Prokuratura: Łapówki stałym dochodem urzędnika z Węgorzewa

Piotr S., były już naczelnik z Urzędu Miasta w Węgorzewie został oskarżony o przyjmowanie korzyści majątkowych od firm zainteresowanych wygraniem przetargów publicznych. Według śledczych miał brać 10 procent od wartości umowy.

Akt oskarżenia w sprawie 37-letniego Piotra S., byłego naczelnika Wydziału  Infrastruktury, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie trafił już do sądu. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła go o przyjmowanie korzyści majątkowych od firm zainteresowanych zdobywaniem publicznych zamówień i uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu.
–  Jak ustalono w toku śledztwa proceder ten trwał od stycznia 2009 roku do końca grudnia 2011 roku. W tym czasie podejrzany nawiązał kontakty z przedstawicielami dwóch firm zajmujących się między innymi projektowaniem infrastruktury drogowej.  Mężczyzna informował ich o przewidywanych projektach, które miały być zlecane  przez Urząd oraz uzgadniał wysokość oferty, by mogła ona wygrać z innymi – informuje  Zbigniew Czerwiński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. – W zamian za przekroczenie uprawnień funkcjonariusz publiczny żądał i otrzymywał od firm pieniądze w wysokości 10 procent wartości każdej zawartej umowy.  Piotra S. oskarżono o ponad 20-krotne przyjęcie pieniędzy w łącznej kwocie około 75 tys. złotych – dodaje Zbigniew Czerwiński.
Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzili agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Piotr S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i generalnie negował swoją winę. Grozi mu do 15 lat więzienia.

źródło: pogotowiedziennikarskie.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top