Uwaga wyborcy Prawa i Sprawiedliwości! Trwa skandaliczna próba budowy oszukanych struktur lokalnych PiS. Co w Garbowie zrobił radny Grzegorz Kozioł i spółka?

Od jakiegoś czasu z różnych regionów Polski dochodzą niepokojące wieści, że do struktur lokalnych Prawa i Sprawiedliwości przenikają ludzie, którzy tak naprawdę nie reprezentują ducha tej organizacji. Wiele wskazuje na to, że podejmowane są próby faktycznego przejmowania struktur PiS przez osoby wspierające wcześniej siły przeciwne linii programowej tej partii.

Przykład z lokalnego podwórka. Samozwańczy sabotaż partii. Radny powiatowy Grzegorz Kozioł proponuje Kazimierzowi Firlejowi…

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z bulwersującą sytuacją, że Grzegorz Kozioł, jak sam przyznał w rozmowie telefonicznej, zaproponował oficjalne poparcie Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach samorządowych panu…Kazimierzowi Firlejowi. Działanie takie było według niego konsultowane z panią Magdaleną Filipek Sobczak, która podobno również popiera ten skandaliczny pomysł. Co gorsza Pan Kozioł twierdzi, że sprawa była również konsultowana z posłem Krzysztofem Michałkiewiczem! Zapytany czy konsultował to ze środowiskiem głównej organizacji wspierającej PiS na terenie gminy Garbów czyli środowiskiem Wspólnoty Garbowskiej, której kandydatka w poprzednich wyborach była oficjalnym kandydatem PiS, odpowiedział, że takich konsultacji nie robił…

Mamy więc tu do czynienia z sytuacją, gdzie grupa funkcjonariuszy partyjnych, przy wiedzy jednego z posłów, w oderwaniu od rzeczywistego elektoratu lokalnego PiS, próbuje przeforsować jako kandydata na wójta człowieka, który od lat zaciekle zwalcza całe środowisko wspierające Prawo i Sprawiedliwość w gminie, w której jest wójtem. Z punktu widzenia garbowskich wyborców PiS, jest to jawny sabotaż własnej partii i niszczenie jej rdzennego elektoratu.

Dlaczego PiS nie może poprzeć Kazimierza Firleja? Jego czyny od lat są niezgodne z programem PiS.

Dla każdego, kto obserwuje od lat poczynania tego pana, odpowiedź jest dość prosta. Prawo i Sprawiedliwość nie może poprzeć Kazimierza Firleja dlatego, że jako wójt dopuszcza się on działań sprzecznych z linią programową PiS. Jest to osoba, która szykuje się na piątą już kadencję i sprawy dojrzały już do tego, że powinno się to jak najszybciej przerwać. Jednym z zasadniczych zarzutów, który go całkowicie kompromituje jako kandydata PiS, choć może byłby to plus w oczach innych partii, jest to , że od lat swoimi zaniedbaniami i działaniami blokuje w istotnych sprawach jawność życia publicznego. Szczególnie, warto podkreślić, blokuje działania zmierzające do realnego zwiększenia jawności gminnych finansów publicznych o stanie licznika jego samochodu służbowego nie wspominając… W programie PiS na jawność i przejrzystość życia publicznego kładzie się ogromny nacisk. Każdy rozumie, że bez realnej i łatwo dostępnej dla obywatela jawności, nie jest możliwe uniknięcie patologii w organach publicznych. Bez swobodnego dostępu do informacji publicznej nie ma też realnego uczestnictwa obywateli w życiu lokalnego samorządu. Pan Firlej jest właśnie ucieleśnieniem wszystkich tych błędów i przewinień – jeden przykład z ostatniego czasu – odmowa udzielenia informacji publicznej na temat prac zlecanych przez gminę w trybie bezprzetargowym. Drobiazg? Nie. To rzecz zasadnicza, która powinna wykluczać tego człowieka z gry i zainteresować nadrzędne organy kontrolne.

Wszystko zależy od ludzi. Patrzmy kogo wybieramy.

