Na wszystko, o czym piszemy mamy dokumenty. Wszystko możemy udowodnić.

Od momentu wydania pierwszego drukowanego numeru Naszego Garbowa, dochodzą do nas bardzo liczne głosy, w których ludzie pytają się czy to, co piszemy to jest prawda – “bo jakby to była wszystko prawda, to obecny wójt nie ma już co tutaj szukać…”

Drodzy Państwo, Kochani Czytelnicy, oświadczamy, że wszystko o czym piszemy jest prawdą i wynika z konkretnych dokumentów, które były i są nadal przez nas analizowane. Docieramy do dokumentów nawet sprzed 10 lat. Wszystkie przedstawione fakty to są sprawy udowodnione i potwierdzone posiadanymi przez nas materiałami urzędowymi. Gdyby było inaczej wójt Firlej już dawno by nas podał do sądu. Piszemy przecież o tym w naszym serwisie internetowym od 15 miesięcy. Nasze ustalenia to owoc ogromnej pracy i przeanalizowania setek różnych dokumentów, które obecnie, również dzięki naszej działalności są dostępne dla każdego. Przez wiele lat tych dokumentów nikt nie znał i mieszkańcy nie mieli rzeczywistego obrazu lokalnej władzy. Wobec braku informacji, nie dziwi fakt, że wielu osobom nie mieści się to teraz w głowie. Zbierzmy tu jeszcze raz nasze dotychczasowe ustalenia, które razem tworzą niestety swoistą listę wstydu obecnego wójta Kazimierza Firleja. To, o czym piszemy to wszystko prawda i każdy może się sam o tym przekonać sięgając do konkretnych dokumentów czy zarejestrowanych publicznych wypowiedzi. Wystarczy się tym zainteresować.

 Jeżeli piszemy, że wójt w wielu sprawach łamie prawo, to robimy tak, bo taka jest prawda.

Jeżeli piszemy, że przez 6 lat ukrywał wyniki kontroli zewnętrznych, które pokazywały wiele nieprawidłowości, jakie mają miejsce w naszej gminie, to robimy tak, bo to jest prawda.

Jeżeli piszemy, że kupuje wodę od zewnętrznych spółek i nie chce zbadać rzetelnie możliwości uniezależnienia się od tych spółek, to jest to prawda.

Jeżeli piszemy, że kontrola RIO wykryła, że faktury są akceptowane do płacenia przez osoby do tego nieuprawnione to robimy tak, gdyż jest to prawda i potwierdzają to dokumenty.

Jeżeli piszemy, że wójt wydaje zezwolenie na składowisko asfaltów w Zagrodach z rażącym naruszeniem prawa i bez właściwego informowania lokalnej społeczności to piszemy tak, gdyż tak stwierdza wyrok Samorządowego Kolegium Odwoławczego. (Na ten temat mamy 160 stron dokumentów).

Jeżeli piszemy, że ten człowiek dopuszcza się patologicznych w demokracji zachowań, wyzywania, niedozwolonego szantażu psychologicznego, tłumienia krytyki prasowej, rzucania słuchawką itd, to piszemy tak, dlatego, że takie zdarzenia miały miejsce i ciągle są ponawiane. Mamy nagrania takich zachowań.

Jeżeli piszemy, że od razu na pierwszej sesji  poprzedniej kadencji, 30 listopada 2010 radny wybrany z komitetu wyborczego wójta Firleja, pan Zenon Koput wnioskował o podniesienie pensji wójta Firleja do kwoty 8832,00 zł (Uchwała nr I/5/10) to piszemy tak, bo to jest prawda i każdy może to przeczytać w protokole z sesji.

zarobki wójtaJeżeli piszemy, że wójt w czymś kłamie, to piszemy tak, bo wójt kłamie i mamy na to dokumenty i dowody.

Przykład. Wójt mówi, żeby nie straszyć ludzi wiatrakami, bo w gminie nigdy nie było problemu wiatraków (powtarzała to zresztą również pani wicewójt Sanaluta). To są ich kłamstwa. W gminie był i jest problem wiatraków. Firma wiatrowa ma przygotowane wszystko do wejścia na nasz teren tzn. podpisane umowy z właścicielami gruntów. Teraz czeka jedynie na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego przez ew. kolejną Radę. Firma wiatrowa prowadziła pomiar siły wiatrów na naszym terenie, była na spotkaniach komisji rolnictwa. W proceder lobbowania zaangażowany jest wójt, przewodniczący, wiceprzewodniczący i robią to publicznie i bez żenady. Jeżeli ktoś mówi, że w gminie nie ma problemu wiatraków, to zwyczajnie próbuje on oszukać słuchaczy i przestaje być zupełnie wiarygodny.

