W 100-lecie objawień w Fatimie redakcja Naszego Garbowa wraz z biurem podróży Avitur zaprasza na wspaniałą pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem nad Oceanem Atlantyckim

PORTUGALIA 11 DNI

PIELGRZYMKA – Zwiedzanie & Wypoczynek

SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA – FATIMA – COIMBRA – PORTO

12 – 22.07.2017

DZIEŃ 1:

Przejazd autokarem na lotnisko

Wylot z W-wy o godz. 10:30. Przesiadka we Frankfurcie.

Przylot do Porto  o 15:15.

Przejazd do hotelu

(Msza Święta  – każdego dnia). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA

Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPAIN), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Zwiedzanie katedry, która stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w BRAGA – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościoła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 3

AVEIRO – SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL&CASCAIS

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lizbony. Po drodze zatrzymamy się w Aveiro, mieście nazywanym „Veneza de Portugal”, czyli Wenecją Portugalii. Spacer po centrum miasta, gdzie można podziwiać malownicze domy rybaków. Symbolem miasta są łódki rybackie moliceiros, dekorowane rysunkami w żywych kolorach, przypominające weneckie gondole. Następnie udamy się do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta.

Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy Lizbony.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

LIZBONA & PRZEJAZD DO FATIMY

Po śniadaniu przejazd do centrum LIZBONY. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów,Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie.

Następnie przejedziemy do najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placu w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradores. Na koniec przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodowy), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Przejazd do hotelu w Fatimie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

FATIMA – ALJUSTREL & VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium.: m. in. Kaplicy ObjawieńBazyliki . Po południu spacer do ALJUSTREL & VALINHOS – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 6 

BATALHA – OBIDOS – ALCOBAÇA – NAZARE

Po śniadaniu przejazd do BATALHA gdzie znajduje się imponujący klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej – jeden  z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie udamy się do OBIDOS uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Zatrzymamy się w ALCOBAÇA, gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów. Budowla wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (Przystanek „Sitio”, z którego rozciąga sie wspaniały widok na Ocean Atlantycki). Czas wolny na spacer po plaży. Kolacja i nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 7

COIMBRA – PORTO

Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie.

Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Cais da Ribeira – nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco – kościół świętego Franciszka i Sé – katedry.

Opcjonalnie Rejs po rzece DOURO (ok. 50 min) – 11 eur/pax a następnie opcjonalnie wizyta połączona z degustacja w jednej z wytwórni win Porto (nie zawarta w cenie).

Przejazd do hotelu w okolicach Porto na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 8 – 10

CZAS WOLNY NA INDYWIDUALNE ZAJĘCIA/WYPOCZYNEK

Śniadanie i kolacja w hotelu.

 

DZIEŃ 11

 WYLOT:

Śniadanie w pakiecie ze względu na poranną godzinę wykwaterowania.  Wyjazd na lotnisko w Porto. Lot o godz.  6:00 do Frankfurtu i stamtąd o 9:40 do Warszawy. Przylot do Warszawy o godz. 13:45.

Przejazd autokarem do punktów wyjazdowych.

Cena: 3 995 zł

Cena zawiera:

– transfer do i z lotniska w Warszawie,

bilety lotnicze*,  10 noclegów w hotelach ***,

śniadania i obiadokolacje, opieka duchowna, opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie.

 

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, zestawu audio guide (ok. 25 zł) ,

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu i degustacji wina, na co należy przeznaczyć ok. 60 euro.,  oraz opłaty na Fundusz Gwarancyjny: ok. 30 zł

Dopłata do pokoju 1-osobowego:  równowartość 240 euro.

Uwaga!

Cena całego wyjazdu jest kalkulowana na podstawie kursu euro max: 4,40 zł/euro. Wzrost waluty powyżej tej ceny wiąże się ze wzrostem ceny za wycieczkę.

Biuro podróży nie ma także wpływu na zmianę opłat lotniskowych i paliwowych.

Jeżeli opłaty te zmienią się do czasu wylotu także zostanie to doliczone do ceny wyjazdu.

Aby polecieć do Portugalii wystarczy dowód ale musi być ważny!!!!

Zapisy i informacje w biurze AVITUR w Lublinie lub pod numerem telefonu 601 96 75 78

BIURO PODRÓŻY AVITUR

Narutowicza 22; 20-004 Lublin

Tel. +48 81 534 60 10

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “W 100-lecie objawień w Fatimie redakcja Naszego Garbowa wraz z biurem podróży Avitur zaprasza na wspaniałą pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem nad Oceanem Atlantyckim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top