Jestem, Pamiętam, Czuwam (słowo na niedzielę)

Matko Okupiciela! Przyjmij tę modlitwę kochających Cię serc, które wyrażają swoją wiarę i miłość słowami: „Jestem… pamiętam… czuwam!”.

Jestem. To słowo przypomina prawdę o samym Bogu: „Jestem, który Jestem” (Wj 3,14). najpiękniejsza Córko Boga Ojca! Pomóż polskiej młodzieży zdecydowanie trwać przy swoim stwórcy, który jest Ojcem. Pomóż to wypowiedzieć żywą wiarą, gorącą miłością i ufną nadzieją, która wypełnia ich młode serca.

Pamiętam. Matko syna Bożego! Pomóż trwać młodzieży w postawie wdzięczności za dzieło odkupienia. Szczera i gorąca modlitwa, udział w sakramentach świętych, a zwłaszcza żywe uczestnictwo we mszy Świętej niech będą znakiem wdzięczności za ofiarną miłość Odkupiciela.

Czuwam. Panno wierna! Wyproś młodzieży łaskę czuwania i trwania na modlitwie wraz z Tobą, tak jak tego doświadczyli Apostołowie. Oblubienico Ducha Świętego! Uproś młodym dar świętości i duchowej odnowy. Niech staną się apostołami zawierzenia Ojcu, świadkami Chrystusa oraz odpowiedzialnymi uczestnikami życia kościoła i ojczyzny.

Maryjo, królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!

Jan Paweł II, 14 sierpnia 2000 r.
Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top