Powiat Lubelski gotów do budowania odcinka drogi Wola Przybysławska – Meszno we współpracy z Gminą Garbów

Rada Powiatu w Lublinie na sesji w dniu 25 czerwca 2014 r. zabezpieczyła środki finansowe w wysokości 300 tys. zł. w Wieloletniej Prognozie Finansowej na realizację zadania „Przebudowa Dróg Powiatowych Nr 2202L Garbów – Gutanów – Czesławice – Nałęczów oraz Nr 1526L dr. nr 17 – Wola Przybysławska – Syry w miejscowości Meszno”. Pieniądze zabezpieczone zostały na wykonanie nawierzchni bitumicznej dróg powiatowych w 2015 r.  w ramach planowanego zadania.

Jednocześnie Powiat Lubelski zwrócił się do Gminy Garbów o podjęcie wspólnego przedsięwzięcia przebudowy dróg powiatowych Gutanów – Czesławice i Wola Przybysławska – Meszno i wykonanie zadania w części polegającej wzmocnieniu konstrukcji dróg poprzez wykonanie podbudowy cementowej.  Powiat gotów jest pokryć 50 % całkowitej wartości inwestycji co oznacza, że oprócz pomocy rzeczowej w postaci wykonania podbudowy cementowej oczekuje wniesienia przez Gminę Garbów pomocy finansowej do wysokości 50 % całkowitej wartości inwestycji.

Powiat oczekuje teraz na decyzję Rady Gminy Garbów, do której zwrócił się z prośbą o podjęcie uchwały o pomocy rzeczowej Powiatowi Lubelskiemu z tytułu realizacji planowanej inwestycji. Będzie ona stanowić podstawę do podpisania Porozumienia pomiędzy Powiatem Lubelskim  a Gminą Garbów w sprawie realizacji wyżej wymienionego przedsięwzięcia.

Wraz z podjęciem uchwały o pomocy rzeczowej Powiatowi Lubelskiemu Rada Gminy Garbów musi wprowadzić zmiany do tegorocznego budżetu Gminy związane z ujęciem tej inwestycji do realizacji. Środki na finansowanie przedsięwzięcia nie zostały wcześniej zabezpieczone.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Powiat Lubelski gotów do budowania odcinka drogi Wola Przybysławska – Meszno we współpracy z Gminą Garbów

  1. Jarek

    Ale beznadziejny ten powiat. Wszystkie remonty dróg powiatowych to zabieranie pieniędzy mieszkańcom gmin. Po co w ogóle jest coś takiego jak powiat? Starosta, wicestarosta i reszta zarządu to już jest więcej niż 300 tysięcy. I jeszcze stado radnych i urzędasów kiedy prawo jazdy i inne papiery można by załatwić w gminie, bo jeśli dowody się da to prawo jazdy tez i każdy inny papier. Jeśli byle drogi nie potrafią zbudować to niech się zlikwidują i pójdą do uczciwej pracy.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top