Wiadomo, że w każdym poważnym przedsięwzięciu społecznym, ostatecznie prawie wszystko zależy od uczciwości poszczególnych ludzi. Jeżeli ludzie działają z pobudek egoistycznych i przy tym dodatkowo ukrywają swoje intencje, to tam, gdzie się znajdą wszystko będzie się rozsypywać. Mechanizm jest dość prosty. Budowanie fałszywej jedności wokół swoich ambicji i kariery działa destrukcyjnie na wszystko wokół. Tacy ludzie naturalnie uderzają w tych, którzy chcą konsekwentnie budować jedność wokół dobra wspólnego. Jeżeli do struktur partyjnych wpuszczamy ludzi kierujących się przede wszystkim własnym partykularnym interesem, to ci ludzie w końcu doprowadzą do degeneracji tych struktur. Generalnie takie osoby w ogóle powinny unikać zajmowania się sprawami publicznymi. Jeżeli ktoś prowadzi firmę czy jakieś lokalne interesy, to z definicji powinien unikać zajmowania funkcji publicznych. Konflikt interesów jest tu nieunikniony. Zamiast popierać takiego człowieka jak Kazimierz Firlej, PiS powinien wystawić prawdziwego uczciwego kandydata i nie podkładać swojemu elektoratowi kolejnego malowańca, który ucieleśnia w Garbowie to, co Prawo i Sprawiedliwość próbuje wyeliminować z życia samorządu lokalnego.

KryptoPSL i kryptoPO próbują przejąć lokalne struktury PiS? Uwaga na podróbki.

O co w tym wszystkim chodzi? Jak to wszystko wyjaśnić? Osobiście, nie wierzę w przypadki w takich sprawach. Jakie są fakty? Grzegorz Kozioł, który przecież reprezentuje PiS jako radny w powiecie(!), sam potwierdził, że w czasie kampanii wyborczej popierał PSL tym, że PSLowskie plakaty jeździły na autobusie jego firmy przewozowej! Można powiedzieć, że był on kampanijnym wolontariuszem PSL. Jeżeli ktoś mówi, że jest w PiS i jednocześnie przykleja plakaty PSL, to znaczy, że mówi co innego niż robi. Taka kolaboracja powinna wykluczyć z go członkowstwa w PiS, a tym bardziej z kandydowania z ramienia PiS. To oczywiste dla większości ludzi głosujących na PiS. Jednak fakty są takie, że toleruje się, że Grzegorz Kozioł nadal funkcjonuje w PiS i jest to również tolerowane przez powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości. Pewnie w Warszawie nie są świadomi tego, co się dzieje. Pozostawienie w przeszłości takich działań bezkarnie teraz doprowadziło, że ten sam człowiek, jakby nigdy nic, podejmuje dalszą inicjatywę idąc w tym samym kierunku i próbując zrobić oficjalnym kandydatem w Garbowie byłego działacza i radnego PSL, koalicjanta SLD wyrzuconego za to kiedyś z Akcji Wyborczej Solidarność! Tu dla wyborców PiS narzucają się tu bardzo niepokojące pytania. Kim tak naprawdę są niektórzy ludzie, którzy mówią, że są ludźmi Prawa i Sprawiedliwości i pełnią funkcje organizacyjne w tej partii? Pan Kozioł zapytany o motywy poparcia pana Firleja powiedział, że chce przez to budować struktury PiS… Rozumiem, że będą to struktury konserwujące na następne 16 lat rządy tego samego człowieka. Jak w takich okolicznościach mają się czuć uczciwi ludzie, którzy od lat popierają Prawo i Sprawiedliwość wyczekując obiecanej dobrej zmiany?  Mamy jeszcze kilka miesięcy do kolejnych wyborów. Może najwyższy czas stanąć w prawdzie i powiedzieć, że na szczeblu lokalnym w rzeczywistości mamy dwa PiSy, ten realny, oparty na bezinteresownej służbie i zaangażowaniu obywatelskim reprezentowany w terenie przez małe środowiska analogiczne i pracujące w duchu np. Klubów Gazety Polskiej oraz mamy ten fałszywy, malowany „pis” przez małe „p”, który z dobrem wspólnym i ideałami przyzwoitości i uczciwości w życiu publicznym nie ma absolutnie nic wspólnego. Pytanie, które prawdopodobnie towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, brzmi: jak wyeliminować osoby niegodne z życia publicznego. Odpowiedź nie jest prosta. Jest też pytanie: jak powinno się zadziałać w tej konkretnej sprawie. Na pewno nie przez zamiatanie sprawy pod dywan. Jak najszybciej trzeba odkryć karty i powiedzieć jasno kto jest kim. Zalecałbym natychmiastowe zawieszenie decyzyjności powiatowych struktur PiS i wyjaśnienie tej sprawy przez osoby odpowiedzialne w kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Walka o dobrą zmianę w samorządach trwa i na razie nie widać zwycięstwa.

