Wyjazd turystyczno – pielgrzymkowy do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. 28 czerwca – 6 lipca 2014r. Zapraszamy!

Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska”

i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie

mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym

do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny

 

Medjugorje-Mostar-Dubrownik-Korcula-Vepric-Split-Trogir-Jeziora Plitwickie

 

w dniach 28 czerwca – 6 lipca 2014 r

 

Wyjazd w piątek 27 czerwca 2014 r. o godz. 20.00 z placu przy kościele w Garbowie

i o 20.30 z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:

28 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje – w pobliżu miejsca objawień Matki Bożej Królowej Pokoju.

29 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., wejście na Górę Objawień, Droga Krzyżowa, spotkanie z widzącymi Matkę Bożą (jeśli będzie to możliwe), czas wolny, obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

30 VI (poniedziałek) – śniadanie, zwiedzanie wodospadów Kravice, przejazd do Mostaru – kamienny Stary Most (na liście UNESCO), meczet, dom turecki, dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią), przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Neum nad Adriatykiem – obiadokolacja i nocleg.

1 VII (wtorek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 VII (środa) – śniadanie, przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”, zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, plac Rektorów, spacer wokół murów miejskich, powrót do Neum na obiadokolację i nocleg.

3 VII (czwartek) – śniadanie, rejs stateczkiem na wyspę Korcula, na której jest kilka miasteczek – najbardziej znane to Korcula, miasto rodzinne Marco Polo, „wyrzeźbione w kamieniu” podobnie jak Dubrownik, położone na małym półwyspie, otoczone średniowiecznymi murami, powrót do Neum, czas wolny nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

4 VII (piątek) – śniadanie, przejazd na północ, w stronę Dalmacji, pobyt w Vepric, chorwackim Lourdes,   z odwzorowaną grotą objawień NMP przez tutejszego biskupa zauroczonego oryginalnym Lourdes w Pirenejach francuskich, przejazd do Splitu, zwiedzanie: stara część miasta w murach dawnego pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności, stary ratusz w stylu weneckim, przejazd do Trogiru (lista UNESCO): romańsko-gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipico, ratusz z XIV/XV wiek, przejazd na obiadokolację i nocleg k. Zadaru. 

5 VII (sobota) – śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie: niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami i kaskadami. Wieczorem  wyjazd do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do Lublina i Garbowa w godzinach popołudniowych.

 

Koszt wyjazdu  1 630 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 7 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji,    które wyniosą ok. 5 euro i 300 HRK, 1 HRK = 0,60 zł. Wyjazd nie wymaga paszportów.

 

Zgłoszenia do 28 lutego 2014 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy)
– tel. kom. 603867457, a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie,
ul. G. Narutowicza 32, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952  736, 
www.avitur.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top