Inny przykład kłamstwa. Z wczoraj. Wójt twierdzi, że przecież nie można umieścić w internecie wszystkich faktur i umów. To jest kłamstwo. Można to zrobić i robi to wiele gmin w Polsce. Po prostu jak się nie chce, to nie można. Takim kłamstwem wójt broni się przed zarzutem, że blokuje w gminie jawność finansów publicznych, która i tak zostanie tutaj wprowadzona, bez względu na wynik najbliższych wyborów, bo do tego doprowadzimy korzystając z obowiązującego prawa.

Temat można rozwijać przez kilka godzin.

Jeżeli gdzieś napisana jest nieprawda niech wójt to wskaże i przestanie opowiadać na zebraniach wiejskich bajki ludziom. Jesteśmy gotowi na merytoryczną dyskusję. My mówimy wszystko jawnie i można to sprawdzić, nie rozsiewamy plotek. Po prostu mówimy bez lukrowania jak się mają sprawy w naszej gminie i będziemy to robić dalej, aż do każdego dotrze cała prawda. „Tak za tak, nie za nie. Bez światło-cienia.” Od tego jest właśnie prasa.

Całość materiału na ten temat TUTAJ

Robert Fiutek

Wydawca Nasz Garbów

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Na wszystko, o czym piszemy mamy dokumenty. Wszystko możemy udowodnić.

 1. mm

  Brawo!!! Niech wszyscy poznają prawdę. Przydałaby się wersja papierowa, bo nie wszyscy korzystają z internetu.

  Reply
 2. after

  Wójt prawie na każdym spotkaniu/zebraniu mówi: „nie będę tego mówić/robić, bo znów zostanę opisany”.
  Da się odczuć, że kieruje te słowa do konkretnych osób uczestniczących na zebraniu, a nie ogółu.

  Reply
 3. anna

  Myślę, że w rodzinach ludzie ze sobą rozmawiają, więc to o czym pisze się w internecie też dociera do tych co nie mają komputerów. Zaapelujmy do młodych, bo to od nich wiele zależy, na pewno nie chcą żyć w takiej gminie,gdzie panuje taka „kulawa demokracja”. Najwyższy czas na zmiany, zasługujemy na dobrego gospodarza, najlepszym może być tylko Agnieszka, dobra, wrażliwa na krzywdę, osoba, która słucha co się do niej mówi, jedyna, której można zaufać. Dajmy jej szansę!

  Reply
 4. Grażyna

  Dajmy jej szansę? Dajmy sobie szansę! głosujemy na Agnieszkę !
  Moja mama akurat nie zagląda do internetu,starszy człowiek inaczej wychowany,myślę że konieczne jest wydanie papierowe tych informacji właśnie dla takich ludzi.

  Reply
 5. maria23

  czekam na 17 listopada i mam nadzieję, że obudzę się w innej rzeczywistości, może dzięki wam ludzie przejrzą na oczy i zobaczą co wyprawiał pan wójt Frlej, nie można się dziwić ludziom, że o tym nie wiedzieli, bo kto bliżej nie miał do czynienia z wójtem to nie wie jaki to mściwy człowiek, lata jego „panowania” to stracony czas dla naszej gminy.

  Reply
 6. mm

  Wiele osób w naszej gminie nie wiedziało, że istnieje Nasz Garbów do pierwszego wydania w wersji papierowej. I nie były to tylko osoby starsze. Z własnych obserwacji widzę, że jednak wersja papierowa ma większą siłę przebicia. Szanowna redakcjo działajcie.

  Reply
 7. Regina

  Gdyby to była prawda to już dawno poszlibyscue do sądu!!! Skoro macie dokumenty to na co czekacie??? Usuwanie komentarzy przez redakcję to WIELKA MANIPULACJA

  Reply
  • persodrom Post author

   Proszę udowodnić nieprawdę. Wszystko, co jest napisane jest niestety smutną prawdą. Koniec iluzji!!

   Reply
  • Grażyna

   Gdyby była choć ociupinka nieprawdy dodana do któregoś z artykułów to wójt już dawno by zgłosił do sądu.
   Wiemy,że to bolesne ale prawda.

   Reply
  • Regina

   Z obiektywnego pkt widzenia, jeśli ma się dowody to nie czeka się żeby potencjalny winny udowodnił swoją niewinność, ale oskarzajacy udowadnia winę.

