W Medjugorie działy się cuda jeszcze przed objawieniami – posłuchaj w Radio Wnet

Krzyż na górze Križevac został ustawiony dużo wcześniej niż zaczęły się objawieniao cudowności Medjugorie i historii tego miasta mówił Maciej Zając, prezes Fundacji Divine Mercy.

Maciej Zając jest jedną z osób, które działają na rzecz propagowania wyjątkowości Medjugorie. Podkreślił, że z jego doświadczenia, najwięcej przeciwników Medjugorie, nigdy tam nie było:

Jeżeli ktoś tam pojedzie i otworzy swoje serce, nie musi się wcale skupiać na objawieniach, tylko widzi całą tą atmosferę. Nawet ta góra Križevac, przez którą przeszło miliony ludzi, przeżyło uzdrowienia, nawrócenia. Ten krzyż został ustawiony dużo wcześniej niż zaczęły się objawienia – mówił.

Zapytany o potrzeby pielgrzymów, wymienił przede wszystkim brak odpowiedniej liczby kapłanów: – Myślę, że jest potrzeba, aby w każdym języku było więcej spowiedników, bo są momenty kiedy nie ma jak się wyspowiadać, bo jest tak dużo penitentów.

Mają tam taką metodę, że młodzi franciszkanie przyjeżdżają do parafii w Medjugorie zaraz po święceniach, żeby uczyć się pracy, bo tam mają tak ciężką pracę, że w ogóle nie mają życia prywatnego – kontynuował.

Co sądzi o sporze między franciszkanami a lokalnym biskupem? Jakie cuda miały się wydarzyć podczas wojny?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy

posłuchaj

źródło: radiownet.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top