5 i 8 października 2018 – Taka sytuacja…pracownik gminy w czasie godzin pracy robi kampanię wójtowi-pracodawcy.


 Jak wynika z opublikowanych tutaj screenów pracownik gminy (podobno na parterze na prawo od wejścia) w czasie godzin pracy zajmuje się promowaniem facebookowych wpisów wójta Firleja. Przy okazji zapytamy go czy robił to tak sam z siebie czy miał takie polecenie służbowe. Bez dalszego komentarza….

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “5 i 8 października 2018 – Taka sytuacja…pracownik gminy w czasie godzin pracy robi kampanię wójtowi-pracodawcy.

 1. W Bogucinie

  W Bogucinie ktoś walczy z plakatami dobrej zmiany klepsydrami. Mimo, że jest dużo miejsca obok starannie zaklejono plakat Tadeusza Barszcza na min 3 tablicach. Naprawdę proszę Państwa są jakieś granice i świętości. Ktoś, kto to robi robi krzywdę zmarłemu zamiast mu pomóc. Opamiętania!! Boże przebacz im bo nie wiedzą co czynią.

  Reply
 2. Obiektywna

  Ale piszecie heretyzmy. Każdy z Was pewnie telefonu nigdy nie używa w pracy. Wszyscy święci do oceniania innych. A może akurat człowiek miał przerwę albo poszedł sobie do toalety. Naprawdę śmieszą mnie niesamowicie te sposoby na wygranie wyborów przez Pana Tadeusza. Zrobić zamieszanie o nic.

  Reply
 3. Fajnie

  A wy wszyscy święci, i nikt z was nie używa fb, messengera,instagrama itp. podczas pracy.Siedzicie 8 godzin non stop przy biurkach z nosem w papierach. kiepska prowokacja…

  Reply
  • pogonić!!!

   Już za niecale dwa tygodnie będzie im wszystkim bardzo trudno tłumaczyć się przed Wójtem Barszczem i jego Drużyną, która przyjdzie zrobić porządek w Gminie Garbów. czasami trzeba wypalić ziemię do cna żeby zebrać dobry plon. Taryfy ulgowej nie przewiduje się 🙂 A wygraną mamy w kieszeni więc lepiej już teraz pochylcie głowy przed nową władzą…

   Reply
   • Robert Post author

    Przewaga Pana Barszcza rzeczywiście rośnie ale nie wolno zapominać, że to Bóg decyduje o zwycięstwie. Pracujmy POKORNIE do końca na zwycięstwo. Gmina i urząd potrzebują już od wielu lat reformy. Potrzebne są spokojne, przemyślane ruchy, żeby to działało sprawniej oraz z zwiększą korzyścią i troską o ludzi. Pan Barszcz jest moim zdaniem takim spokojnym reformatorem, który nie zrobi nikomu niepotrzebnie krzywdy. To łagodny człowiek, który chce pracować dla ludzi.

    Reply
    • 16 lat wystarczy

     To ta stara władza od 16 lat zmusza ludzi do pokłonów.
     Tadeusz Barszcz to wolność i szacunek dla wszystkich a nie tylko dla Towarzystwa z układu

     Reply
  • REDAKCJA Post author

   Podaliśmy fakt, że pracownik gminy robi kampanię wójtowi w czasie godzin pracy w okresie przedwyborczym. Wyborcy powinni zobaczyć jak to działa.

   Reply
  • persodrom Post author

   Rozumiem, że wierzy Pani/Pan, że wójt Firlej zgani teraz Pana Staniaka za takie postępowanie…

   Wyobraźmy sobie, że w czasie godzin pracy Pan Staniak nie promuje wójta Firleja ale pana Barszcza.
   Jaka byłaby reakcja obecnego wójta? Sądzę, że nagana i wyrzucenie z pracy.

   Może pan Staniak to Bogu ducha winny człowiek, który został wkręcony machinę UKŁADU. Trzeba mu przebaczyć ale ludzie powinni wiedzieć.