To na razie tyle. Do tematu z pewnością będziemy musieli jeszcze wracać. Osoby podające się za zwolenników PiS, które jednak w praktyce sprzeciwiają się dobrej zmianie, będą jawnie piętnowane – bez względu na stanowiska i pozycje partyjne. PiS jako narzędzie pracy dla Polski jest naszą wspólną wartością i musimy tej wartości bronić przed tymi, którzy chcą ją wykorzystywać dla własnych interesów. Nie ważne co dany działacz PiS deklaruje, wszyscy jesteśmy zmęczeniu złotoustymi kłamcami – liczą się czyny i praca dla dobra wspólnego. Nie można zapominać, że w całej Polsce musimy na naszych lokalnych podwórkach bronić dobrej zmiany. Od tego są przecież naprawdę niezależne media obywatelskie. Mówimy prawdę i nie oglądamy się na układy. Zapraszamy do szerokiej dyskusji na ten temat.

[Robert]
Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Uwaga wyborcy Prawa i Sprawiedliwości! Trwa skandaliczna próba budowy oszukanych struktur lokalnych PiS. Co w Garbowie zrobił radny Grzegorz Kozioł i spółka?

 1. persodrom Post author

  Mówmy między sobą na kogo nie głosować do samorządu i potem do sejmu. Nie idźmy za fałszywcami. Niech naturalnie odpadną z gry.

  Reply
 2. redakcja

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki takim środowiskom jak to zbudowane wokół Wspólnoty Grabowskiej i NaszegoGarbowa.pl. A teraz przychodzą jacyś ludzie, którzy próbują przekonywać, że te środowiska PiS może w gminie pominąć stawiając na ich najzacieklejszego wroga! Niesłychana bezczelność.

  To tak jakby w skali Polski pominąć Kluby Gazety Polskiej i środowiska prawicowych tygodników. Wiadomo, że bez tych lat, beznadziejnej by się wydawało pracy ludzi oddolnych mediów nie byłoby teraz zwycięstwa obozu „dobrej zmiany”.

  W naszym odbiorze inicjatywa pana Kozła to próba naplucia w twarz uczciwym lokalnym patriotom żeby zobaczyć co się stanie. No to właśnie zobaczył i tym samym rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu, w której sam, mamy taką nadzieję, nie będzie już kandydatem PiS.

  Reply
 3. Kora

  PIS już dawno powinien ukrócić poczynania Grzegorza Kozła. Potrzebni są ludzie bardziej spójni wewnętrznie, a nie działający na dwa różne (lub więcej) fronty.

  Reply
  • brak kadr

   Tak, to prawda, ale to trochę inny temat. Tu mowa o nieuczciwych ludziach, którzy podają się za tych, którymi nie są. Fałszywe kadry czyli „ludzie podróbki” atakują – to poważnna sprawa.

   A to że potrzeba chętnego i uczciwego kandydata na wójta i też kandydatów na prawdziwych radnych to wiadomo od dawna. Mamy deficyt uczciwych i odważnych ludzi, którzy chcieliby się angażować w trudy życia publicznego. Latami korzystają z tego karierowicze i cwaniaki wszelkiej maśc,i a tracą lokalne społeczności.

   Reply
 4. Aaa

  I znowu się zaczęło… Jeśli chcecie wygrać wybory wystawcie kandydata na którego ludzie będą chcieli zagłosować a nie myślicie, że jak będziecie pisać takie poematy, to ludzie zagłosuja na byle kogo z PiSu zamiast na starego wójta… Na ostatnich wyborach nie było dobrego przeciwnika aby mógł zostać wybrany ktoś inny

  Reply
  • Beret

   Zgadzam się z Aaa, nie plujcie jadem tylko wystawcie konkretnego kandydata, a wtedy może ……
   Kłótni i obelg mamy dość „na górze”, u siebie chcielibyśmy rozsądek i spokój

   Reply
   • Rozsądek i Spokój

    Gdyby nie Kaczyński, to mielibyśmy na górze rozsądek (Komorowski) i spokój (Tusk), a tak mamy wojnę o prawdę i sumienia, a wielu się bardzo zdziwi na końcu…..

