NaszGarbow.TV – XXI sesja Rady Gminy Garbów – 11 września 2013 (całość)

Porządek obrad: zaproszenie_21_sesja_rg_2013.09.11

Woda płynie dalej…

Pieniądze z gminnej kasy również.

Od 6 lat

Mimo prób części radnych, nie udało się zobowiązać wójta Kazimierza Firleja do podjęcia działań w kierunku uniezależnienia Gminy Garbów od kupna drogiej wody od zewnętrznych spółek.  W dalszym ciągu 15 tysięcy zł miesięcznie z gminnej kasy będzie wpadało jak kamień w … wodę. Milionowe już zaległości podatkowe wodnych spółek wobec Gminy Garbów będą narastały. Ale oczywiście, jak powiedział wiceprzewodniczący „sytuacja nie jest tragiczna”. Niech władze gminy kontynuują dalej swoją bezczynność, aż sytuacja stanie się „tragiczna”. Wot gospodarność w stylu ancient regime.

W czasie rady była również mowa o zablokowanym festynie Stowarzyszenia „Wspólnota Garbowska” oraz o wieloletnich zaniedbaniach sekretarza Gminy Garbów w prowadzeniu Biuletynu Informacji Publicznej.

Pośrednio, dowiedzieliśmy się również o tym, że pan wójt nie odpuszcza wiatraków i mieszkańcy Karolina, Borkowa i Janowa nie mogą czuć się bezpieczni.

W celu przybliżenia i łatwiejszego zrozumienia tego, o co chodzi i co się dzieje podczas sesji Rady Gminy Garbów, spróbujemy przygotować dla Państwa relację w formie tekstowej.

Bądźcie z nami i informujcie o naszym serwisie innych. Niech ludzie w końcu przejrzą na oczy i zrozumieją ważne dla naszej gminy problemy.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “NaszGarbow.TV – XXI sesja Rady Gminy Garbów – 11 września 2013 (całość)

 1. Gutanów

  Jednym kładzie się chodniki (z pewnością też potrzebne) a inni nawet odpowiednim kruszywem nie mają wysypane!
  Oczywiście nie ma równych i równiejszych…ale czy fakt że ktoś urodził się we wsi bardziej oddalenej od gminnej siedziby czy też w mniej zaludnionej czy też…(itd)…jest skazany na gorsze-trudniejsze życie?!
  Jestem jak najbardziej za utwardzaniem jak największej ilości dróg ale czy aż tak pilne było wyłożenie chodnika czy też wylanie asfaltu w garbowskich wąwozach? Jeszcze jaka szerokość wylanego afaltu , który gdzie się kończy?
  Chyba drogi które sa przemierzajne codziennie wypadałoby w pierwszej kolejności doprowadzić do stanu godnego użytkowania -no chyba że w garbowskich wąwozach natłok pieszych i to było pilniejsze od potrzeb ludzi na Gutanowie …. ci już powinni się przyzwyczić do warunków

  Reply
 2. persodrom Post author

  Po prostu lobby wąwozowe okazało się mocniejsze od lobby Gutanowa. Tak to widzę. To wstyd, że po 24 latach od transformacji ustrojowej w gminie są wciąż ludzie, którzy nie mają utwardzonych dróg. Tacy mieszkańcy są nawet na obrzeżach Garbowa. Każda wiosna i jesień to dla nich istna katorga. A władze gminy nie mają nawet jasnego planu budowy sieci drogowej, co potwierdził raport NIK

  http://naszgarbow.pl/11-lutego-2013-najwyzsza-izba-kontroli-negatywnie-ocenia-zapewnienie-bezpieczenstwa-ruchu-na-publicznych-drogach-w-gminie-garbow/

  A nam się bajki opowiada i wielkich dokonaniach…

  Osobiście uważam, że asfaltowanie tego pięknego wąwozu to barbaria estetyczna. Jeżeli już się utwardza tego typu tereny, należy zastosować materiały naturalne. Ale to inny temat.

  Reply
 3. skandal i kłamstwa wójta

  Zobaczyłam początek nagrania z rady. To szokujące. Czy redakcja planuje zrobić jakąś pisemną relację – streszczenie tej sesji? Niektórych kłamstw i manipulacji nie można pozostawić bez komentarza. Ten człowiek- włodarz sobie kpi z samej rady gminy jak i z mieszkańców. Rządzi w gminie od 12 lat a zwala winę za straty na kupowaniu wody na innych.