   Reply
 4. Radni co na to ??!!

  Zerknąć na messengera czy facebooka to może byłoby zrozumiałe, ale udostępniać, lajkować to już karygodne!
  Ciekawe czy Panie w groszku czy biedronce siedzą i bawią się telefonami? Z tego co wiadomo zostawiają telefon w szatni.

  Reply
  • Fajnie

   No chyba raczy Pan żartować. Nie jednokrotnie spotykam się z sytuacją, gdy podchodząc do kasy w sklepie( również i w groszku) pani przez 5-10 sek jeszcze coś tam przegląda w telefonie, po czym odkłada go na półke przy kasie i dopiero zaczyna obsługiwać. Nie czarujmy się, telefony z dostępem do internetu to w dzisiejszych czasach norma, a nie wybryk.

   Reply
   • persodrom Post author

    Ja w Polsce nie miałem takiego przypadku.
    Owszem zdarzyło mi się to nam w Paryżu w małym sklepiku „osiedlowym”. Obsługiwał nas jakiś „imigrant” afrykańskiego pochodzenia, który przez minutę czy dwie pykał na telefonie i zupełnie sobie nic nie robił z tego że stoimy przy kasie – mimo tego że obok stał Francuz-właściciel! W głowie się nie mieści. A może promował sklep na facebooku….

    Reply
 5. Nie lekceważmy UKŁADU

  Nie lekceważmy układu. Układ jest mocny, zasiedziały przez lata. Ma dużą bezwładność. Nadal przekonujmy kogo się da do zmiany. Niech ludzie pójdą do wyborów żeby zwycięstwo i mandat nowego wójta były oczywiste i pewne.

  Reply
 6. reniaar

  Przecież nikt nie będzie zwalniał pracowników, wystarczy sumiennie wykonywać powierzone zadania, jak dobry wójt to i pracownicy nie muszą w strachu przed nim uginać się …

  Reply
 7. Grazyna

  Byłam dziś w biedronce – Markuszów, celowo dobrą godzinę pospacerowałam po sklepie. Siedzą Panie dwie na kasie i nie ma może o telefonie, mniej klientów przed klasami to jedna zeszła i zabrała się za wykładzinę towaru na półki.
  O czy tu mowa?
  Jeszcze zrozumiałe jest, że zerkam na telefonie, przyszła jakaś wiadomość, zajmuje w pracy znajomemu foto, ale udostępniać i promować wójta podczas godzin pracy?
  Od razu nasuwa się pytanie czy dodatkowa pensja i premia za tym idzie.

  Reply
 8. Groszek

  Pracodawca Groszka, jak się godzi na siedzenie pracowników na telefonie, to jest jego sprawa, on im płaci. Pracownik Urzędu Gminy opłacany jest z naszych pieniędzy, nie z Wójta! Więc o czym tu mowa?!!

  Reply
 9. Bronię pana Staniaka

  To nie wina pana Staniaka.
  To wina nieuczciwego UKŁADU nacisku, który wkręca ludzi w swoje tryby za pomocą kija i marchewki. W mojej ocenie większość ludzi zamieszanych w UKŁAD jest ofiarami kilku osób stanowiących centrum dowodzenia i korzyści. Zdemontowanie tego centrum automatycznie spowoduje rozluźnienie całości UKŁADU.

  Wieloletni niezrozumiały opór wójta w kwestii jawności finansów też na tym tle jest czymś w najwyższym stopniu niepokojącym. Ale to inna sprawa. Czekamy na nowego wójta.

  Reply
 10. Pan Stanik nie winny!!!!

  Ale nikt nie pomysli ze Pan Staniak mógłbyc wtedy na przerwie śniadaniowej,a na przerwie możne ,,siedziec na facebooku”.

  Reply
  • Czytelnik..