    Reply
   • redakcja

    Cały wasz rozsądek i spokój to brak jawności gminnych finansów i dyktat obecnego układu do końca świata.

    Reply
 5. kol

  A ta pani Filipek Sobczyk kim jest. Współpracuje z Kozłem i razem z nim powinna odlecieć z PISu!!!

  Reply
 6. Masz rację Beret

  mamy dość plucia jadem i wyzwiskami przez naszego obecnego włodarza u „siebie”, wystarczy obejrzeć stare sesje, dość rzucania obelg i rozpowszechniania oszczerstw przez towarzystwo wzajemnej adoracji…

  Reply
 7. jarek

  Pan Kozioł niech się zajmie sprawami swojej gminy.Pani Wójt z Jastkowa sprzedala za bezcen park z boiskiem.Teraz młodzi ludzi pod sklep!.Pani wójt będzie płaciła renty pijackie?.za takie decyzje wynagrodzenie o połowę w dół

  Reply
 8. adam

  narobiło się ministrów w terenie(wójtowie,bórmistrzowie).mają pensje,pozazdrościć!jak nie jestem zwolennikiem Bolka,to w tej kwestii się zgadzam.dwie kadencje i do domu!

  Reply
 9. Jerzy Kanadys

  Ten pan to największy przekręt polityczny wiele złego robi w Jastkowie

  próbował odwołać Przewodniczącego Rady Gminy w Jastkowie członka PiS a powołać swego …. Pani wójt już się na nim poznała i jest spalony w gm. Jastków Teraz próbuje mieszać w Garbowie .gońcie tego sprzedawczyka

  Reply
  • Poinformowany

   A skąd p. Jerzy ma Pan takie informacje???? Widział Pan jakieś dokumenty? Nie bronię p.Kozła, wręcz przeciwnie, ale akurat z tym nie miał nic wspólnego.

   Reply
 10. jurek

  A tak co do zarobków wójta w Garbowie.za siedzenie pod żyrandolem brać jedenaście tysięcy miesięcznie,to jest zgroza.niech zarejestruje prywatną firmę to zobaczymy czy tyle będzie zarabiał.pan Wójt nic więcej w życiu nie robił,tylko publiczne posady.Panie Wójcie ,może czas aby pokazać się na innym polu

  Reply
   • Piotrowicz to nie Kozioł Post author

    Każdy ma prawo odwrócić się od złego i iść do dobrego. Pan Piotrowicz to zrobił i nadal robi. Czyny za nim przemawiają. Z panem Kozłem mamy przypadek odwrotny. Mamy deklarowanie, że jest za dobrą zmianą a jego działania temu zaprzeczają. Działa na korzyść środowiska PSL, które wiadomo co robi dla Polski…

    Reply
 11. persodrom Post author

  Pan Kozioł dla dobra PiS powinien zrobić to co ten pan
  https://wpolityce.pl/polityka/384974-szef-wroclawskich-struktury-pis-zrezygnowal-z-czlonkostwa-w-partii-chodzi-o-sprawe-wroclawskiego-pck-posel-babiarz-czuje-sie-niewinny

  Reply
 12. mariusz

  Trzeba się spytać pana Kozła kogo popiera u siebie w gminie bo obecna władze chyba niezbyt przychylnie patrzą na PIS skoro na szkole w Jastkowie przez pół roku wisiał anty rządowy transparent i ani wójt ani rada , której przewodniczący jest z PIS nie reagowali . A może się dogadali bo transparent znikną .

