Piotr Kowalczyk – kandydat na sołtysa BOGUCINA – 2019

Dziękuję za głosy poparcia w wyborach samorządowych. Państwa zaufanie w postaci 68 głosów (to aż 26,46% ważnych głosów na 4 kandydatów) jest dla mnie dowodem teraz już nie tylko dobrych słów, ale i pozytywnych działań. Dlatego tak jak chcą wyborcy mogę być sołtysem Bogucina. Jestem otwarty na współpracę z całą wsią, a nie tylko z jej częścią.

Jako sołtys obiecuję dbanie o całą miejscowość, a nie tylko o swoją okolicę. Zależy mi też na dobrych relacjach z mieszkańcami, a nie jedynie suchym pozostawieniu kartek do opłat w skrzynce albo telefonie z informacją, że należy coś podpisać osobiście. Jeśli zostanę sołtysem będę dyspozycyjny tak jak obecnie mailowo oraz pod telefonem. Zamierzam pełnić dyżury w domu w każdy weekend i według potrzeb w dni robocze zwłaszcza przed końcem terminu opłat podatków czy przed funduszem sołeckim albo festynem.

Mamy już 2019 rok i wiele osób na pewno chciałoby płacić kartą – dlatego powtórzę to samo co przed wyborami samorządowymi: sołtysi powinni być zaopatrzeni w terminale płatnicze, aby umożliwić to mieszkańcom. Będę o to zabiegał, tak samo jak o pozostałe moje postulaty dla Bogucina: bankomaty i paczkomaty. Potrzeba również skutecznego zaproszenia inwestorów gotowych otworzyć w okolicy S17 np. stację benzynową, dającą pracę na miejscu i pośrednio sprowadzającą klientów dla miejscowych przedsiębiorców. Konieczne jest również lepsze oświetlenie przystanków w Bogucinie, a także ogrodzenie terenu szkoły, o co zabiega dyrekcja szkoły, a także rodzice.

Dla tych, którzy mogą mnie jeszcze nie znać przedstawiam w skrócie informacje o sobie:

 • Lat 29, bezpartyjny, nie należę do żadnego stowarzyszenia, w 100% niezależny. Związany z Bogucinem od urodzenia.
 • Mgr geografii UMCS, studia podyplomowe: „Prawne instrumenty ochrony środowiska”.
 • Absolwent technikum elektronicznego w Lublinie (ul. Wojciechowska).
 • Ukończyłem wiele kursów z międzynarodowymi certyfikatami, jak: praca biurowa i sprzedaż, operator wprowadzania danych, księgowość i rachunkowość – uprawnienie zawodowe księgowy I stopień.
 • Pierwsza praca: Urząd Gminy Garbów w latach 2015-2016 (geodezja)
 • W latach 2016-2018 pracowałem dla firm obsługujących projekty adresowane dla bezrobotnych, obsługa szkoleń, staży, praktyk, zakładania działalności gospodarczej współfinansowane przez UE.
 • Aktualnie pracuję przy zarządzaniu nieruchomościami – obsługa Wspólnot Mieszkaniowych: czynsze, remonty, noty obciążeniowe, usuwanie awarii, ewidencja kosztów i przychodów.

Bogucin się rozwija, ale może się rozwijać jeszcze szybciej. Do tego potrzeba świeżego spojrzenia na przyszłość: sołtys nie powinien prowadzać żadnych interesów z gminą w celach zawodowych. Ja nie mam takich relacji, dlatego mogę się skupić bezstronnie dla wszystkich na zadaniach sołtysa.

Głosowanie na zebraniu sołeckim w celu wybrania sołtysa odbywa się tajnie, niczego nie należy się obawiać, wszelkie trudności biorę i będę brał na własne barki. Gorąco zachęcam do udania się do Szkoły w Bogucinie w dzień zebrania i oddania na mnie głosu.

Wszelkie uwagi czy pytania mogą Państwo zgłaszać pod adresem: bogucin@amail.com

Zapraszam do dyskusji i merytorycznej wymiany zdań również telefonicznie: 665 268 835

Piotr Kowalczyk

Zebranie sołeckie w celu wyboru sołtysa odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2019 r. – g. 18.00 – w Szkole Podstawowej w Bogucinie.

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Piotr Kowalczyk – kandydat na sołtysa BOGUCINA – 2019

 1. wybieramy nowego sołtysa! Post author

  Nowa jakość. Otwarta kampania informacyjna przed wyborami sołeckimi. I bardzo dobrze.
  Trzeba wpuścić nowych ludzi, którzy mają wizję i którym się chce coś zrobić dla swojej miejscowości.

