„Stoimy przed historyczną szansą na dobrą zmianę.” Wywiad z kandydatem na wójta gminy Garbów Tadeuszem Barszczem [wideo całość]

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “„Stoimy przed historyczną szansą na dobrą zmianę.” Wywiad z kandydatem na wójta gminy Garbów Tadeuszem Barszczem [wideo całość]

 1. Szkoła w Leścach działa

  Jeżeli chodzi szkołę w Leściach to po latach widać, że próba zlikwidowania szkoły przez wójta Firleja była całkowicie błędna. Stowarzyszenie przejęło szkołę i dobrze sobie radzi – jest dużo uczniów tzn. że jest zapotrzebowanie. Jakby wygrał Pan Barszcz powinien przywrócić szkołę pod skrzydła gminne.

  Reply
  • Mmmk

   Ale po co? Czy szkoła w Leścach straciła coś od momentu przejęcia jej przez stowarzyszenie? Nie wiem, nie znam dokładnie sytuacji, ale z tego co obserwuję radzi sobie o wiele lepiej niż jako szkoła samorządowa. Tak to wygląda że strony widza….

   Reply
 2. Ula

  Kontakt z mieszkańcami to podstawa!
  Mieszkańcy powinni wiedzieć co jest planowane w roku bieżącym i kolejnych latach, nie ciągły znak zapytania, czy asfalt położą teraz,na przyszłą jesień czy może za trzy lata?

  Reply
  • Radny

   Dobry gospodarz, sumiennie wydawane pieniądze i efekty funkcjonowania szkoły widać. Nie można tak z innymi gospodarować?
   Lepiej zamknąć i mieć z głowy!

   Reply
 3. Bez honoru

  Wielu liczyło że pan Firlej da sobie spokój sam i nie będzie kandydował na kolejną kadencję jak nakazywałaby przyzwoitość.
  Ale widać niektórzy nie potrafią zrezygnować z władzy. Przykre to.

  Reply
 4. Ludzie się boją

  Najgorsze jest to że kiedyś ludzie potrafili życie oddawać za Ojczyznę a teraz wielu z głupiego strachu boi się przyczepić plakat na swoim płocie.
  Takie „społeczeństwo obywatelskie” wychował sobie panujący 4 kadencje. Rzeczywiscie Ranczo.

  Reply
 5. Ula

  Ośrodek zdrowia jest ok, tylko obsługa to dramat. Zobaczcie jak funkcjonują ośrodki zdrowia u sąsiadów!
  U nas brak odpowiednich lekarzy,poziom obsługi podobnie jak w Urzędzie gminy,idziesz się zarejestrować to skutku czekasz aż ktoś wyjdzie z pokoiku.

  Reply
 6. Graż

  Brak funduszu na świetlice wiejskie, brak takich miejsc .
  Fundusze nie są równo dzielone, jak stowarzyszenia są już rozwinięte,działają prężnie to więcej dostają. Powinni być odwrotnie A w najgorszym przypadku po równo. Owszem,ludzie powinni zabiegać sami o jakieś środki na rozwój lokalny,ale wiadomo że bez wsparcia z urzędu to jakby rzekę wiosłem zawracać.
  I te stowarzyszenia „przygminne”…..

  Reply
  • Ewa

   Złote słowa poety – patrioty wyśpiewane głosem Jacka Wójcickiego rzeczywiście mogą nastrajać do dobrych zmian. Cudowna pieśń.

   Reply
 7. Paweł

  Drogi,chodniki czy oświetlenie powinno być zrobione 10 lat temu,teraz przed wyborami inwestycje na Woli i wielki szał?!
  Brak dofinansowania do straży,remizy,w kulturę lokalną,młodym potrzebne boiska by mogli na miejscu tworzyć wspólnotę, piłka nożna,ręczna,siatkówka…

  Reply
 8. Leoś

  Świetny pomysł na spotkania z mieszkańcami.Wójt z radnym i sołtysem powinni cyklicznie spotykać się ze społeczeństwem poszczególnych wsi.Tego zdecydowanie brakuje.Przepaść pomiędzy mieszkańcami a władzą.