   Reply
 8. prasa

  Prasa jest od informowania i opisywania tego co się dzieje. Reszta to sprawa wyborców i ewentualnie jakichś organów

  Reply
 9. Regina

  Juz za tydzień wszystko będzie jasne!!! Wystarczy uszanować wolę wyborców!!! Dyskusja jest już zbędna…

  Reply
 10. ddak

  Tyle kasy za nieróbstwo i zaniedbania. Co to jest ten dodatek funkcyjny i specjalny?
  To jakaś granda za nasze pieniądze !

  Reply
 11. pawcio

  a Pani Agnieszka na stanowisku Wojta nie bralaby tyle?
  ludzie idzcie do pracy i postarajcie się zarobic a nie aby zazdrościcie.

  a co do prawdy to zawsze jest po stronie większości wiec sorry.

  Reply
  • persodrom Post author

   Pani Agnieszka z pewnością nie podwyższałaby sobie pensji na pierwszej sesji po wyborach…

   Reply
  • do Pawcio

   Jeśli prawda jest po stronie większości, to Hitler w Niemczech też miał rację i „bronił” prawdy. Nie dajmy się zwariować propagandzie, dobro i prawda zawsze są w mniejszości, a zło w większości, bo jest łatwe.

   Reply
 12. pawcio

  a dodatek stażowy i FUNKCYJNY jak sama nazwa od funkcji tyle wynosi i to nie jest nic dziwnego na takim stanowisku!

  Reply
 13. Do pawcia o prawdzie

  Pawcio napisał: „a co do prawdy to zawsze jest po stronie większości wiec sorry.”

  Ta wypowiedź pokazuje właśnie cały dramat moralny i umysłowy części ludzi. Prawda jest po stronie Prawdy, a nie większości. Jeżeli Prawda byłaby po stronie większości, to w Borkowie byłaby inna niż w Gutanowie, a wiadomo, że to niemożliwe. Większość obywateli nie poparła pana Firleja. Poparło go jedynie 28 procent wszystkich uprawnionych do głosowania. 70% wybrało kogo innego, albo zostało w domu. To też jest większość. Czy ma ona prawdę Panie Pawcio.

  W jednym czasie większość twierdzi tak, a za rok zupełnie coś przeciwnego. Gdzie jest wtedy prawda? Radzę zapytać głosu własnego sumienia, a nie zakłamywać się takimi bałamutnymi wytrychami o większości. Te wytrychy mogą zaprowadzić ludzi jedynie do moralnej ruiny.

  W historii rzadko prawda uzyskiwała większość, ale mimo to się dokonywała na swój sposób. To są Boże sprawy, których często nie rozumiemy. Przypominam też, że Pan Jezus, który mówił o sobie, że jest Prawdą, został przez większość ukrzyżowany, a Jego świadkowie, czyli świadkowie Prawdy byli prześladowani przez tę większość. Ta ewangeliczna historia powtarza się od wieków w życiu chrześcijan jako świadków tej Prawdy, o której większość nie jest w stanie decydować. Teraz również mamy takie prześladowania, w które włączają się kolejni mniej lub bardziej świadomi funkcjonariusze królestwa kłamstwa. Robiąc to stają się organami Złego na ziemi. Zachowania niektórych osób, którzy próbują nałożyć prawdzie pęta swej nieprawości, są czasem szokujące.

  Panie Pawciu, każdy w życiu wybiera czy chce być po stronie większości czy po stronie Prawdy bez względu na większość. My wybieramy to drugie. Niech każdy za siebie decyduje. Każdy przed własnym sumieniem i Panem Bogiem będzie musiał za to odpowiedzieć. Trzeba wybierać czy chce się należeć do kościoła kultu „kłamstwa i braku wiedzy większości” czy Kościoła, tego, który jest Prawdą.

  Reply
 14. Magdalena

  Prawda jest jedna, trzeba ją tylko odkrywać, właściwie odczytywać i służyć jej. Kłamstwo ma wiele twarzy, z różnych stron atakuje Prawdę, jest bezczelne, bo tylko tupet zapewni mu chwilowe „zwycięstwo”.

  Reply
  • redakcja

   Problem jest z tymi, których prawda nie interesuje, którzy nie weryfikują swoich przekonań, a mimo to bezkrytycznie je wyrażają, nie badając gdzie jest słuszność i racja. By wyrażać opinie trzeba najpierw przyswoić podstawowe fakty, trzeba chociaż trochę poczytać, starać się zrozumieć jak jest, pojąć o co chodzi. Kto nie chce podjąć tego wysiłku, ten nie ma prawa do dokonywania ocen.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top