  Kadencja obecnej pani sołtys już się kończy. Przez 4 lata nie podała do siebie żadnego telefonu. Co to za sołtys, z którym ludzie nie mają możliwości się skontaktować.

  Reply
  • Ed

   przecież na stronie bogucin.net od dawna jest zakładka z numerami telefonów, które nawet ostatnio zaktualizowano
   http://bogucin.net/2013/04/radni-wsi-bogucin-w-gminie-garbow/

   Reply
   • GG...

    A kto wie że jakąś stroną Bogucina istnieje?? Telefony powinny być dostępne na gminnej stronie. Mam potrzebę kontaktu z sołtysem z Gutanowa to wchodzę na gminę Garbowa I tam powinienem znaleźć!

    Reply
    • ...

     Akurat sołtys Gutanowa to swój numer udostępnia wszystkim mieszkańcom od ładnych kilku lat na stronie www. Link: http://gutanow.weben.pl/pl/kontakty.
     I każdy mieszkaniec wie, że taka strona miejscowości istnieje od ponad 5 lat.

     Reply
   • To powinno być na stronie urzędu Post author

    Rzeczywiście są kontakty do radnych i sołtysa Bogucina! Szkoda, że tak ukryte.

    W „kąciku sołtysa” nie ma telefonu do sołtysa.

    To jaki problem żeby były na urzędowej stronie internetowej?! A gminny prawnik dowodził przez kwadrans, że RODO itd… Czyli można!!!!!

    Reply
    • do GG

     nie kwestionuje tego, że powinno być to na stornie gminy, jednak bez przesady, dość łatwo to znaleźć. Niemniej jednak skoro to sołtys decyduje, np. o konieczności odśnieżania, to powinien być z nim łatwy kontakt, żeby w razie konieczności zgłosić problemy z przejezdnością, czy śliskością

     Reply
 2. dlaczego radni z Bogucina nie poparli w takim razie publikacji telefonów! Post author

  Zastanawia dlaczego w takim razie radni z Bogucina nie poparli otwarcie w czasie sesji wniosku radnych Filipka i Pszczoły żeby również ich telefony upublicznić na stronie urzędu. Brakło odwagi żeby poprzeć słuszny przecież wniosek wbrew wójtowi? Mdło się robi na to wszystko.

  Reply
  • GG...

   Dokładnie tak, brakuje odwagi na sprzeciw, choć tu nie chodzi o sprzeciw tylko o wspólną pracę dla dobra mieszkańców, oni tego nie rozumieją!

   Reply
 3. Paprotka

  W jaki sposób p. Kowalczyk chce załatwić paczkomat lub bankomat? Wydaje mi się, że firmy, do których należą te urządzenia, lokują je tam, gdzie to się opłaca. Skoro do tej pory nie powstały w okolicy, to zwyczajnie jeszcze nie byłyby rentowne. Interesuje mnie też jak sołtys może zaprosić inwestorów? W naszej gminie kuleje współpraca z inwestorami, ale sołtys niewiele może w tej sprawie zrobić. Może kandydat rozwinie te myśli, jak chce zrealizować te pomysły.

  Reply
  • GG...

   Jeśli sołtys jest kreatywny, pewien pomysłów i chęci do pracy, uwierzcie że może bardzo dużo zdziałać!!
   Najgorsze co może być mieszkańców, to wybrany sołtys, który po wygranej stwierdza, że to czy tamto no niego obowiązków nie należy. On zbierze podatek, przenieśli plakaty o zebraniach i uważa się za głowę wsi….

   Reply
   • Paprotka

    Całkowicie się z tym zgadzam. Jednak mam wątpliwości, czy są to najpotrzebniejsze sprawy do załatwienia w Bogucinie i czy sołtys ma jakieś większe możliwości w tych kwestiach niż każdy inny mieszkaniec.

    Reply
    • GG...

     A nie ma??
     1–Witam, jestem sołtysem wsi Janów, w imieniu mieszkańców chciałbym prosić o udzielenie, pomoc….

     2– Witam, jestem mieszkańcem wsi Janów, chciałbym prosić o udzielenie, pomoc…

     Nie ma różnicy ??
     To tylko prosty przykład, ale proszę uwierzyć, że jak jest kreatywny sołtys to może wiele, bardzo wiele!!

