Szykuje się kolejna kompromitacja. Były objazdy kontrolne dróg czy ich nie było?

Jak stwierdziła kontrola Najwyższej Izby Kontroli w gminie Garbów latami nie był realizowany obowiązek kontroli jakości i stanu dróg. Obowiązek taki na wójta nakłada prawo. Tłumacząc się w tonie lekceważącym z tego zaniedbania wójt Firlej wyraził myśl, że drogi kontrolowane są przez radnych i co roku prowadzone są wspólne objazdy. W związku za takim postawieniem sprawy, chcąc zobaczyć jakie są realne wnioski i ustalenia z tych „objazdów” zwróciliśmy się do wójta z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej tj. w tym przypadku protokołów z objazdów w latach 2012, 2013, 2014.

Otrzymaliśmy odpowiedź, że „w latach 2012-2014 radni zapoznawali się ze stanem dróg gminnych w ramach posiedzeń poszczególnych komisji”. Odpowiedź taka to jawna kompromitacja i zaprzeczenie temu, co było wcześniej mówione. Czy słyszał ktoś o tym, aby posiedzenie przy biurku zastąpiło realny przegląd jakości dróg? Z naszych informacji wynika, że jakieś tam „wspólne objazdy” miały miejsce w tym roku i być może w poprzednich, ale wobec braku protokołu z ich wyniku, należy sądzić, że były one bez żadnego znaczenia i miały charakter jedynie formalny. Nie wiemy też kto w nich uczestniczył, jaki procent dróg został skontrolowany, które konkretnie drogi zostały „objechane”, jakie działania naprawcze są w wyniku objazdu zalecane? Czym taki jest objazd, jeżeli nie jest sporządzany z niego protokół? To naturalne pytania, które narzucają się każdemu myślącemu człowiekowi, któremu nie jest obojętne dobro wspólne naszej gminy.

Sprawa jest poważna o tyle, że widzimy w jakim tempie następuje rozkład nawierzchni drogowych, które były nakładane przez wójta Firleja. Pęknięcia pojawiają się już na drogach, które były kładzione 2-3 lata temu. Z punktu widzenia obywateli brak realnej kontroli jakości dróg wraz z konkretnym opisem stwierdzonych usterek na poszczególnych odcinkach  jest próbą uniknięcia odpowiedzialności i konsekwencji budowania dróg bez właściwej dokumentacji technicznej danego terenu, bez odwodnień, bez należytej kontroli jakości materiałów, bez precyzyjnej specyfikacji poszczególnych warstw.

Poniżej naszej wniosek i odpowiedź wójta:

Do: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej prosimy o dostarczenie następujących dokumentów.

1. Protokół z objazdu kontrolnego dróg  realizowanego przez lub przy współudziale radnych w roku 2014
2. Protokół z objazdu kontrolnego dróg realizowanego przez lub przy współudziale radnych w roku 2013
3. Protokół z objazdu kontrolnego dróg realizowanego przez lub przy współudziale radnych w roku 2012

Wyżej wymienioną informację publiczną proszę przesłać na adres e-mail: redakcja@naszagarbow.pl

Odpowiedź:

protokoły_odpowiedź

Z pisma  wójta jakby wynika, że radni nie uczestniczyli w objazdach. Jest sugestia, że zapoznali się ze stanem dróg na komisjach. Powstaje pytanie czy to jest prawda? Wcześniej było mówione co innego. Czy w ogóle w takim razie były jakiekolwiek fizyczne kontrole dróg w postaci objazdów, a jeżeli tak to kto w nich uczestniczył?

Jak można mieć zaufanie do władzy, skoro brakuje odpowiedzi na tak podstawowe pytania? Odpowiedź jest prosta. Do takiej władzy nie można mieć zaufania.

Oczekujemy reakcji i wypowiedzi radnych. Były te sławne „objazdy” czy ich nie było? Coś z nich wynikło czy też nie miały znaczenia i były tylko pro-froma? Sprawa do wyjaśnienia.

autor: rec

 

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Szykuje się kolejna kompromitacja. Były objazdy kontrolne dróg czy ich nie było?

 1. zmieńmy wójta

  Zmieńmy w końcu wójta to się wszystko uspokoi w gminie i zrobi się porządek z takimi i innymi tematami. Pycha i niedbalstwo tego człowieka przechodzą wszelkie pojęcie.

  Reply
  • asiekyks

   Na pewno nowy wójt zrobi porządek, może przez pierwsze miesiące, a potem będzie chciał się nachapać i powsadzać na stanowiska swoich. Żyjemy w Polsce i tak to funkcjonuje. Więc „zmieńmy wójta” nie łódź się, że jak ktoś inny obejmie władzę, chociażby Pani Agnieszka Nalewajek, która w mojej opinii będzie tylko pionkiem w rękach swoich Idoli… to cokolwiek się na tej wsi zmieni.

   Reply
   • redakcja

    To chyba pani asiekyks żyjemy w innych Polskach. Każdy sądzi po sobie. Pani Agnieszka Nalewajek zrobi tu ład i porządek. To wielka szansa dla naszej gminy. Zmiana władzy to konieczność. Ludzie zaczynają to rozumieć

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top