   A kto udowodni ze On byl w pracy? Moze byl akurat na urolpie albo wzial wolne tego dnia. Nie jest powiedziane ze On to w pracy udostepnił. A poza tym kazdy może udostepniac co chce i myślę ze nikt świety nie jest tylko teraz przed wyborami byle czego sie czepiają

   Reply
   • Fajnie

    Dokładnie. Mało tego. Wieszacie psy za to że ktoś tam w godzinach pracy siedzi na fejsie, No przepraszam, patrząc na godziny wpisów przy tej dyskusji widzę że większość z nich jest miedzy godziną 8-15 czyli wtedy kiedy powinno się pracować, a nie szperać po internecie.

    Reply
    • Leszek

     Komentarze każdy pisze o różnych godzinach, o której pokażą się na stronie już zależy o której administrator strony je udostępni.

     Reply
    • michał

     Ja pracuje na zmiany i w pracy mam zakaz wnoszenia telefonu,właśnie z powodu że zamiast pracować to siedzieliśmy na telefonach.

     Reply
 11. mobbing?

  Przede wszystkim to na terenie urzędów obowiązuje zakaz prowadzenia kampanii wyborczej.

  Po drugie należy w tym świetle przyjrzeć się ewentualnemu problemowi mobbingu w formie wywierania presji przez pracodawcę na pracownika – presji do podejmowania działań niezgodnych z prawem.

  Pytanie czy Pan Staniak czuł się w jakikolwiek sposób przymuszany do wykonywania opisanych działań.

  Reply
 12. Bogucin

  Proszę Państwa, uświadommy sobie to, że za 10 dni wszystkie te problemy odejdą w niebyt wraz z wyborem nowego wójta. Dobranoc.

  Reply
 13. Czytelnik..

  Poza tym wszystkim niech redakcja dokładnie sprawdzi gdzie urzęduje Pan Grzegorz bo macie błąd w artykule pozdrawiam…

  Reply
 14. Cogito ergo sum

  Książka: Rok 1984, autor George Orwell
  Polecam przeczytać by każdy wiedział do czego to niektórzy nas tutaj prowadzą…

  Reply
  • persodrom Post author

   Trafne skojarzenie z układem, który ściga ludzi nie tylko za czyny ale za „myślozbrodnie”. Czekamy, że to się skończy za kilka dni!!!

   Reply
   • Cogito ergo sum

    U Orwella policja myśli – u nas policja „facebookowa”
    U Orwella dzieci donosiły na rodziców – u nas znajomi z facebooka, donoszą na innych znajomych
    U Orwella zbiorowe dwie minuty nienawiści do wroga – u nas zbiorowe wytykanie przeciwników politycznych palcami siedząc anonimowo za monitorem.
    U Orwella myślozbrodnia – u nas krytyka polityczna i kościelna przy cytatach z Biblii

    Któremu „układowi” bliżej do świata z „1984” każdy kto czytał pewnie dobrze wie.
    Pozdrawiam

    Reply
    • Tomek

     Któremu układowi do czego bliżej to wystarczy przeanalizować dzisiejsze zachowanie obecnego wójta, robić zdjęcie z ukrycia (z okna Urzędu Gminy, w niedzielę), ludziom którzy są za DOBRĄ ZMIANĄ, dodatkowo upublicznić bez zgody….porażka da panującego wójta!!!

     Reply
 15. Trocki

  …publikacja screenów prywatnego FB Pana S. stanowi naruszenie jego dóbr osobistych i prywatności, zaś treść komentarzy podpada pod 212 KK… bolszewizm to zła zmiana.

  Reply
  • persodrom Post author

   To nieprawda, co Pan mówi. Można publikować dane, które są ogólnie dostępne. To dobra zmiana. Proszę sobie doczytać kodeksy. A o przejawach bolszewizmu głuchego na ludzi jest na przykład tutaj http://naszgarbow.pl/krotka-refleksja-o-urzedniczym-sposobie-reagowania-lokalnej-wladzy-na-wnioski-mieszkancow-urzedowy-formalizm-przeciw-naturalnemu-glosowi-obywateli/

   Reply
  • persodrom Post author

   Jak układ i władza z urzędu robi prywatny folwark to potem rzeczywiście wydaje się jej to wszystko prywatne…

   Reply
 16. Paweł

  Prywatne fb?? Dobre. Jest opcja ukrycia informacji do publicznej wiadomości, te akurat jak widać były ogólnodostępne, dodatkowo jeśli sam udostępnił do publicznej wiadomości to chyba zamiar był taki by wszyscy widzieli??