     Reply
     • Paprotka

      Uważam, że w wymienionych obietnicach niestety nie jest istotne kto prosi, ważniejszy jest rachunek ekonomiczny konkretnych firm.

  • Da radę...

   Da radę, ludzie pomogą, jeśli będą widzieć, że autentycznie działa dla środowiska. Ważny jest dialog, wtedy będzie wiadomo, co ważne a co mniej ważne.

   Reply
  • Piotr Kowalczyk

   Podzieliłem to sobie na trzy części, mam nadzieję że odpowiadam wyczerpująco:

   1. W jaki sposób p. Kowalczyk chce załatwić paczkomat lub bankomat?

   Należy zwrócić się do banków i do firmy „Inpost” lub innych z pismami o propozycję ulokowania w Bogucinie tych nowoczesnych zdobyczy cywilizacji. Uzasadniać dużym ruchem wokół lokali gastronomicznych, w Bogucinie jest mnóstwo domów weselnych i innych lokali słynących w całym województwie. Dodatkowo należy rozmawiać z właścicielami tych lokali hotelowo-gastronomicznych punktując im, że obecność paczkomatu oraz bankomatu przyciąga klientów, bo ludzie nie tylko po paczkę czy gotówkę będą przyjeżdżać. Mogą zarabiać na wynajmowaniu nieruchomości na rzecz instytucji bankowych czy firm kurierskich.

   2. Wydaje mi się, że firmy, do których należą te urządzenia, lokują je tam, gdzie to się opłaca. Skoro do tej pory nie powstały w okolicy, to zwyczajnie jeszcze nie byłyby rentowne.

   Jest to rentowne, bo w Jastkowie/Panieńszczyźnie się udało – tam przy domu handlowym jest paczkomat. Należy zapytać u źródła o dobrą praktykę. Myślę, że w okolicach Bidy albo Podolanki jest to też do wykonania. Oczywiście przy sklepie Groszek również zakupy robi wielu kierowców, widać wiele obcych rejestracji. Są tłumy klientów przyjeżdzających specjalnie z Lublina do nas do Bogucina na kolację czy imprezę to i tu mogliby korzystać. Kurierom i firmom kurierom była by taka lokalizacja paczkomatu dosłownie „po drodze” – nigdzie, nie trzeba się przeciskać w korku albo jeździć po osiedlu z progami zwalniającymi. Oszczędność czasu i paliwa ogromna.
   Są potencjalni klienci, to i jest zapotrzebowanie. Wzrost ilości osób korzystających z przesyłek poza pocztą tradycyjną lawinowo się powiększa, usługi allegro oraz karty płatnicze BLIK, PAOPAY coraz bardziej się upowszechniają. Miejscowe firmy też przecież mają dużo zamówień przez Internet np. części do samochodów w warsztatach samochodowych, czy specyficzne akcesoria budowlane albo rolnicze.
   Firmom kurierskim bardzo zależy na wprowadzaniu usług konkurencyjnych w stosunku do Poczty Polskiej, której poziom innowacyjności jest bardzo niski . Paczkomaty będą wypierać placówki pocztowe, tak jak bankomaty kasjerów w banku – to naturalna tendencja: szybciej, taniej i wygodniej, bez kolejek odbieramy co zamówiliśmy i opłaciliśmy dzień wcześniej.

   3. Interesuje mnie też jak sołtys może zaprosić inwestorów? W naszej gminie kuleje współpraca z inwestorami, ale sołtys niewiele może w tej sprawie zrobić. Może kandydat rozwinie te myśli, jak chce zrealizować te pomysły.