  Od razu zaproście tu CBA i niech to przerwą. Ta firma celowo unika płacenia podatku. To jest nielegalne! Wójt pluje w twarz radnym tym co mówi a większość z nich swoim milczeniem mówi że pada deszcz. Wstyd radni! Nie tak się reprezentuje interesy ludzi. Oczywiście oprócz pana Tarki, Barszcza i pani Nalewajek, którzy mają odwagę się odezwać. Reszta do wymiany.

  Reply
 4. persodrom Post author

  Tak, planujemy się tym zająć. Trochę brakowało ostatnio czasu. Rzeczywiście miara wójtowych manipulacji w kwestii niegospodarności w kupowaniu wody jest powalająca.

  Reply
 5. greysen

  Przewodniczącemu raczej nie po drodze z kulturą osobistą i liczeniem nawet do 15-stu….a radni?! oprócz kilku osób to nawet jeśli mają świadomość nie gospodarności wójta to nic nie wspomną,nie zapytają bo na siłę chcą się wójtowi przypodobać.
  A zastępca wójta?! Żałosne wypowiedzi a przy tym jaka wrogość !

  Reply
 6. marta

  Dlaczego mój komentarz nie został opublikowany?? Wy to nazywacie wolnością prasy?” Kto nie jest z nami ten przeciwko nam”?? Najwyraźniej, bo posypały się gromy na radną Nalewajek za jej godną pożałowania postawę i próbę manipulowania faktami. Publikujecie tylko te komentarze, które przyklaskują waszej chorej idei rzekomej naprawy sytuacji w gminie.

  Reply
  • persodrom Post author

   Pani komentarz nie został opublikowany gdyż był obraźliwy i nie opierał się na faktach. Proszę wypowiadać się merytorycznie. Jeżeli zarzuca pani coś komukolwiek, co jest dozwolone, to proszę robić to kulturalnie i podając konkretne argumenty. Nie zależny nam tutaj na rozwoju pyskówki, ale na wymianie myśli. Rozumiemy, że czasem puszczają nerwy. Mi też gdy patrzę na obrażanie w wykonaniu pana wójta podczas sesji rady gminy.

   Proszę się tonować i pisać merytorycznie to nie będzie problemu z publikacją komentarzy.

   Reply
 7. Rafa84002

  2 stoły, władza i lud…
  troche chore…
  niegospodarność? ja bym nawet skupił się na takiej głupocie jak ten projektor co ciągnie 6 i pół h prąd i jest nieużywany

  Reply
 8. Stanislaw

  Spóźnione podziękowanie za nagranie z sesji. Bardzo interesujące treści. Szczególnie końcówka jak z dobrego filmu akcji.

  Reply
  • persodrom Post author

   Sporo tam jest wątków akcji, które domagają się opisania. Brakuje czasu. Jednak to nasz obowiązek. Panie Stanisławie, może pan by się podjął. Widzę, że dysponuje pan potencjałem wystarczającym. W sumie to mamy państwo Suasi w gminie Garbów. Przynajmniej sesje rady to przypominają. Panie Stanisławie zapraszamy do współpracy. Odkrywajmy razem królestwo prawej wolności.

   Reply
 9. garbow

  Wójt rozdawał na sesji jakieś kartki. Co tam było? Czy redakcja jest w posiadaniu kopii i może ją udostępnić opinii publicznej?

  Reply
  • persodrom Post author

   Do tej pory nie otrzymaliśmy od wójta żadnych materiałów z wyjątkiem tych wymuszonych ustawą o dostępie do informacji publicznej.

   Reply
   • garbow

    Chodzi mi o te kartki z sesji co dostali radni. Czy przyjaźni redakcji Radni mogą je udostępnić? Ciekawe co tam było???

    Reply
    • persodrom Post author

     Szczerze mówiąc to nie wiemy co to za kartki i o czym pan mówi? Radni niczego nam nie dawali.

     Zadzwonilibyśmy do Gminy i spytali, ale gminne „biuro prasowe” albo nie działa, albo współpracuje tylko z tymi, których lubi bo po odebraniu telefonu i usłyszeniu, że dzwoni naszgarbow.pl wójt odkłada słuchawkę.

     Proszę więc samemu zadzwonić i zapytać co to za kartki były rozdawane.

     Reply
     • garbow

      Chodzi mi o te kartki które pan wójt rozdawał w 6 godzinie i 18 minucie nagrania. Pani Agnieszka Nalewajek musi mieć tę kartki. Co tam było?

     • persodrom Post author

      Szczerze mówiąc nie wiem. Żaden z radnych niczego nam nie dawał. Pani Agnieszka również. Dopytamy o co chodzi.

