienie było bardzo pożyteczne. Układ sam się zdemaskował. Zobaczyliśmy jak bardzo stan faktyczny różni się od sztucznego świata z trudem przyklejanych uśmiechów. W opisanym przypadku ten uśmiech po prostu się radnej odkleił i wyszło co widać na nagraniu.

  Kto chce zobaczyć ten widzi kto jest kto. Kto nie chce, temu nic nie pomoże.

  Reply
 14. Bloki

  Szkoda słów na obecnych radnych, dziwię się tylko czy oni nie wstydzą się tak pośród ludzi normalnie rozmawiać, jedni się uśmiechają inni udają ze nie znają wcale, co za poziom denny?

  Reply
 15. Bogucin

  Radnych nie zmienimy. Pozostaje pytanie jak ich teraz zachęcić do uczciwego, aktywnego reprezentowania ludzi i kontrolowania władz gminy bo takie jest ich ustawowe zadanie.

  Reply
 16. Ostatnie 5 minut sesji

  Od kiedy Wolne Wnioski to to samo co Interpelacje i Zapytania Radnych w trybie artykułu 24 ustawy o samorządzie gminnym?
  Czy ten przewodniczący rady, wójt i cała reszta słyszą samych siebie?
  Ile jeszcze czasu będą wciskać te kity?
  Jakim prawem kneblują radnym usta zabierając wolne wnioski i wstawiając nowy punkt obrad o nazwie bieżące sprawy, który to nie istnieje w statucie?

  Statut Gminy Garbów fragmenty:
  § 38
  Porządek obrad powinien obejmować w szczególności:
  1) przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji,
  2) sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza dotyczące wykonania uchwał Rady,
  3) rozpatrzenie projektów uchwał,
  4) interpelacje i zapytania radnych,
  5) odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji,
  6) wolne wnioski i oświadczenia radnych.
  § 46
  1. /…/
  2. Wnioski formalne Przewodniczący Rady poddaje pod dyskusję po dopuszczeniu przynajmniej jednego głosu „za” i jednego głosu „przeciwko” wnioskowi, po czym poddaje sprawę pod głosowanie.
  § 47
  1. Po wyczerpaniu listy mówców w danym punkcie porządku obrad, Przewodniczący Rady zamyka dyskusję w tym punkcie. W razie potrzeby zarządza przerwę w celu umożliwienia właściwej Komisji lub Wójtowi ustosunkowanie się do zgłoszonych w czasie debaty wniosków, a jeśli zaistnieje taka konieczność – przygotowania poprawek w rozpatrywanym dokumencie.
  2. Po zamknięciu dyskusji nad projektem uchwały Przewodniczący Rady rozpoczyna procedurę głosowania.
  3. Po rozpoczęciu procedury głosowania do momentu zarządzenia głosowania, Przewodniczący Rady może radnym udzielić głosu tylko w celu zgłoszenia wniosku formalnego o sposobie lub porządku głosowania.

  Czy naprawdę trzeba zgłosić te nieprawidłowości do Wojewody czy może się wreszcie opamiętają?

  Reply
 17. Bloki

  No to jest przegięcie, zgłosić i niech się opamiętają, jak na początku kadencji tego się nie uporządkuje to się całkiem przewodniczący pogubił co wolno co nie, wójt też widać że nie zna statutu czy co?

  Reply
 18. Redakcja

  Rozmawialiśmy z pracownikiem Urzędu Gminy (9.01.2019), który poinformował nas, że będą podjęte próby poprawienia jakości dźwięku z transmisji sesji.

  Reply
 19. Do: pytania podsumowania, a może tyrania drania

  do 1. Zmiany kadrowa w urzędzie: Zgodnie z ustawą z 21.11.2008 o pracownikach samorządowych:
  Art. 15
  1. Niezwłocznie po przeprowadzonym naborze informacje o wyniku naboru jest upowszechniana przez umieszczenie na tablicy informacyjnej w jednostce, w której był przeprowadzony nabór, oraz opublikowanie w Biuletynie przez przez okres co najmniej 3 miesięcy.
  2. Informacja, o której mowa w ust. 1, zawiera:
  1) nazwę i adres jednostki;
  2) określenie stanowiska;
  3) imię i nazwisko wybranego kandydata oraz jego miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego;
  4) uzasadnienie dokonanego wyboru albo uzasadnienie nieroztrzygnięcia naboru na stanowisko.