   Należy publikować zachęty dla zewnętrznych inwestorów, promować zdolną miejscową młodzież, wykorzystywać miejscowy potencjał. Nie być biernym, zapatrzonym na siebie, sprawiedliwie promować każdy pozytywny przejaw aktywności w miejscowości jak np. festyny były doskonałym momentem do zaprezentowania walorów Bogucina. Nikogo nie pomijać i nie przemilczać jak w „Głosie Garbowa” tylko dlatego, że się kogoś prywatnie może nie lubi. Odbył się w Bogucinie festyn, była kilka godzin telewizja, była okazja, a w gazecie finansowanej z naszych podatków cisza tylko dlatego, że jeden Pan nie lubi drugiego Pana, jak dzieci w piaskownicy.
   Ja osobiście od chyba już 10 lat używam tego e-maila z nazwą Bogucin (bogucin@gmail.com). Przy podawaniu w przeróżnych sytuacjach zawsze mam okazję dopowiedzieć zdanie jaka to wspaniała miejscowość (e-mail wziął się z tego, że jest mnóstwo osób co tak samo jak ja się nazywają). Wiele osób mi odpowiada, że była tu na weselu albo serwowane tu są wyśmienite dania.
   Inwestorów zaprasza się życzliwą atmosferą i nowoczesną infrastrukturą. Potrzebny jest szybki Internet szerokopasmowy oraz gaz ziemny w uczciwej cenie. Tak samo z gruntami przewidzianymi pod usługi. Pisałem już o tym przed wyborami samorządowymi.
   Elementarną rzeczą jest też nie wprowadzanie kierowców w błąd nazywając węzeł drogowy niepoprawnie. Oznakowanie S17 pozostawia wiele do życzenia np. po co znak w Sieprawicach dezinformujący, że do Jastkowa jest 3000m jak rondo jest w Bogucinie, a do Jastkowa jeszcze 5km. Ten temat powinien być stale przypominany przy różnych okazjach (np. podczas wizyt posłów), jeśli chcemy, aby się to zmieniło. Jako sołtys na pewno będę zabiegał o zmianę korzystną dla mieszkańców Bogucina.

   Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, uwagi, komentarze, zachęcam do dyskusji. Sołtys powinien słuchać ludzi i na tym chciałbym oprzeć swoją działalność.

   Reply
   • Paprotka

    Co do bankomatów i paczkomatów to niestety dalej uważam, że mieszkańcy i sołtys niewiele maja do potwierdzenia. Tak samo właściciele nieruchomości nie potrzebują tłumaczenia, że im się to opłaci. Banki dobrze wiedzą gdzie mieszkają ich klienci i gdzie wydają pieniądze. Informacje te przekazują operatorom bankomatów. Dopóki kart i pieniędzy jest za mało, bankomatu nie będzie. Tak samo jest z paczkomatem. Przy każdym zamówieniu podaje się adres zamieszkania. Konkurencja na tym rynku jest duża, a paczkomat w Panieńszczyźnie tylko działa na niekorzyść Bogucina. Nie wątpię, że za jakiś czas doczekamy się bankomatu i paczkomatu, ale wątpię, że będzie to czyjaś osobista zasługa. Zresztą paczkomat może zgłosić każdy, nie tylko sołtys https://bliskociebie.inpost.pl
    Jeśli chodzi o inwestora to wiele wymienionych zachęt leży po stronie urzędu gminy. Oczywiście każdy mieszkaniec może się starać o promowanie miejscowości i tworzyć „klimat przyjazny dla inwestycji”, ale nie oszukujmy się, nikt z nas nie może dać ulgi podatkowej, zmienić planu zagospodarowania, stworzyć uzbrojonych terenów inwestycyjnych (to akurat może, jeśli chce sam zrobić). Faktem jest, że nasza gmina zaniedbuje ten temat.
    W temacie węzła Bogucin i tak nie ma co liczyć na nazwę, bo te nadaje się od najbliższego ośrodka gminnego lub ważnej, rozpoznawalnej miejscowości. Urząd gminy interweniował w tej sprawie, ale było już za późno (GDDKiA zapewne miała już tablice i nikt nie miał zamiaru tego zmieniać dla jednej oburzonej miejscowości). Zresztą ministerstwo tłumaczylo się, że nazwy i tak za jakiś czas będą zastąpione numerami, w co osobiście wątpię, raczej pozostanie podwójne oznaczenie. Moim zdaniem to akurat jest pole do popisu, bo być może długie nękanie urzędników wyższych szczebli tematem przyniosłoby jakiś skutek.

    Reply
    • persodrom Post author

     Czyli nic się nie da z niczym zrobić…. Fatum niemocy. Trzeba usiąść na tyłku i siedzieć nie podejmując żadnych działań!

     A wójta, radnego, sołtysa wybrać takiego żeby też nic nie robił i nie aktywizował społeczności. Później idzie się do takiego radnego z układu i słyszy się się od razu „nie da się”.
     TO JEST FAŁSZYWA POSTAWA, która powoduje, że nasze dzieci muszą potem szukać pracy za granicą.

     Pojawił się kandydat na sołtysa – aktywny młody człowiek, który chce przekazać swoją energię mieszkańcom to mu się od razu próbuje podciąć skrzydła. Dramat.

