Zaproszenie na wyjazd na II Światowy Zjazd Wilniuków, 6-8 września 2019 r.

Litwo Ojczyzno moja/ile Cię cenić trzeba/ten tylko się dowie/kto Cię stracił”

Adam Mickiewicz, Inwokacja do „Pana Tadeusza”

 

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział Lublin

 Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie

 mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym

 Na Litwę do Wilna

z okazji II Światowego Zjazdu Wilniuków

na  zaproszenie Związku Polaków na Litwie i Domu Polskiego w Wilnie

po trasie Sokółka – Augustów – Wilno

w dniach 6 – 8 września 2019 r.

 

Wyjazd w piątek 6 września 2019 r., o godz. 2.00 w nocy, z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:

6 IX (piątek) – przyjazd do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce (przy drodze Białystok – Grodno), udział w porannej Mszy św., przejazd do Augustowa, g.10.30 – rejs statkiem, szlakiem Jana Pawła II,który przebył 9 VI 1999 r., z przystani w Augustowie       do Studzienicznej, jeziorami Necko – Białe – Studzieniczne, połączone ze sobą Kanałem Augustowskim, ze śluzowaniem w Przewięzi, krótki pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Sudzienicznej, nad brzegiem jeziora, przejazd do Domu Polskiego w Wilnie, zakwaterowanie w hotelu „Pan Tadeusz”, g.17.30 – udział na miejscu w otwarciu                 II Światowego Zjazdu Wilniuków i koncercie „Ordonka Palace Polish Orchestra” – przeboje Hanki Ordonówny i dawnego Wilna!  Obiadokolacja i nocleg.

7 IX (sobota) – śniadanie, przejazd na cmentarz, na Rossie, z grobami znanych i zasłużonych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, Kaplica Ostrobramskaj  z cudownym obrazem Ostrobramskiej Matki Bożej Miłosierdzia, g.12.00 – udział w początku święta Wilniuków, na Placu Ratuszowym, koncert polskich zespołów Wileńszczyzny, degustacja specjałów kuchni wileńskiej, g.14.00 – dalsze zwiedzanie Wilna  –  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, z pierwszym obrazem „Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie św. Faustyny Kowalskiej, Katedra, pomnik Adama Mickiewicza i in., ok. g.16.00 – przejazd na odpoczynek i obiad w Domu Polskim, przejazd  na Plac Ratuszowy, koncert o g.19.00 – Piotr Rubik po raz pierwszy w Wilnie!    Najwieksze przeboje w wykonaniu chóru łączonego Wileńszczyzny, przejazd na nocleg.

8 IX (niedziela) – śniadanie, przejazd na dalsze zwiedzanie Wilna, odwiedziny w hospicjum założonym przez siostry zakonne z Polski, g.14.00 – udział w odsłonięciu przez Prezydentów Lublina i Wilna, płaskorzeźby Króla Zygmunta Augusta – dar lubelskiej „Wspólnoty Polskiej”,  w ramach obchodów 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej,           g.15.00 – Msza św. w Ostrej Bramie kończąca II Światowy Zjazd Wilniuków, oficjalne zakończenie w Domu Polskim,  g.17.00 – wyjazd i powrót do Lublina, około g.2.00 w nocy.

Koszt wyjazdu: 400 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW. Cena nie obejmuje biletów: rejs statkiem 30 zł

Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia przyjmuje: Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top