Szastarka – Mieszkańcy kontra wiatraki. Policja zajmie się sprawą

Policja zajmie się wiatrakami, jakie mają pojawić się w gminie Szastarka. Do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wpłynęło właśnie zawiadomienie w tej sprawie.

Sprawa dotyczy siedmiu turbin wiatrowych, które mają stanąć w obrębie geodezyjnym Brzozówka, Moczydła i Majdan. W sprawie planowanej inwestycji protestuje część mieszkańców gminy.

więcej w dziennikwschodni.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Szastarka – Mieszkańcy kontra wiatraki. Policja zajmie się sprawą

 1. a u nas

  ciekawe czy u nas nieopodal plaży będą wiatraki, które przyciągnął ptaki i rzeszę turystów, sporo sprzeczności w dążeniach: turystyka i wiatraki, hm…, czy to już się zmieniło i wiatraków nie będzie?

  Reply
 2. kto wie?

  może zdradzą co planują na spotkaniu które będzie w piątek odnośnie strategii rozwoju gminy Garbów na lata 2016-2023

  Reply
 3. Iwonaa

  To koniecznie trzeba tam być i nagrać. Ostatnia sesja była nagrana? Tuż przed końce roku miała miejsce.

  Reply
 4. redakcja

  Ostatnia sesja niestety nie została nagrana.

  Została ona ogłoszona przez Urząd 23 grudnia, dzień przed Wigilią – niezgodnie z prawem, gdyż tylko 6 wcześniej. Z dokumentów wiadomo, że decyzja o sesji był podjęta 16 grudnia. Po co zwlekano do ostatniej chwili przed świętami. Niestety z tego powodu zwyczajnie przeoczyliśmy, że we wtorek po Bożym Narodzeniu jest spotkanie rady. Przepraszamy za to. Zawnioskowaliśmy do wójta o przekazanie w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej nagrania, bo bardzo wiele osób o to pyta.

  Reply
 5. redakcja

  nie ma prawa, ale jak historia pokazuje może mataczyć, czyli przeciągać sprawę, choć ma dwa tygodnie na to. Może także powiedzieć, że się sprzęt zepsuł, ale będziemy Państwa informować. Raczej powinno mu zależeć na udostępnieniu nagrania, skoro jest taki proobywatelski, dajmy więc czas i szansę temu panu

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top