     Reply
     • Paprotka

      Po prostu uważam, że te obietnice są trochę bez sensu i nie są to rzeczy do załatwienia przez sołtysa. Pan Kowalczyk wiele napisał, ale oprócz wyjaśniania mi jak działa świat na pytania konkretnie nie odpowiedział.
      Proszę przeczytać jeszcze raz, bo moja wypowiedź nie mówi, że nic nie da się zrobić. Też zależy mi na nowoczesnych rowiązaniach i inwestorach, ale nie łudzę się, że pisanie do nich uprzejmych listów i pokazywanie festynów coś wskóra. Powtórzę, nie jestem zadowolona z działań gminy jeśli chodzi o inwestorów, ale wierzę, że na wszystko przyjdzie czas.

     • persodrom Post author

      A czy gmina podjęła jakiekolwiek zorganizowane i realne działania na rzecz pozyskania inwestorów?

     • Paprotka

      Przecież napisałam, że NIE jestem zadowolona z działań urzędu w tym zakresie. Nie ma żadnych informacji o wystawianiu się chociażby na targach, konferencjach więc wątpię, że jest to robione.

    • Piotr Kowalczyk

     Ale ja nie chcę żadnych zasług, pragnę tylko tych elementów infrastruktury, które ułatwiają życie, a paczkomaty i bankomaty są perspektywiczne zwłaszcza na przecięciu ważnych szlaków drogowych. Nie potrzebuję sławy, medali oraz pomników i niczego na pokaz. Proponuję Pani/Panu się przedstawić z imienia i nazwiska i podanie czym się zasłużyła obecna Pani Sołtys. Jakie ma sukcesy na koncie przez 4 lata działalności, bo u mnie w okolicy to zauważyłem tylko 2 dodatkowe lampy zamontowane z funduszu sołeckiego na już istniejącym słupie. Takie coś to nie rozwój, tylko niestety stagnacja. Ludzie pragną sprawiedliwości, wieś powinna się w równym stopniu rozwijać.

     Anonimowo łatwo sobie można kwestionować każdą propozycję na zmianę, ale i krytyka jest potrzebna, nie zamierzam cenzurować „za inne poglądy”. Dobrze, że jest debata i argumenty, ale ja wolę mieć więcej optymizmu na rozwój Bogucina.

     Reply
     • Paprotka

      Nie przedstawię się, bo również nie zależy mi na rozgłosie, a już na pewno nie mam zamiaru czytać tak popularnych tu analiz mojego życiorysu i powiązań z mitycznym układem. Nie jestem osobą publiczną, nie pracuję w żadnej instytucji urzędu gminy i nie widzę powodu, dla którego miałabym podawać swoje personalia, nic to nie zmienia w dyskusji.
      Nie znam dokonań sołtysa Bogucina, bo to nie moje sołectwo, ale wymienione przez Pana obietnice dotyczą wszystkich mieszkańców gminy, więc uważam, że mam prawo wejść w dyskusję.
      Nie chodzi mi o kwestionowanie propozycji tylko o pozyskanie konkretnego planu ich realizacji,skoro uważa Pan, że sołtys jest w stanie takie pomysły zrealizować. Ja w to wątpię.

   • Krzysztof Kowalczyk

    Portal Bogucin.net zachęca do głosowania internetowego za umieszczeniem paczkomatu przed urzędem gminy Garbów w Garbowie. Mój brat swego czasu proponował, by zlokalizować paczkomat w Bogucinie, ale wtedy nie podjęli tematu.

    Reply
  • Wszystko zależy od pochodzenia....

   Jak się pochodzi, to się sprawę załatwi. Jeśli się przypadkiem nie załatwi, to się czegoś dowie, czegoś się nauczy. Rzecz w tym, żeby działać, żeby chodzić, 100% sukcesu nie będzie, ale do przodu. „Kto walczy, ten jest zwycięzcą” – gdzieś tak napisali…

   Reply
 4. GG...

  Tylko u ludzi takie myślenie, co z tego że człowiek coś może zrobić dla wsi, i tak nie wybierzemy go, bo z innej opcji niż wójt, ważne jest upodobanie się władzy niż dobro dla mieszkańców

  Reply
  • Dla chcącego nic trudnego.

   W Gutanowie na 3 już kadencję została wybrana kandydatka niezależna, której chce się coś robić. Uzyskała 81 głosów, zaś kandydat „od wójta” pomimo agitacji pod sklepem i po domach uzyskał 21 głosów. A dlaczego? Bo sołtys to nie tylko noszenie nakazów podatkowych. Co robi nasza p. Sołtyska? M. in. organizuje: wyjazd na dzień dziecka, festyn połączony z rajdem rowerowym po Gutanowie, turniej tenisa stołowego w ferie, międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła, pomoc żywnościową, sprzedaje ciasta na akcji charytatywnej upieczone przez mieszkanki, wydaje biuletyn i wiele innych.