  Reply
 9. Wiesia

  Jeli będzie jakaś impra na wsi to sołtysi sie spotkają z mieszkańcami a tak to po co!!???
  Przypomną sobie o mieszkańcach tuż przed wyborami i to nie ważne czy to na radnych czy sołtysa.Teraz sie bawią sołtysi miedzy sobą i mieszkańcy im nie są potrzebni!!!Nawet nie są w stanie wytłumaczyć mieszkańcom prostej sprawy dotyczącej śmieci a gdzie tu mówić o spotkaniach i rozmowach z obywatelami swojej wsi!Czas na lepszą zmiane!
  Wstyd!!!

  Reply
 10. Paweł

  Najsmutniejsze jest fakt,że sołtysom praktycznie nic się nie chce angażować w życie wsi. Rozniosą nakazy i jak musi być zebranie na podział f.sołeckich to przyczepą dwa ogłoszenia i tyle. Brakuje im czasu na działanie społeczne. Pytanie po co się ubiegają o takie stanowisko?? Nie wstyd troszkę? Owszem,można tłumaczyć ze do obowiązków sołtysa czy radnego należy tylko i wyłącznie to i tamto. Jednak przyzwoitość albo dobry smak życia wiejskiego sugeruje,że osoby wybrane przez wieś powinny świecić przykładem! Sami powinni być motorem napędowym dla mieszkańców!

  Reply
 11. Do p. Wiesi

  Właśnie,sołtysi to też zrobiła się jedna kilka.
  I niech nie,tak jak ostatnio jedna z sołtyska opowiadała, że aż tak dużych pieniędzy nie dostają sołtysi. Może czytający sołtyska czy sołtys przedstawi wykaz korzyści z bycia na takim stanowisku??
  Przecież nie otrzymują wynagrodzeń tylko za bycie sołtysem,za każdy nakaz również, profity różne jak np. ulga abonamentową,podatkowa….

  Reply
  • Do Paweł

   No właśnie,jedna klitka.
   Tylko imprezy i integrcja wspólna im w głowie,zapominając o problemach wsi,bardzo dobrze sie bwią!
   Kto to kiedyś słyszał by balety były ważniejsze od problemów mieszkańców! Problemem dla niektórych jest ogrniecie funkcji przewodniczącej KGW,sołtysa czy rdnej to trzeba zrezygnowwać z godnością a nie udawać,że sie coś robi.Dla niektórych 5 min sie już skończyło i trzeba sie z tym pogodzić a nie przed wyborami sie bezczelnie uśmiechć i namawiać do głosowania!!!
   Załosne!!!

   Reply
   • Paweł

    Dokładnie tak, nie nadaje się czy brakuje mi czasu to rezygnuje. Daje szansę innym. Przecież nikt ich nie przynoszą, sami trzymają się jak ….koryta

    Reply
 12. Lessioo

  Przecież wystarczy zobaczyć podczas wyborów na sołtysa, jaka walka bywa na to stanowisko.
  Dobroczynne nie pracują,maja płacone za rozproszenie nakazów,maja dobre pieniądze, ale dla wsi powinni się udzielać, wieś żyje jak sołtys działa.
  Jakieś inicjatywy z ich strony powinny wychodzić.

  Reply
 13. koto

  Tadeusz Barszcz świetny kandydat. Akuratny i ludzki.
  Podobno bardzo dobrze się prezentował na konwencji samorządowej PiS na tle innych kandydatów.
  Dobra zmiana jak trzeba.

  Reply
 14. Wiadomość spod sklepu

  Czy prawdą jest,że sołtys z Karolina nie startuje w najbliższych wyborach?
  Na dozynkach opowiadał,że jest sołtysem do stycznia tylko. Żona sołtysa również potwierdziła tę informację?!