  Reply
 17. Anna Garbów

  Wójt i pracownicy gminy to opłacany z naszych podatków??
  To jakie prywatne osoby skoro incydent miał miejsce podczas pracy?
  Wystarczy wejść na profil wójta i zobaczyć kto udostępnia informacje o wójcie. Upublicznił wiedząc że będzie to publicznie widoczne, w czym problem?

  Reply
 18. Dzisiejsza kompromitacja wójta

  Wójt w dniu dzisiejszym dokonał samokompromitacji.
  Robić zdjęcia z ukrycia sympatykom konkurencyjnego komitetu, z gminnego okna a potem publikować je bez zezwolenia jak uczeń 5 tej klasy… coś chyba z głową się porobiło bo nie wiem jak to inaczej opisać.

  Pan Firlej przekroczył granice dobrego smaku ale przede wszystkim granice prawa naruszając dobra osobiste osób, które fotografował z ukrycia!!!

  Najwyraźniej chce pozbyć się części ze swojego uskładanego przez ostatnie 16 lat miliona i przeznaczyć je na odszkodowania. Tak się skończy nieuporządkowana żądza władzy… W sumie smutna sprawa.

  Reply
   • do Paprotki Post author

    Nie prawda, co Pani mówi. Pan Barszcz nie powiedział złego słowa na pana Firleja w tej kampanii. To pokazuje klasę. Ta kampania jest bardzo aktywna ale też bardzo pozytywna. Na pewno Pan Barszcz nie zniżyłby się do tego, żeby z ukrycia, zza firanki robić zdjęcia kontrkandydatowi i potem bez zezwolenia je upubliczniać. To, co zrobił pan Firlej to żenada i poziom proszę wybaczyć – brukowca. Tonący brzydko się chwyta…

    Reply
   • Paweł

    Nie jestem zwolennikiem mieszania kościoła polityką, tym bardziej nie powinny mieć miejsca negatywne komentarze dotyczące księży, jednak jeszcze bardziej rażące jest uchwalanie którejkolwiek z partii w miejscu jakim jest kościół czy ambona!

    Reply
    • Robert Post author

     Jeżeli nasi pasterze i kapłani nie będą słuchać ludzi, którzy z całego serca troszczą się o Kościół i mówią szczerze co ich razi czyli po prostu stosują ewangeliczne napomnienie, to będą musieli słuchać napomnień świata w takiej formie jak robi to reżyser filmu „Kler” i jemu podobni. Lepiej więc się opamiętać zawczasu słuchając owiec. Wychwalanie polityków na ambonie uważam za działanie na szkodę Kościoła. Pokazuje to głębokie zagubienie takich kapłanów.

     Reply
     • do usunięcia

      …”ewangeliczne napomnienie ” niestety wygląda nieco inaczej. Proszę sobie poczytać Mt. 18 15-17… najpierw „w cztery oczy” a nie na www czy FB… ale po co to pisać… kiedy i tak nikt nie zrozumie…. Benedykt XVI napisał w Jezusie z Nazaretu, że żadna partia nie może mieć monopolu na Kościół… a to co tu się dzieje to jakiś koszmar jest … Proboszcz Szuba miał jubileusz 35 lecia i odpust w parafii. Wójt jest tu co roku. Jezeli Wójt wreczył kwiaty proboszczowi a ten mu podziekował. To normalna ludzka rzecz a jezeli ktoras z Waszych przewrażliwonych owiec nie zrozumiała tej sytuacji to b. przykre. Ja pamietam kazanie ks z Kurowa na tym samym odpuście kilka lat temu, który w dniu wyborów kazal ludziom głosowac na PiS (a był to dzien wyborów)… wtedy to naprawde nie było w porządku….

