Wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Warmię, Mazury i Podlasie – zapraszamy 16-18 sierpnia 2014r.

Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska”

i Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lublinie

zapraszają na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na

Warmię, Mazury i Podlasie

Gietrzwałd – Olsztyn – Reszel –  Św. Lipka – jezioro Wigry – Sokółka – Białowieża

Termin: 16 – 18 sierpnia 2014 r.

Wyjazd z piątku 15 sierpnia na sobotę 16 sierpnia 2014 r. z Lublina, o godz. 24.00 z placu Zamkowego i ok. 00.30 z Garbowa, z placu przy kościele.

16 sierpnia (sobota)

Przyjazd w godzinach porannych do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie – gdzie w roku 1877 na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej (obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny) i Justynie Szafryńskiej. Uczestnictwo w porannej Mszy św., zwiedzanie sanktuarium. Przejazd przez Olsztyn (gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w., fragmenty murów miejskich z Bramą Wysoką z XIV w.,  XIV-wieczna katedra pw. Św. Jakuba, Stary Ratusz). Przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu położonego nad brzegiem Sajny,  który powstał w latach 1350-1401, wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. Przejazd do Świętej Lipki – jednego z bardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika p.w. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

17 sierpnia (niedziela)

Śniadanie, przejazd przez Kętrzyn (bazylika św. Jerzego, zamek krzyżacki) do Grierłoży, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera, przejazd na rejs po jeziorze Wigry i wizyta w klasztorze Kamedułów, udział w niedzielnej Mszy św. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

18 sierpnia (poniedziałek)

Śniadanie, przejazd przez Augustów do Sokółki: – miejsca cudu eucharystycznego, przejazd do Białowieży: Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Przejazd do rezerwatu pokazowego,  gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki. Przejazd przez Białystok, z zatrzymaniem się w zabytkowym centrum miasta, do Lublina i Garbowa. Powrót
w godzinach wieczornych.
                                                                                                                                                  

Koszt wyjazdu 430 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi w pensjonatach, pokoje 2 – 4 osobowe, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota-przewodnika i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW. Opłata ta nie obejmuje kosztu biletów wstępu.

Zgłoszenia do 30 czerwca 2014r. przyjmuje Dorota Burek (kierownik grupy) – tel kom. 509 116 728 oraz Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 32, tel. (81) 534 60 10,   kom. 600 952  736,  www.avitur.pl

Na zdjęciu: barokowe organy w sanktuarium w Świętej Lipce

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top