 10. obrońca dobrego imienia Sokoła

  Ponieważ temat wrócił trzeba jeszcze raz jasno zaznaczyć, że wypowiedź wójta widoczna na powyższym filmie (5 godzina 41 minuta) stwierdzająca, że pan Niedbała czy Sokół byli organizatorami imprezy, na której doszło do wypadku jest NIEPRAWDĄ. Organizatorem był LOK a w jakiś sposób odpowiedzialny jest też wójt tamtego terenu o ile był świadomy, że odbywa się tam strzelanie bez np. regulaminu strzelnicy. Wójt Firlej jeżeli ma honor powinien przeprosić chłopaków z Sokoła za te wszystkie pomówienia.

  Ciekawe czy na Sądzie Ostatecznym wasz wójt też powie, że „to wina Niedbały i Sokoła”?

  A tak swoją drogą to moim zdaniem niezła demagogia sączy się z ust tego pana, którego niestety nieświadomi chyba ludzie wybrali u was wójtem. Ale to zupełnie inna sprawa.

  Reply
  • Janusz

   Dlaczego Niedbała nie wstanie na sesji Rady Gminy Garbów i nie powie: „Nie było mnie w miejscowości Kępa Wały podczas tragicznych w skutkach, nieodpowiedzialnych zabaw z bronią”.
   Krótko – był tam czy nie?

   Reply
   • persodrom Post author

    Nie był organizatorem tej imprezy i nie odpowiada za to, co tam się stało tak samo jak ja nie byłem organizatorem dożynek w Garbowie i nie odpowiadam za to że pobito tam młodego człowieka mimo że byłem uczestnikiem.

    Reply
 11. egeja

  Myślisz że ktoś wierzy januszu w te twoje insynuacje. Jak nisko musicie oceniać ludzi. Nie martw się kto ma byc za wami to bedzie a kto mądry to i tak na was nie zaglosuje. Te wyzywania i chorobliwe oskarżania przez wojta ludzi to wstyd. Jak tak można?

  Reply
 12. Info

  powstrzymał bym się na twoim miejscu ‚egejo’ od formułowania takich wniosków co do oceny mądrości danej osoby w pryzmacie poglądów politycznych. Świadczy to tylko o twoim płytkim rozumowaniu. Co do rzekomych insynuacji ‚janusza’ proponuję żebyś osobiście porozmawiała z Panem Niedbałą. Może redakcja wystosowałaby oficjalne zapytanie do Pana radnego, o wydanie stosowanego oświadczenia w sprawie. Wtedy wszystkie wątpliwości się rozwieją.

  Reply
  • persodrom Post author

   Panie Info, kontynuuje pan ścieżkę pomówień wójta. Proszę sobie przeczytać kto jest konkretnie oskarżony w tej sprawie i nie wymyślać bajek np tutaj: http://fajslawice24.pl/?p=13970

   Reply
 13. Info

  przepraszam bardzo, ale czy ja kogoś śmiem pomawiać ? ! skoro nie zrozumiał Pan kontekstu wypowiedzi, chodzi mi o JASNE OŚWIADCZENIE ZE STRONY PANA NIEDBAŁY, taki sam urzędnik jak wójt ! A co do postępowania sądowego, przytoczę Pana wypowiedź: „Nie jest tak, że tylko sąd rozstrzyga. To nie jest prawda. Zanim sprawy dojrzeją do poziomu prokuratorskiego działa opinia publiczna. To normalne w demokracji. Nie wszystko też jest do sądzenia sądowego lecz do sądzenia przez opinię publiczną, którą właśnie w naszej gminie budujemy.”

  OPINIO PUBLICZNA DZIAŁAJ !!!

  Reply
  • persodrom Post author

   Proszę pana pan Niedbała o tym wielokrotnie mówił. Widzi pan że nawet Wyborcza nic nie napisała konkretnego w tej materii.
   A odnośnie opinii publicznej to działa coraz lepiej. Właśnie tutaj się to dzieje i bardzo się z tego cieszymy. 2170 unikalnych użytkowników w ciągu ostatniego miesiąca, 600 – 900 odsłon dziennie. Ludzie czytają i myślą.

   Reply
 14. Andrzej

  A czymże jest Wyborcza w tym temacie? Wyrocznią może jakąś, czy może organem opiniotwórczym? denerwuje mnie to że wszyscy odpychają wine od siebie…- to tamten jest beee to on zawinił, jest taki śmaki i owaki…Ludzie bezsensu! Fakty proszę i konkrety a nie wzajemne oszczerstwa! Słowo słowu juz nie równe!

  Reply
  • ostry

   Organem opiniotwórczym Wyborcza jest na pewno. Przynajmniej zdobyli więcej ciekawych informacji niż dziennik i kurier, które od ponad roku powielają tą samą treść. Jeśli wątek naszego garbowskiego militarysty się pojawił to musi wskazywać, że prokuratura wzięła to pod uwagę. Milczenie pana Niedbały także nie świadczy na jego korzyść. Bo od osoby publicznej wymaga się jawności, a nie przedszkolnej zasady, że tylko winny się tłumaczy.