     • Robert do do usunięcia Post author

      Skąd Pan/Pani wie, że nie było w „cztery oczy”. Otóż było i to w niektórych przypadkach wielokrotnie. Czytałem Mt 18, 15-17 i nie usłuchali. Ale też czytałem to „O ileż lepiej jest upomnieć, niż trwać w gniewie.” Syr 20,2 albo to „Człowiek, mimo upomnień uparty nagle dozna klęski – nie ma dla niego leku” Prz 29, 1 i to: „Zbij szydercę – a prosty zmądrzeje, upomnij mądrego – a nabędzie karności.” Prz 19,25 i to: „Kto strzeże karności, ten idzie6 ku życiu, kto gardzi upomnieniem – ku zatracie.” Prz 10,17 ale jeszcze trafniej to: „Obrócili się do Mnie tyłem, a nie twarzą, i mimo że ich pouczałem niestrudzenie, nie chcieli usłuchać ani przyjąć upomnienia: Jr 32,33 i to, bardzo ważne: „Gdy usłyszysz słowo z ust moich, upomnisz ich w moim imieniu. 18 Jeśli powiem bezbożnemu i dalej (Ez 3, 16-21) a potem tak ukochanie ludzki Jonasz bliski nam wszystkim – cały Jonasz poczynając od wezwania Pana: „Wstań, idź do Niniwy1 – wielkiego miasta – i upomnij ją, albowiem nieprawość jej dotarła przed moje oblicze” (Jon 1,2 i Jon 3,2) i wiele innych o pawłowym „darze napominania dla karcenia”. (Rz 12,8)…

      Zgadzam się, że żadna partia nie ma w Kościele władzy i mieć nie może. Ani PSL, ani PiS ani Kazimierz zwący siebie samego Niezależnym a takim nie będący w istocie. Tych „przypadkowych” przypadków że się chwali tą akurat stronę zbyt dużo w naszych kościołach garbowskich. A żadnej chwalić nie wolno z ambony. Ani odpust, ani kwiaty ani tym podobne rzeczy nie dają żadnemu kapłanowi prawa brukania ambony do podziękowań za podarki – to jest nauczania i prawo Kościoła, które się notorycznie łamie.

      Mówi Pan/Pani o przewrażliwionych owcach. Oby nie zobaczył Pan/Pani jak Bóg jest przewrażliwiony o poszanowanie jego domu, który jest domem modlitwy a nie prania brudnego zysku. Widział Pan/Pani co Pan Jezus zrobił z kupczącymi w świątyni? Proszę poczytać – to początek Jego życia publicznego…

      Pisze Pan/pani: wtedy w Kurowie to naprawdę nie było w porządku a jak teraz ks. Szuba to robi na tydzień przed wyborami to już w porządku? A jak ks. Małyszek robił to 4 lata temu na tydzień a nawet 2 dni przed wyborami to było w to w porządku? Wyznaje Pan/Pani podwójne standardy. A należy twierdzić, że ani PiS, ani PSL, ani udający niezależnych ani jacykolwiek inni nie mają prawa dotykać ambony i ołtarza, a kapłan jest po to aby świętości ołtarza i ambony strzegł jako Boży pułkownik a nie chłopak na posyłki dla klik i układów – jakie by one nie były. Zgadza się Pan/Pani?

     • reniaar

      Kapłani nie powinni w jakikolwiek sposób sugerować za kim są. Owszem Kościołowi zdecydowanie bliżej do PIS, przecież nie będą za partiami które popierają parady równości czy w sejmie głosują przeciw życiu. Trzeba przeanalizować kto za czym jest,
      PIS to życie od poczęcia do naturalnej śmierci – Kościół również
      PIS to zakaz aborcji – Kościół również
      PIS przeciw invitro – Kościół też
      itd………

   • ddak

    Jestem bardzo ciekaw jak będą zachowywać się obaj proboszczowie gdy p. Barszcz wygra?
    Pewnie będą nam wmawiać że zmiana była potrzebna i że zawsze popierali p. Barszcza.

