Wójt Stawigudy zatrzymana przez CBA pod zarzutem ustawiania konkursów na stanowiska pracy w Urzędzie Gminy

Wójt Stawigudy została dzisiaj zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa związana jest z zatrzymaniem również kontrolera NIK z Olsztyna.

Szok w Stawigudzie. Wczoraj rano funkcjonariusze CBA zatrzymali Irenę D., wójta gminy Stawiguda i sekretarza gminy Iwonę K. oraz inspektora NIK z olsztyńskiej delegatury NIK.

Pani wójt agenci CBA zatrzymali o 6 rano w jej domu. pani sekretarz kwadrans po 7 przed urzędem gminy, kiedy szla do pracy.
Urzędniczki ze Stawigudy zostały przewiezione do Prokuratury Krajowej do Białegostoku, gdzie mieści się Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Tam zostały przesłuchane i po popołudniu zwolnione.

Dlaczego CBA zatrzymała urzędniczki ze Stawigudy, które decyzją prokuratury zostały też zawieszone w obowiązkach, tego śledczy nie ujawniają? Z naszych informacji wynika, że chodzi o trzy konkursy na stanowiska w urzędzie gminy, które odbyły się w pierwszym kwartale ubiegłego roku, a przynajmniej dokumenty w tych trzech sprawach, zabrali z urzędu gminy, funkcjonariusze CBA. A chodzi o konkursy na stanowisko sekretarza gminy, informatyka i stanowisko ds. promocji gminy.

źródło: olsztyn.wm.pl
Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top