Została uruchomiona sygnalizacja świetlna w Bogucinie.

Od  kilku dni działa nowa sygnalizacja świetlna w Bogucinie. Co zmieniło się od momentu jej uruchomienia? Komu służy nowa organizacja ruchu przy zjeździe z obwodnicy?

Od chwili włączenia sygnalizacji przy trasie s-17 w miejscowości Bogucin, znacznej zmianie uległ ruch samochodów przejeżdzających przez to miejsce. Auta jadące starą trasą Kurów – Lublin chcąc przejechać przez to skrzyżowanie mają niecałe 4 sekundy aby skorzystać z zielonego światła, po czym sygnalizator zakazuje już przejazdu. Staje się to bardzo problematyczne, gdyż przez tak krótki czas niewiele aut jest w stanie opuścić „światła”, a zazwyczaj jest to jedno lub dwa auta osobowe, co powoduje korki na tym odcinku drogi i znacznie wydłuża podróż kierowcom.

a

Zyskują na tym jednak  pojazdy opuszczające obwodnicę. Kierowcy zjeżdzający z trasy s-17 nie muszą już tracić cennego czasu stojąc w kilometrowych korkach, gdyż dla nich przewidziany czas do przejechania na „zielonym” świetle, to nawet kilka minut. Takie zorganizowanie ruchu powoduje, że podrózujący trasą Kurów – Lublin zmuszeni są do stania w uciązliwych korkach nawet, gdy na zjeździe z obwodnicy nie przejeżdza żadne auto.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Została uruchomiona sygnalizacja świetlna w Bogucinie.

 1. vfbg

  To chore, jak My mieszkańcy Bogucina będziemy dojeżdżać do szkół, pracy, lekarza. Stanie w korku bez potrzeby pięknie już nam się odwdzięcza GDDKiA. Oby jak najprędzej oddali kolejny odcinek eski bo 4s to na lodzie to sobie można ruszyć….. lekko pod górkę zwłaszcza ciężarowcom.

  Reply
 2. kłos

  Trafny artykuł. Sam jechałem tędy i stałem długo w korku. Wg mnie to nawet nie 4 sekundy zielonego światła, a 3 sekundy. Ciekawe co wójt na to. Ładnie nas urządzili.

  Reply
 3. realista

  Ta ekspresówka, to pierwsza tego typu budowa w naszym rejonie, co nie zmienia faktu, że urzędnicy z lubelskiego oddziału GDDKiA oblali totalnie egzamin praktyczny. Mało tego, ta ekipa wciąż działa w oparach absurdu, przysparzając użytkownikom dróg kolejnych kłopotów. Dopóki ktoś kompetentny na górze nie przyjrzy się dokładniej ich działaniom, dopóty będziemy napotykać podobne problemy.

  Reply
 4. Jacek

  I to jest właśnie zemsta za protesty w obronie nazwy węzła, długość świateł to jakaś paranoja niespotykana nigdzie indziej, będzie się działo od września. Ciekawe, czy po oddaniu kolejnego odcinka obwodnicy w Panieńszczyźnie ci dranie z GDDKiA postawią również sygnalizację? I co dalej, jak połączą z piasecką i Lublinem? Sygnalizacja pozostanie? Przecież tylko lokalni będą wówczas zjeżdżać w Bogucinie i Panieńszczyźnie, no chyba że do Bidy na posiłek…Już sobie wyobrażam, brak zjeżdżających z węzłów, bo każdy wybierze dojazd obwodnicą w kierunku Piask i Lublina, a lokalni stoją w korkach na czerwonym za karę. Swoja drogą, pozostaje mieć nadzieję, że samowola urzędników decydujących o tym co się dzieje na drogach zostanie w jakiś cudowny sposób ukrócona. Nie liczyłbym ani na skuteczność protestów wójta i samych mieszkańców, może tylko Opatrzność może pomóc, bo GDDKiA nie liczy się z nikim, robią co chcą w majestacie prawa, przykładem mogą być protesty ws. nazw węzłów. A Leppera brak, co by nie powiedzieć, skuteczny był i szkoda, że taczki nie są już tak popularne…

  Reply
  • persodrom

   Zawsze trzeba polegać na Opatrzności; nie zaniedbując jednak tego, co Bóg ukazuje nam jako naszą doczesną powinność. Światła wydłużyli i chyba nie jest tragicznie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w piątek gdy ruch od strony Warszawy będzie natężony. Prawdą jest, że całość rozwiązań objazdowych pomiędzy trasą warszawską a Lublinem jest zrobiona na odczep się tj. niewłaściwie. Jeżeli długość przejazdu wzrasta 3-4 krotnie tzn. że to nie jest zrobione jak trzeba. Należałoby tiry skierować na trasę objazdową już kilkadziesiąt kilometrów od Lublina. To dłuższa rozmowa. Przecież nasz czas i nasze paliwo to też realna strata dla gospodarki.

   Reply
 5. Lenio

  Może byłoby szybciej zawrócić w stronę Markuszowa, wjechać na obwodnicę i zjechać w Bogucinie, niż czekać na czerwonym jadąc w kierunku Lublina?? Żenada…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top