  Nie wiem jak na tablicy informacyjnej, bo w urzędzie bywam średnio raz do roku, ale w BIP takich informacji brak.

  do 3. Temat szkoleń. Na II sesji radny z Gutanowa zgłosił ustny wniosek formalny o przegłosowanie kto z radnych jest za szkoleniem, a kto przeciw, ale Przewodniczący Rady nie dopuścił go pod dyskusję, że o głosowaniu nie wspomnę.

  Reply
  • Roman D

   Kogo zatrudnili to w BIP jest, ale bardzo ukryte, trzeba bardzo głęboko szukać bo pewnie się obawiają reakcji mieszkańców. a powinno na głównej www urzędu wisieć. Kogo zwolnili albo przeszedł na emeryturę to już nigdzie nie napisali.

   Przewodniczący to aby od parady marionetka w rękach wójta, nie potrafi wójtowi i jego kolesiom powiedzieć „nie” albo „dość” albo inaczej dosadnie to /…/ bez własnego zdania… wcale nie reprezentuje nas wyborców z okręgu tylko aby swoją rodzinę. Reszta się nie liczy tak jak dla większości towarzystwa w urzędzie. Zwykły karierowicz przed wyborami inaczej mówił, a teraz „piekła nie ma” siema Gienia do widzenia ciebie już niema liczy się wójtowa ściema.

   Reply
 20. kompromitacja Przewonidczącego Adamczyka Post author

  Przewodniczący nie ma prawa unieważniania uchwał rady gminy czy statutu Gminy Garbów, który to dokument jest czymś w rodzaju gminnej konstytucji.

  Pan Adamczyk powinien w końcu się obudzić i wziąć do kształcenia z zakresu samorządu bo to co wyprawia podczas obrad przechodzi wszelkie granice niekompetencji i bezczelności.

  Kneblowanie głosu radnych przez przewodniczącego rady to całkowita kompromitacja. O zatrudnieniu żony w Urzędzie nie wspominając. To są te „niezależne” standardy?
  Opamiętania!!!

  Reply
  • Bloki

   Przewodniczący nie ma wstydu i odpowiednich kompetencji jak widać po dotychczasowych sesjach. Na najbliżej sesji powinien stanąć i zaproponować, że jednak szkolenia nikomu na złe nie wyjdą, inaczej tragedia dla przewodniczącego i wszystkich radnych. O mieszkańcach nie wspominając.

   Reply
 21. Zmiany kadrowe

  Informacja o wynikach naboru jednak na BIP jest od 20.12.2018 w załącznikach.
  Oto link

  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//6informacja_o_wynikach_naboru.pdf

  Reply
 22. Kontakt do radnych

  W sąsiednich gminach radni nie boją się kontaktu z wyborcami np. Nałęczów ma założone na gminnej domenie adresy e-mail do radnych nowej kadencji, a w Jastkowie oprócz adresu e-mail jest i numer telefonu (Tak swoją drogą może redakcja zapytałaby czy jest on prywatny czy służbowy?) .
  Link do Jastkowa:
  https://ugjastkow.bip.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26name%3Dbt3%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3Dmnu68%26value%255B1%255D%3D3
  A u nas najpierw Gminny Prawnik musi napisać 10 stron opinii, w której stwierdza m.in. że radny nawet jeśli złoży wniosek do administratora strony gminnej o chęci umieszczenia kontaktu dla mieszkańców swojej miejscowości (okręgu wyborczego), to to nie przesądza, że zostanie to zrobione, bo jest to „ochrona interesów prawnych wnioskodawcy”. Gdy radni zwracają uwagę, że w opinii brak jest informacji o adresach e-mail, to nasz Jaśnie Oświecony Przewodniczący mówi: „Myślę, że to jest podobna sprawa jak z telefonem numeru, analogicznie numer telefonu i adres mailowy będzie podlegał tym samym prawom.” Słychać kilka głosów, że niekoniecznie tak jest oraz przykład sąsiedniej gminy Nałęczów. No to Jaśnie Oświecony: „Osobna opinia prawna będzie wyglądała w ten sam sposób.”

  NIE WIADOMO ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ Z TEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

  Za co on te 1200zł diety bierze już 3 miesiąc?

  Reply
 23. Radny Jastków

  W Jastkowie telefony są prywatne. U Was to jest zwykła złośliwość i zawziętość. Radni spacyfikowani i oddani bezwolnie tyranowi. A on nigdy nie pozwoli, żeby ktoś miał kontakt z nimi.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top