Sezon kajakowy „Sokoła” 2013 rozpoczęty!

W I otwartym spływie kajakowym „Sokoła” 2013, w sobotę 11 maja 2013 r., udział wzięło     21 osób: 10 dwuosobowych obsad, a solo popłynął ks. Mariusz Bigiel – nowo przybyły do Lublina ojciec jezuita – jak się szybko okazało doświadczony, znakomity kajakarz.

Pogoda bardzo dopisała, czas umilał nieustanny śpiew ptaków, zachwyt budziło piękno przyrody i krajobrazu: zielone łąki i lasy, mnóstwo kwiatów i ptactwa różnego rodzaju, urokliwe meandry rzeki rozlewającej się po nisko położonych częściach dolin, a w trzcinach i szuwarach gniazda lęgowe, nad którymi stale unosiły się ptaki związane ze środowiskiem wodnym.

Odpoczynek, po przekroczeniu polowy drogi odbył się na nadbrzeżnej łące z wybujałą trawą i pełną żółto kwitnących mniszków zwanych popularnie mleczem, nieopodal sosnowego zagajnika.

Spływ rozpoczął się na przystani w Jaszczowie, gmina Milejów, a zakończył w Łęcznej, po pokonaniu ok. 21 km rzeką. Uczestnicy uzgodnili, że następny spływ kajakowy „Sokoła” odbędzie się 6 lipca br. odcinkiem ok. 20km, od Kijan do Kol. Serniki, do gospodarstwa agroturystycznego „Rancho Arka” Leszka Wronisza, gdzie znajduje się mini zoo i można zamówić wiejski posiłek, złożony m.in. z jajecznicy z jaj strusich.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top