Przetarg na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych rozstrzygnięty. Gmina Garbów przedłuży umowę ze spółką TONSMEIER

Spółka TONSMEIER Wschód była jedynym oferentem, który przystąpił do przetargu na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w obrębie Gminy Garbów w okresie od 1 stycznia 2015 do 30 czerwca 2016 r. ogłoszonego przez Urząd Gminy Garbów w 20 listopada br. Firma złożyła ofertę na kwotę 1.068.547,98 zł brutto. Kwota ta jest wyższa od wartości poprzedniego przetargu o ponad 156 tys. złotych. Obecny przetarg obejmował wykonanie usługi polegającej na odbiorze odpadów; zagospodarowaniu odpadów i wyposażeniu gospodarstw domowych w pojemniki służące do gromadzenia odpadów na okres obowiązywania umowy. Nowa umowa ze spółką TONSMEIER ma być zawarta przez Urząd Gminy w najbliższym czasie.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Przetarg na odbieranie i zagospodarowywanie odpadów komunalnych rozstrzygnięty. Gmina Garbów przedłuży umowę ze spółką TONSMEIER

 1. czemu jest drożej

  A czemu jest o 150 tysięcy drożej? Przecież teraz już wszyscy mają pojemniki i firma nie musi ich dostarczać. Powinno być chyba taniej niż rok temu, a nie drożej.

  Reply
  • Tomasz -

   No i jak myślicie,kto zapłaci za tą podwyżkę? biedny szary żuczek,tylko czy ktoś pyta czy owy żuczek ma z czego jeszcze płacić? powinni negocjować ceny by taniej był odbiór śmieci.Powrócić do cen z poprzednią firmą.

   Reply
   • persodrom

    A jaka jest różnica pomiędzy kosztami wywozu śmieci realizowanymi przed zmianą dostawcy a obecnymi?

    Reply
 2. jedna firma

  Skoro zgłosiła się tylko jedna firma to trzeba unieważnić przetarg. To powinno być w warunkach zawarte dla bezpieczeństwa. Zwłaszcza że cena jest taka wysoka.

  Reply
  • redakcja

   Z pewnością taka możliwość powinna być w przetargu zabezpieczona. Przecież gmina nie może akceptować każdej ceny.

   Reply
 3. oddanysprawie

  Proponuję poczytać PZP, zawsze można nie podpisać umowy ze względu na ważny interes społeczny.
  1. ludzie zostali by ze śmieciami
  2. gmina zleciła by to poza ustawą PZP – jest taka możliwość – na pewno było by drożej

  Reply
  • redakcja

   Nie ma co straszyć ludzi śmieciami. Trzeba zrobić co się da, aby obniżyć ceny wywozu śmieci. Jutro sesja rady. Niech nowa rada pokaże nową jakość i zbada temat. Analiza porównawcza to podstawa. Jeżeli okaże się, że w skali powiatu mamy ceny w górnym zakresie, to decyzja o ponownym rozpisaniu przetargu jest konieczna. Ciekawe po której stronie staną nasze władze.

   Reply
 4. persodrom

  W Polsce opłaty te wahają się od 4-14 zł od osoby miesięcznie za wywóz śmieci segregowanych.
  Najczęściej 7-8 zł na osobę.
  Niesegregowane śmieci najczęściej proponowana opłata na poziomie: 14-16 zł od osoby.

  Reply
 5. mieszkanka

  Brawo dla pana Bronisza za poruszenie na sesji sprawy przetargu na odbiór śmieci. Szkoda tylko, że innych radnych nie obchodzi, że gmina Garbów płaci więcej niż inne gminy. Ale cóż, w budżecie jest 3 – 4 mln nadwyżki z ubiegłego roku to jest z czego dołożyć (około 170 tys. rocznie). Gdy radny Bronisz odezwał się nie po myśli sitwy, to od razu w projekcie protokołu napisane jest, że sugeruje, że w innych gminach jest taniej, że rzekomo w Końskowoli koszt przetargu to 450 tys. – faktycznie koszt przetargu w Końskowoli na odbiór śmieci to 449.307,00 zł rocznie: http://ugkonskowola.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/zaw_odpady.pdf, zaś w gminie Garbów to 713 tys. rocznie. Wójt jak zwykle dał wymijającą odpowiedź: „żeby porównywać poszczególne gminy należy wziąć pod uwagę czy przetarg może obejmował tylko odbiór odpadów czy może odbiór oraz zagospodarowanie odpadów i na jaki okres zawierana jest umowa (rok czy więcej)”. Niestety nie powiedział, że w odróżnieniu od innych gmin przetarg na odbiór śmieci w Garbowie obejmuje też za każdym razem dostarczanie pojemników na odpady: http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/0sesja_rg_2014_12_16_protokol_nr_02_14.pdf.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top