8 października 2018 – Skandal. Gminna Komisja Wyborcza w Garbowie zakleja plakat wyborczy Tadeusza Barszcza

Dania 8 października 2018 „pracownicy” Gminnej Komisji Wyborczej w Garbowie zakleili w Bogucinie plakat wyborczy kandydata na wójta Tadeusza Barszcza. Plakat wisiał tylko jeden dzień. Jest to ewidentne złamanie prawa wyborczego. Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej w Garbowie jest Pani Edyta Kramek.

Inna sprawa, że pośrednio za tą sytuację odpowiada obecny wójt, który nie zapewnił tablic na umieszczanie plakatów wyborczych.

Na zdjęciu powyżej widać wystający zza obwieszczenia plakat wyborczy Tadeusza Barszcza. Komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zamierza podjąć formalną interwencję w tej sprawie. Takich przypadków może być więcej.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “8 października 2018 – Skandal. Gminna Komisja Wyborcza w Garbowie zakleja plakat wyborczy Tadeusza Barszcza

 1. tak naprawdę to pracownik wójta zakleja Post author

  Szefem Gminnej Komisji wyborczej jest Edyta Kramek – Inspektor ds. projektów i promocji gminy. Pracownik wójta Firleja. Bez komentarza…

  Reply
 2. Zgłosić do komisarza i odsunąć

  Komisja wyborcza jest po to, aby dbać o prawidłowy przebieg wyborów a nie po to aby niszczyć materiały wyborcze. Przewodnicząca tej komisji powinna zostać wyrzucona z komisji. Trzeba to zgłosić do komisarza wyborczego jako poważne naruszenie zasad.

  Reply
 3. Bezwstydnicy

  Bronią się pazurami przed dobrą zmianą…
  Bezwstyd. Kto personalnie rozklejał te plakaty?!!!!!! Też pracownik obecnie panującego?

  Reply
 4. Odwołać panią Kramek!!

  Odwołać panią Kramek! Mamy prawo bronić się przed przemocą urzędniczą. Przyzwyczaili się do lekceważenia ludzi i bezkarności. Jak długo jeszcze?

  Reply
 5. Leśce

  koniecznie zgłosić i nie odwlekać, procedury trwają a do wyborów mało czasu pozostało, trzeba by ponieśli konsekwencje.

  Reply
 6. Dobra zmiana w urzędzie

  dobra zmiana w urzędzie. nowa jakość.
  https://www.facebook.com/naszgarbow/photos/pb.593109810752512.-2207520000.1539025870./2026824510714361/?type=3&theater

  Reply
 7. Sługocin

  boją się stracić władzę! niech nowy wójt pokaże jak można gospodarnie rządzi w gminie, jak pozyskać fundusze i działać. teraz to przed wyborami jakiś chodnik czy droga, wcześnie przez lata zero inwestycji. po wyborach to samo będzie

  Reply
 8. to idzie na konto obecnego wójta

  To wszystko przez jego pracownicę, która jest przewodniczącą tej komisji idzie na ujemne konto wójta. I taka jest prawda. Każdy normalny przewodniczący wymagałby od wójta załatwienia tablic na wybory. Ale jak pracownica ma wymagać od pryncypała?!!

  Reply
  • Persodrom

   Dlaczego dyskretnie? Gapmy się na nie ostentacyjnie! Tablice i to co na nich wisi jest naszą własnością. Nie musimy się skradać.

   Reply
  • REDAKCJA Post author

   A cóż tu jest nierzetelnego? Zdjęcie pokazuje to, o czym jest napisane i taki jest stan faktyczny.
   90 % tablicy tablicy było/jest zaklejone obwieszczeniami i ogłoszeniami gminy. W lewym górnym rogu post factum powieszony został w lewym górnym rogu drugi plakat pana Barszcza.

   Reply
 9. W Piotrowicach to samo

  Powiatowa Komisja Wyborcza zakleiła plakat pana Tadeusza Barszcza. Czy to uczciwe, że brakuje miejsca nawet na podstawowe informacje wyborcze? Czy brak powierzchni na informację wyborczą nie jest zaniedbaniem ze strony gminy?

  Reply
 10. rażące naruszenie prawa przez pana Firleja

  Pamiętamy jak pan Firlej próbował z rażącym naruszeniem prawa, wbrew protestom mieszkańców zrobić skład asfaltu w środku wsi. Po tym już nic nie dziwi.
  Warto wrócić do artykułu
  http://naszgarbow.pl/po-skandalicznej-decyzji-zezwalajacej-na-skladowanie-asfaltu-w-zagrodach-ten-czlowiek-nigdy-wiecej-nie-powinien-zostac-wojtem/

  Reply
 11. Wiesia

  Czy oby wójt Firlej chciał zamknąć szkołe w Leścach?
  Jeśli tak czy oby tylko on sam chciał ją zamknąć, czy radni nie byli tego samego zdania co wójt? Nie podpisał się nikt pod tym zamknięciem co Pan Firlej?

  Reply
  • Zen

   przecież wójtowi na tym nie zależy by zastraszyć ludzi??
   każdy o tym mówi, to wójta taktyka na wygranie wyborów, ludzie obudźcie się, jedyna szansa by to zmienić, żyć bez presji. Myślicie że po co jeździ po wsiach o roi zdjęcia banerom wyborczym? co za ohyda!! na ni innego nie stać?
   Czy nadal chcecie by w naszej gminie były podziały na lepiej i gorzej traktowanych?
   Przypomnijcie sobie, było wiele takich sytuacji. A kluby piłkarskie po równi traktowane? Wystarczyło , że pan Flisiak wystąpił na sesji z odmiennym zdaniem i lawina ruszyła. Są nagrana można wspomnieć sobie. czy nadal chcemy byc tak traktowani??!! kto się władzy sprzeciwi to odczuje to w nadarzającej się sposobności?
   Mamy wolność i korzystajmy z niej w mądry sposób.
   Dajmy szansę komuś młodemu, zobaczycie że to dobry kierunek dla naszej gminy, przekonajmy się!

   Reply
 12. El

  Oprócz pani Kramek w Gminnej Komisji Wyborczej są i inne osoby np. pani Kamińska, niewątpliwie zwolennik dobrej zmiany. Jako zastępca przewodniczącego może również zwrócić się do wójta o zapewnienie odpowiedniej ilości tablic co faktycznie jest jego obowiązkiem. Przypisywanie złych intencji pani Kramek uważam za zwykłe pieniactwo. Na pewno wójt nie mógł ustawić wyborów przewodniczącej komisji.

  Reply
  • persodrom Post author

   To żadne pieniactwo ale zwykłe upominanie się swoje prawa.
   Proszę wybaczyć ale za działanie komisji odpowiada Przewodnicząca. Jeżeli ktoś się podejmuje takiej funkcji to ma obowiązek pilnować interesu tak, aby wybory były uczciwe. Jeżeli wójt się nie wywiązał z obowiązków to powinna reagować zgodnie ze swoją funkcją, mimo że jest jej pracodawcą – może już niedługo. Pytanie kto te obwieszczenia fizycznie naklejał? To jest do ustalenia. Obecnie weryfikujemy informacje na ten temat ale istnieje podejrzenie, że robiła to znana zwolenniczka wójta.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top