   Reply
 15. Andrzej

  organem opiniodawczym i opiniotwórczym z pewnością nie jest, jest to po prostu nośnik informacji…ale niekoniecznie obiektywnej. Mniejsza z tym, chodziło mi tylko o to żeby nie wierzyć ślepo w to co piszą w gazetach bo wiele rzeczy jest po prostu sfabrykowanych lub jak kto woli podrasowanych na cele lepszej sprzedaży. Nie jestem ani za jednym ani za drugim, jestem za prawdą, skoro nikt nie chce sie przyznać to wina leży po obu stronach, każdy ma coś za kołnierzem (…) czy inna osoba pełniąca funkcje publiczne…szkoda tylko że wszyscy sie tak błotem publicznie lubia obrzucać… czy kogoś to jeszcze bawi?

  Reply
 16. persodrom Post author

  Zgadzam się z panem Andrzejem, że chodzi o to jaka jest prawda. Ale dlatego nie można powiedzieć „skoro nikt nie chce się przyznać to wina leży po obu stronach…” Wina leży tam gdzie leży. Jest jeszcze sprawa zestawiania niewspółmiernych win osób publicznych. W czasie sesji padły konkretne zarzuty i można o tym rozmawiać. Zarzuty trzeba popierać argumentami i przykładami.

  Jeżeli na przykład Nasz Garbów pisze, że wójt Firlej złamał prawo nie przestrzegając ustawy o Biuletynie Informacji Publicznej i podane są przykłady to nie jest to rzucanie błotem, ale stwierdzanie faktów i nikt nie może się obrażać bo to jest prawda, tak samo jak faktem jest stosowanie wyzwisk przez wójta w stosunku do różnych ludzi. Trzeba rozmawiać na konkretach i przykładach.

  Reply
  • ostry

   Od stwierdzenia czy ktoś złamał prawo jest w takim przypadku sąd, a nie jednoosobowy trybunał (…)

   Reply
   • persodrom Post author

    może rzeczywiście należy iść z tym do sądu i wyegzekwować wyrok, przynajmniej w zawiasach. grozi za to 1 rok. komuś musi się zachcieć to zrobić. bo to że prawo było łamane jeżeli chodzi o Biuletyn Informacji Publicznej w Garbowie to nie ulega wątpliwości. Trwało to latami i trwa nadal gdyż nadal są poważne braki jeżeli chodzi o kontrole wewnętrzne i niektóre zewnętrzne

    Reply
     • ostry

      Przyznaj się, że nie z powodu obraźliwosci tylko z powodu takiego, że nie lubisz być krytykowany. Ładna wolność słowa, cenzorku.

     • persodrom Post author

      Słuchaj kolego, jak nie potrafisz sformułować argumentu to nie bierz się za pisanie. Niektóre twoje teksty noszą znamię groźby karalnej. Na to radzę uważać.

     • persodrom Post author

      Ostry, daj sobie człowieku spokój. Zrób własną gazetę i pisz co uważasz za słuszne, ale nikomu tu nie ubliżaj. Możesz powiedzieć, że coś konkretnego, co napisaliśmy jest nieprawdą, albo że uważasz inaczej z tego czy innego powodu ale nie możesz liczyć, że będziemy tu publikować twoje złe emocje, których najwyraźniej nie możesz opanować.

     • ostry

      Naprawdę musisz mieć jakiś problem ze sobą, bo moja ostatnia wypowiedź była bardzo delikatna. Gazety zakładać nie będę, bo jak na tak małą gminę to jedna wystarczy. Ale jakieś wolne forum internetowe by się przydało, bo tutaj tępisz każdy przejaw niezależnego myślenia preferując pranie mózgu.

     • persodrom Post author

      Zakładaj co chcesz, ale posługuj się argumentami a nie wyzwiskami. Nie tępimy przejawów niezależnego myślenia, ale właśnie to myślenie tutaj budujemy. Tępimy jedynie przejawy niezależnego lżenia i próby rozhuśtania łódki tak, aby nie można było normalnie rozmawiać o problemach gminy. Czekamy na argumenty panie ostry. Tylko proszę bez wyzwisk.

     • ostry

      Teraz to wiesz… o Ela, straciłaś przyjaciela. Nawet jakbyś płacił za komentowanie to się ugryź. Czuję się obrażony. Cya

     • persodrom Post author

      Można być ostrym, ale wtedy tym bardziej trzeba uważać, aby być grzecznym. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top