  Reply
 15. piko

  Zmieni się wójt to i sołtysi będą lepiej działać i radni. Dostosują się do lepszego bo będzie wstyd nic nie robić

  Reply
 16. REDAKCJA Post author

  Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na uzupełnienie sieci drogowej oraz koniecznych remontów dróg oraz chodników i oświetlenia: admin@naszgarbow.pl

  Reply
   • Jaro

    Pan Barszcz to władza samorządowa. Tym co właśnie odchodzi w zapomnienie nie warto się przejmować bo nadchodzi czas czystki. Beda nowi radni, nowi sołtysi i pracownicy urzędu gminy, nowi nauczyciele i pracownicy ośrodka zdrowia. Gmina Garbów długo czekała n auzdrowienie i teraz nadszedł na to czas czy tego chcą czy nie…

    Reply
 17. Lesce

  Chodnik i oświetlenie pilne z góry boguckiej w stronę ronda Lesce Karolin Piotrowice.
  Czemu tak opornie to idzie??!!
  Ludzie wracają z pracy i nawet pobocza nie ma by czysto przejść.
  Oświetlenie potrzebne na każdej wsi.
  Dobry gospodarz powinien co pewien czas przejechać po wsiach i zobaczyć co jest utrudnieniem dla mieszkańców

  Reply
 18. REDAKCJA Post author

  Dziękujemy za informacje na temat brakujących dróg, chodników, oświetlenia i innych problemów tego typu. Proszę też sygnalizować czego brakuje w poszczególnych wsiach? Świetlice itp…

  Reply
  • Borków

   Zapytanie do Karolina, to przystanek u Was nie wymieniony? Chyba przed ostatnimi wyborami już mieliście o nim, kiepski stan już wtedy był, czy może chcecie co pięć lat nowy?

   Reply
 19. Karolin dwa

  Rowy wykopane jak na wojnę, niczym nie obłożone, obsypują się, warto żwiry betonowe założyć jak w innych gminach. Wystarczy zerknąć zaraz od ronda jak głęboki rów wykopany. Czy to bezpieczne??

  Reply
  • REDAKCJA Post author

   Owszem, Pan Barszcz nie tylko ma szanse, ale wygląda, że wychodzi na prowadzenie. Zmęczenie obecnym wójtem jest spore i słyszy się zewsząd głosy o zmianie.

   Reply
 20. ludzie są zmęczeni obecnym wójtem

  Ludzie już mają dość tej atmosfery strachu jaka jest w gminie.
  Tadeusz to świeży oddech i normalność dla wszystkich. Obstawiam że Firlej tym razem przegra. To się słyszy zewsząd. 4 lata temu tak nie było. Ludzie są zmęczeni obecnym wójtem.
  WOLNOŚĆ!!!

  Reply
 21. Zwycięstwo wydaje się bardzo prawdopodobne

  Tak sobie tego słucham i powoli dociera do mnie że tym razem to się może udać. Coś w powietrzu zaczyna przeważać na korzyść nowego kandydata. Sensownie gada. Z dnia na dzień jego zwycięstwo staje się na naszych oczach czymś realnym i bardzo prawdopodobnym. Polecam przesłuchanie całości jednym ciągiem. Świetnie też się tego słucha.

  Reply
 22. uczciwie wygłąda Post author

  Na pierwszy rzut oka widać że uczciwy i spokojny człowiek. Nie chciwy na grosz i ludzki. Podoba się

  Reply
 23. propozycje dla seniorów

  Fajne konkretne propozycje dla seniorów. Gdyby repertuar był dobry i jakaś pogadanka z poczęstunkiem po filmie to byłoby zainteresowanie. Wartość żywego spotkania. To powinno być przynajmniej raz na kwartał. Brawo!

  Reply
 24. Pozytywny młody człowiek

  Wyważony spokojny człowiek. Oprócz kilku merytorycznych uwag o gminie przez 30 minut nie powiedział praktycznie złego słowa na obecne władze. Bardzo mi się podobają te pozytywne emocje i pozytywna kampania pana Barszcza.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top