  Reply
 13. dramat Post author

  W sumie to taka sytuacja, że niektórzy przedstawiciele struktur PiS zwalczają elektorat własnej partii to dla partii dramat nad dramaty – a to się dzieje. Pytanie kim są ci członkowie PiS i skąd się w ogóle wzięli

  Reply
 14. Witold

  Ciekawy i bardzo aktualny artykuł, na tym przykładzie widać szersze zjawisko, które występuje w wielu gminach wiejskich i chyba nie tylko…Pytanie, co zrobi i jak się zachowa wierchuszka PIS? Będzie to prawdziwy papierek lakmusowy dla uczciwych wyborców, którzy będą mogli zobaczyć, czy słowa i deklaracje pokrywają się z czynami. Wyborca mówi – SPRAWDZAM!
  Tzw. skuteczność i dobry wynik wyborczy za wszelką cenę to nie wszystko, ludzi nie można oszukiwać w nieskończoność, kiedyś to się zemści

  Reply
 15. Wyborca

  Najgorsze jest to że minister Michałkiewicz dał się wmontować tym ludziom w tę bulwersującą sprawę,
  Wstyd p.Kozioł i spółka wstyd.

  Reply
 16. wyborca_2

  Pytanie w jakim kierunku to będzie dalej szło. Jeżeli PiS nie podejmie stanowczych działań w takiej sprawie, to znaczy, że Polska ma problem. Znowu będą brać górę krętacze wszelkiej maści. A odnośnie posła Michałkiewicza to czas weryfikacji przyjdzie podczas wyborów. Z pewnością w gminie Jastków i Garbów nie uzyska on zbyt wielu głosów – i bardzo dobrze!

  Reply
 17. stopGawłowskim

  Jeżeli PiS nie chce mieć Gawłowskich w swoich szeregach to musi już teraz czytać takie artykuły, brać je sobie do setca i wyciągać konkretne wnioski!!!

  Reply
 18. grzegorz

  Widzieli państwo baner obok starej szkoły nad Krakowskim Przedmieściem????
  Czy gmina Garbów stała się prywatną własnoascią parti PSL i jej popleczników????

  Reply
 19. Izajasz 59,14 Post author

  „I tak precz odsunięto prawo, a sprawiedliwość stoi w oddaleniu; zachwiała się prawda na placu, i prawość wejść tam nie może.”

  Reply
 20. O co chodzi

  Pytanie czy próba wystawieniania człowieka związanego z PSL jako kandydata PiS to tylko wybryk pana Kozła i jilku koleżków, czy planowa akcja oszukańcza mająca ma celu utrzymanie starrj władzy w samorządach. Słyszałem, że jest więcrj takich przypadków.

  Reply
 21. PiS czyści własne szeregi

  PIS czyści własne szeregi. To mi się podoba. Może dojdzie do lubelskiego.

  https://www.magnapolonia.org/byly-wiceprezes-lotosu-czlonek-zarzadu-pomorskiego-okregu-pis-zatrzymany-przez-cba/

  Reply
 22. Gorzka prawda

  Im bliżej wyborów samorządowych tym więcej takich spraw wychodzi na światło dzienne. Tutaj opis sytuacji w Fajsławicach: http://wokolzamoscia.pl/gorzka-prawda/, http://www.dziennik-siennicy.pl/?p=1486

  Reply
 23. tylko układy

  a W Garbowie właśnie /…./ konkurs na stanowisko urzędnicze dla:
  EW (po mężu J). Nepotyzm górą:
  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=94&p1=szczegoly&p2=8144

  Wszyscy wiedzą kto niby dostanie pracę i cicho naród siedzi to jest patologia, skandal… milczcie dalej to będą robić co chcą przed wyborami się nie boją to co będzie po wyborach …. 5 straconych lat.

  Reply
   • do jasiek

    „Wszelkie obsadzanie stanowisk członkami rodziny lub znajomymi to właśnie nepotyzm. Potocznie zjawisko to oddaje sformułowanie „mieć kogoś za plecami”. Nepotyzm najczęściej występuje w krajach słabo lub średnio rozwiniętych, gdzie poziom rozwoju kultury społecznej jest niewielki. Oznacza to, że w państwach tych lojalność wobec bliskich jest swoistą normą kulturową, a faworyzowanie swoich jest jawne i nie budzi powszechnego sprzeciwu. Największe skutki nepotyzmu można obserwować w państwach o autorytarnych ustrojach, np. w Korei Północnej, gdzie przywódcy partii obsadzają przy władzy kolejno swych synów. W Polsce również skala tego zjawiska jest duża i dotyka przeważnie sektora publicznego.
    Jakie skutki wywołuje nepotyzm?

