Zaproszenie na wyjazd na Litwę w dniach 27 – 30 maja 2016 r.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział Lublin,

 Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska”

mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym

 Na Litwę

po trasie

Sokółka-Druskieniki-Kowno-Połąga-Kłajpeda-Wilno

w dniach 27 – 30 maja 2016 r.

Wyjazd w piątek 27 maja 2016 r., o godz. 2.00 w nocy, z Placu Zamkowego w Lublinie ,

wcześniej o godz. 1.30 z placu przy kościele w Garbowie

W programie:

27 V (piątek) – przyjazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, udział we Mszy św., przejazd na Litwę do Druskienik, rejs statkiem po Niemnie, przejazd do Kowna – zwiedzanie ruin zamku kowieńskiego, rynku ze słynnym ratuszem oraz gimnazjum jezuickim, gdzie uczył się i tworzył nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, Katedry św. Apostołów Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia NMP Witolda, spacer nad rzekę Niemen, przejazd do Połągi na Mierzei Kurońskiej, litewskiego kurortu nad Bałtykiem, zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

28 V (sobota) – śniadanie, przejazd do Kłajpedy, zwiedzanie Starówki, przeprawa promowa na półwysep Kursiu Nerija (Mierzeja Kurońska), zwiedzanie Muzeum – akwarium z występem delfinów, przejazd do Nidy, zwiedzanie „Góry Wiedźm” oraz „Sahary Północy”, zwiedzanie Nidy: muzeum T. Manna, etnograficzna zagroda rybacka oraz Galeria Bursztynu. Powrót do Połągi, obiadokolacja, spacer po Połądze, nocleg.

29 V (niedziela) – śniadanie, przejazd do Wilna, udział w niedzielnej Mszy św. w Ostrej Bramie, zwiedzanie Wilna: Starówka – Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego z pierwszym obrazem „Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie św. Faustyny Kowalskiej, Katedra, pomnik Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie z grobami znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, obiadokolacja i nocleg w hotelu Pan Tadeusz w Domu Polskim.

30 V (poniedziałek) – śniadanie, przejazd do Sejmu Republiki Litewskiej, zwiedzanie budynku, spotkanie z wicemarszałkiem Sejmasa Jarosławem Narkiewiczem, przejazd do Ponar – miejsca kaźni Polaków, powrót do Polski – do Lublina i Garbowa.

Koszt wyjazdu: 690 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 3 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW. Cena nie obejmuje biletów: rejs statkiem 7 euro.

Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia do 15 marca r. przyjmuje: Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457 oraz Biuro Podróży AVITUR w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, wejście od ul. Górnej,  tel. 81 534 60 10, www.avitur.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top