Bądźcie gotowi [słowo na niedzielę]

Nie spostrzegliśmy się i przyszedł Adwent. Wiele spraw w naszym życiu czy bliskich nam osób zaskakuje nas. Jeśli na coś nie jesteśmy przygotowani, nie myślimy o tym, że przyjdzie choroba, albo śmierć to, kiedy przychodzi, bardzo trudno się na to zgodzić.

Tak bardzo pochłania człowieka codzienne życie, że nie potrafi mądrze się starzeć, nie radzi sobie z czasem choroby, nie potrafi pogodzić się z tym, że ktoś bliski odszedł do wieczności. Co to znaczy czuwać? To mieć świadomość, że przyjdzie coś co będzie dla mnie trudne, będzie bolało. Czuwać, to być człowiekiem który psychicznie i duchowo przygotowuje się na przyjęcie tego, co Bóg da. Czuwać, to również wierzyć, że jeśli jakaś sprawa pojawia się w moim życiu, jakiś problem, to Bóg dopuszcza tę rzeczywistość, abym odnalazł się bliżej Niego i człowieka.

Czuwanie, zmierza do przyjmowania wydarzeń zarówno pomyślnych jak i niepomyślnych, jako będących słowem Boga skierowanym do mnie. Czuwanie zmierza do takiego życia aby z tym, co od Boga otrzymałem, bez względu na to, czy wydaje się być dla mnie pomyślne czy nie pomyślne – stawać się lepszym człowiekiem. Ci, którzy wierzą Bogu i Jemu ufają – są ludźmi czuwającymi, a tym samym przyjmującymi Go we wszystkich wydarzeniach przez które przychodzi.

Ks. Józef Pierzchalski SAC

Źródło: przemiana.biblia.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top