Komentarze do: “Sesja Rady Gminy Garbów – 23 marca 2015 [wideo]

 1. bystry

  Ja tu czegoś nie rozumiem. Dom kultury dla jednej czy dwóch wsi, a reszta to co, pies?!! Choć o pieskach tak czule się pan wójt wypowiadał, że chyba już pies lepszy niż reszta wsi. Wybudować jeden dom kultury dla wszystkich, a nie tylko dla Przybysławic i Zagród. Co to za sprawiedliwość, żeby reszta dalej po chałupkach działała, albo z łaski w szkołach.

  Reply
 2. metody

  Sprawa zwolnienia z ośrodka zdrowia w Garbowie doktora Augustine Nwuha zamieciona pod dywan. A co mówiła pani Chabros na poprzedniej sesji? że mieszkańcy dostaną odpowiedź, i na stronie gminy umieszczą wyjaśnienia aby jak najwięcej osób mogło się z nimi zapoznać. Jak tak lekceważą ludzi to potem niech się nie dziwią że mieszkańcy nie chcą brać udział w konsultacjach, no bo niby po co, jak głos społeczeństwa u nich się zupełnie nie liczy

  Reply
  • persodrom Post author

   Takie obiecywanie, że coś się wyjaśni albo nad czymś się zastanowi („trzeba by się nad tym zastanowić”) słyszymy często, ale nie ma potem żadnych wyjaśnień ani wyników zastanowienia. Trzeba zapisywać te obietnice i rozliczać z nich. Może wtedy osoby publiczne zaczną brać odpowiedzialność za to, co mówią i obiecują „zwykłym ludziom” nasi werbalni „zwolennicy zgody i rozsądku” 🙂

   Reply
 3. mieszkanka

  Przesłuchałam całą sesję i niestety jestem załamana bezradnością Pana Wójta, Przewodniczącej i Radnych.
  Znow Radny Poleszak stanął na wysokości zadania, konkretnie żądał informacji, odpowiedzi, ten człowiek chce coś w naszej gminie zrobic, szacuneczek Panie Poleszak.
  Pan Wójt to jakaś porażka wyborcza – kogo my wybraliśmy, boi się mówic o kupnie budynku bo właściciel będzie podglądał o czym on mówi- jestem w ogromnym szoku po tym co usłyszałam. Niestety ale inteligiencją to Pan Wójt nie błyszczy, a i handlowej żyłki to on nie ma.
  Panie Wójcie, niech Pan uczy się od Radnego Poleszaka bo On mądrze mówi, szkoda że w tej Radzie jest tak mało myślących Radnych.

  Reply
 4. więcej przybłędów

  http://polska.newsweek.pl/co-wybierze-polak-zycie-w-miescie-czy-zycie-na-wsi-,artykuly,359812,1.html

  Reply
 5. sitwa

  Jakim to prawem pani Chabros zadecydowała, żeby nie publikować projektów uchwał i projektu protokołu wraz z zaproszeniem na sesję? Jakim to prawem uznała, że mieszkańcom wystarczy obejrzeć nagranie z sesji? Dlaczego przewodnicząca ogranicza mieszkańcom dostęp do informacji o działalności rady?

  Reply
  • redakcja

   Dobre pytanie. Jakim prawem przewodnicząca Chabros likwiduje dobre praktyki, które udało się wywalczyć w poprzedniej kadencji? Słów brakuje. Czy ci ludzie naprawdę stracili wszelki wstyd i przyzwoitość? Bez dbania o informację nie ma rozwoju samorządu?

   Reply
 6. przewodnicząca

  Widocznie pani Chabros uważa, że ona wie najlepiej jak powinna wyglądać jawność działalności gminy i pokazuje swoje widzimisię

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top