Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto wiary [słowo na niedzielę]

Czy dziś, żyjąc tyle lat po narodzeniu Chrystusa, po Jego śmierci i zmartwychwstaniu, mogę powiedzieć, że On jest Bogiem, Panem i Królem mojego życia? (…)

„Upadli na twarz i oddali Mu pokłon” – słowa te przywołują na pamięć scenę z Ogrodu Oliwnego, kiedy to żołnierze na słowo Jezusa upadli na ziemię (por. J 18, 6). A św. Paweł w jednym z listów napisze, że na Imię Jezusa zegnie się każde kolano (por Flp 2, 10). Pokłon Mędrców jest pokłonem pełnym pokoju i miłości. Nie ma tu lęku, ale jest miłość i oddanie. Mędrcy składają symboliczne dary, przez które wyrażają wiarę w to, że Dziecię jest Bogiem, Królem i Mesjaszem. Obchodząc uroczystość Objawienia Pańskiego możemy uczyć się od Mędrców ufności i posłuszeństwa. Wiedzeni przez gwiazdę z wielkim zaufaniem udają się do Betlejem. Patrząc w oczy małego Jezusa wierzą, że to Bóg, Pan i Król. Otrzymując we śnie nakaz powrotu do domu inną drogą – czynią to posłusznie. Czyż nie są dla nas wzorem? Może warto dziś zastanowić się choć przez chwile jaka jest moja wiara? Jak wygląda moje posłuszeństwo wobec Bożych natchnień? Czy dziś, żyjąc tyle lat po narodzeniu Chrystusa, po Jego śmierci i zmartwychwstaniu, mogę powiedzieć, że On jest Bogiem, Panem i Królem mojego życia? A może częściej towarzyszy mi postawa Heroda, który pyta i szuka wiedziony lękiem i niepewnością? Dziękujmy Bogu za dzisiejsze święto, poprzez które objawia się całemu światu. Zauważmy jednak, że Mędrcy przybywając z daleka zobaczyli cud narodzin Bożego Syna, ale Herod, któremu brakowało wiary i miłości nie otrzymał tej łaski. Z tego również płynie dla nas wielka nauka – trzeba nam wiary i miłości a może raczej jak powtarza Ojciec Święty Franciszek potrzeba nam wiary wyrażającej się przez miłość i ją objawiającej. (…)

Boże Dziecię pochylając się wraz z Mędrcami do Twych stóp dziękujemy za Twoje Objawienie się światu. Prosimy, byśmy stawali przed Tobą pełni wiary i miłości a napełnieni Twoją łaską odważnie świadczyli wobec braci o Twojej wielkiej miłości. Amen

s.M. Damiana Szmidt

Źródło: www.sluzebniczki.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top