    Nepotyzm to nieetyczne działanie, które wyrządza szkodę i państwu i obywatelom. Przede wszystkim wpływa na strukturę społecznościową kraju, która jest niejednokrotnie jest odzwierciedleniem koneksji rodzinnych. Najbardziej skutki nepotyzmu odczuwają pracownicy lub bezrobotni. Zbyt często potencjalny kandydat na dane stanowisko przegrywa z osobą mniej kompetentną i wykwalifikowaną. Obsadzona zostaje osoba „polecona”, co z kolei może doprowadzić do pogorszenia się jakości świadczonych przez firmę usług, nie wspominając już o rozgoryczeniu i zawodzie uczciwego kandydata do pracy. Niestety zjawisko to jest wszechobecne w polskich urzędach i środowisku politycznym.”

    http://mowimyjak.se.pl/newsy/fakty/na-czym-polega-nepotyzm-kto-jest-nepota,22_52263.html

    Reply
 24. nieudacznik w urzędzie

  Tak sprawy mają swój obrót gdy zatrudnia się aby kolesiostwo … https://youtu.be/fp6dhjB201A?t=1h45m42s
  Brawo dla Radnego jak coś nie działa to się publicznie alarmuje to jest poprawna odwaga obywatelska. Wójt aby chce takie tematy wygłuszyć bo nic innego nie potrafi robić … po co wkracza w pole działania rady gminy. To jest sesja rady, a nie jego monolog do bicia pustej piany i wędzenia kiełbasy pełnej jadu.

  Reply
 25. Lista posłów

  Po prostu bliżej wyborów parlamentarnych trzeba powołać projekt oddolny „Lista wiarygodnych kandydatów na posłów PIS” i wskazać też malowańców na listach, których trzeba wyeliminować.

  Malowańcy kładą dobrą zmianę.

  Reply
 26. stachoo

  Można wyjść z twarzą jak się chce ale nie w Garbowie tutaj nie wolno nic złego mówić na sitwę – kastę kilku rodów. Media też nie reagują tak jak w Lublinie, a mieszkańcy tolerują takie zachowania i mamy dyktando jak w nort korea.
  http://www.lublin112.pl/awans-byl-docenieniem-pracy-wysilku-corka-radnej-rezygnuje-ze-stanowiska/

  Reply
 27. a ja mam takie uwagi

  A sesje rady ktoś nagrywa i udostępnia w internecie do obejrzenia? 2 już były i nic nie wiadomo.
  Tablice ogłoszeń w urzędzie ktoś sprawdzał czy jest wywieszone ogłoszenie o naborze? – Jakieś fotografie dobrze jak by widniały na stronie…. może nic nie ma na widoku, a o wygranej resortowego dziecka będzie rok wisiało na widoku.
  Tu był niby inny konkurs i nie opublikowali rozstrzygnięcia… nikt o tym nie napisze? https://gopsgarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=57&p1=szczegoly&p2=7619

  Reply
 28. Piękna konwencja ale to tylko słowa

  Dzisiaj piękna konwencja samorządowa PiS. Wiele słusznych słów, które niestety będzie trudno wprowadzić w życie. Jeżeli na listach PiS będą brylować tacy ludzie jak pan Kozioł to nie ma mowy o dobrej zmianie. PiS musi zrobić jak najszybciej porządek w swoich strukturach powiatowych i usunąć partyjnych karierowiczów i malowańców. To jest problem wszystkich zwycięskich partii. Z utęsknieniem czekamy na dobrą zmianę w gminach. Nie zrobią tego przemalowani na szybko krypto pslowcy…. Głosujmy na PiS bo nie ma alternatywy ale patrzmy dobrze na kogo konkretnie głosujemy. Człowiek się liczy.

  Reply
 29. Zastanówmy się

  Popierał PSL, promował Kazimierza Firleja, który ostatecznie na listach się tymże PSL em obstawił, a teraz startuje jako jedynka z listy PIS. To się nie mieści w głowie. Ludzie nie dajcie się zwieść. Głosujcie na kogoś innego!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top