    Szkoda że na odpuście jubileuszowym w 25 rocznicę utworzenia parafii, ks. kanonik Wąsik który wybudował kaplicę a Ks .Szuba zrobił „odpustowy kościół” nie został właściwie uhonorowany nawet kwiatów nie otrzymał. Tak ks. Szuba liczy się z ludźmi !!!!

    Reply
    • REDAKCJA DO PAPROTKI Post author

     Pani Paprotko, próbuje pani od kilkunastu dni robić różne nieprawdziwe wrzutki w duchu pana Firleja. Odpowiadaliśmy już na te pseudo zarzuty już setki razy. A jeżeli chodzi o „prawdziwą twarz” poziom pana obecnego wójta to sam ją pokazał ostatnio… Naprawdę nawet niezręcznie jest to komentować.

     Reply
  • do Paprotka

   wójt Firlej kasuje wszystkie niewygodne posty, a wy tu zarzucacie, że redakcja trzyma czyjąś stronę, spróbujcie zwrócić mu uwagę na fb to zobaczycie jak szybko znikają komentarze. Jego argumentacja i sposób odnoszenia się do ludzi uwłacza godności nie tylko włodarza, ale i zwyczajnie człowieka. Co na to nasi wielebni? Przydałoby się napomnienie pasterskie za takie chamskie wybryki. Wielki obrońca przyrody się znalazł, a skład asfaltu w cukrowni? a drzewa u Banaszka trute latami? a turbiny wiatrowe za oknami, które groziły ludziom? jaka to musi być już ślepota moralna i zakłamanie, żeby wypisywać takie rzeczy. Zagubieni, biedni ludzie, trzeba się modlić o opamiętanie.

   Reply
 19. Anna Garbów

  Pan Barszcz gdziekolwiek zapytany o swojego konkurenta, stanowczo odpowiada ze nie chce się w jakikolwiek wypowiadać na ten temat. Nie chce nikogo oceniać, chce prowadzić kampanię bardzo kulturalnie. To bardzo szczery człowiek o dobrym sercu.

  Reply
 20. Paweł

  Nie dajmy się sprowokować, nawet zdjęcia robione przez wójta z ukrycia to świadczą tylko o poziomie kultury. Poziom brukowca. Całkowicie ignorujemy ich wpisy, piszą to niech piszą, może zbudują tym swoje ego…

  Reply
  • Robert Post author

   Zgadzam się. Nie reagujemy na ten poziom. Tylko merytoryczne dyskusje. Pan Tadeusz odwiedza mieszkańców w domach. Przyjęcie w 80% bardzo przyjazne. Ludzie chcą zmiany i podoba im się kandydat. To najważniejsze. Wiele osób okazuje bardzo otwarcie wsparcie. Miłe.

   Reply
  • zdjęcia Post author

   Te zdjęcia wójta i to co chciał na nich przekazać pokazują w jakim ciasnym świecie żyje, że wójt nie ma żadnych argumentów merytorycznych przeciwko kandydaturze pana Barszcza.

   Widzi, że przegrywa i tonie i to było wszystko na co go stać. Pycha kroczy przed upadkiem.

   Ciekawe czy pani Chabros i pani Sanaluta akceptują brudną kampanię wójta w takim wydaniu? Warto by je o to zapytać z kamerą podczas sesji w piątek.

   Reply
 21. Gegory

  Wójt jeździ po wioskach i robi zdjęcia banerów konkurencji, jestem w szoku, czy do jakiego stopnia jak można się położyć?

  Reply
 22. Ala

  Przecież ton wypowiedzi panującego wójta jego wpisy, podejście do ludzi to nie na poziomie człowieka na takim stanowisku! Jestem w szoku!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top