   Reply
   • Sołtysi

    Piękny przykład jak sołtys może włożyć swój wkład w rozwój i kulturę wsi, brawo Gutanów.
    Właśnie taki sołtys, który chociaż jakieś pomysły czy propozycje ma dla mieszkańców to ludzie chętnie pomogą i można zdziałać wspólnie fantastyczne rzeczy dla danej wsi.
    Dlatego kto chce zostać sołtysem powinien przemyśleć po co na ten stołek się pcha, czy kasa czy współpraca z mieszkańcami też jest priorytetem.

    Reply
    • Dla chcącego nic trudnego.

     U nas oprócz Sołtyski jest Tadeusz Barszcz, który jest zaangażowany praktycznie w każde działanie mające miejsce w naszej miejscowości, a wielu jest pomysłodawcą i organizatorem. Niestety nie daliśmy mu szansy zostać wójtem gminy Garbów, a szkoda bo byłoby lepiej. A teraz pozostaje nam patrzeć na „przekręty” typu zatrudnienie żony przewodniczącego rady w gminie zaledwie po miesiącu od złożenia przez niego ślubowania. A przed nami jeszcze 5 lat i wiele może się wydarzyć.

     Reply
   • Paprotka

    I to jest prawdziwy sołtys. Podobno jej kontrkandydat na pytanie co on zrobi dla sołectwa odpowiedział „więcej”. Przy prośbie o konkrety wydukał tylko „no, więcej”.

    Reply
 5. W temacie Węzeł przezywany Jastków...

  Wielkopolska, Autostrada A2, Węzeł Sługocin w malutkim Sługocinie, gm. Lądek, powiat Słupca. Wiem gdzie jestem, wiem jakie mam możliwości, gdzie prosto, gdzie w prawo i gdzie w lewo. Jak jest w Bogucinie na S17 miejscowi wiedzą, ale zamiejscowym może się pokićkać, gdzie Bogucin a gdzie Jastków i jeszcze która odmiana. Potem się spotyka paniusię na parkingu Podolanka pytającą o Cmentarz w Jastkowie. I co mamy z niezwykle mądrych uzasadnień urzędasów ?

  Reply
  • Paprotka

   Mamy chaos, który był do przewidzenia. Ale tak jak pisałam, GDDKiA zapewne martwiła się tylko tym, żeby nie mieć za dużo roboty i zostawiła temat.
   Moim zdaniem wciąż warto walczyć o tą nazwę, bo średnio wierzę w realizację planu określania węzłów wyłącznie numerami, a nawet jeśli to się stanie to minie jeszcze wiele lat.

   Reply
 6. Nie spotykają się z ludźmi

  Sołtysi w naszej gminie spotykają się częsciej z wójtem niż z mieszkańcami. Spotkania w gminie są regularnie a zebrania wiejskie poza wyjątkami bardzo rzadko

  Reply
  • ?

   Jeśli mieszkancy by organizowali jakieś balety, grile czy jakieś imprezki to sołtysi by się pojawili bardzo chętnie a tak to po co. Uważam że nasza rada sołecka jest tylko od dobrych zabaw a reszta jest nie istotna. Mieszkancy są potrzebni tylko przed wyborami a potem wara. Tak właśnie jest w Leścach i prędko się to nie zmieni. Tu najważniejsze imprezy a nie problemy mieszkańców

   Reply
 7. Sąsiad

  Wpierw to niech Pan Kowalczyk zapozna się z kompetencjami osoby jaką jest sołtys wsi.
  To co teraz proponuje wykracza poza zakres możliwości sołtysa.
  Jak narazie to snuje Pan opowieści conajmniej fantastyczne.
  Bogucin potrzebuje prawdziwego sołtysa który myśli realnie a nie obiecuje rzeczy które są poza zasięgiem władzy sołtysa.

  Reply
  • Marker

   Bogucin potrzebuje prawdziwego sołtysa?? Czyli jakiego?? Poproszę o jakieś zasługi obecnego sołtysa z ostatniego chociaż roku?

   Reply
 8. Aktywny sołtys

  Aktywny sołtys może więcej niż się zdaje.

  https://samorzad.infor.pl/temat_dnia/386918,Jakie-zadania-i-obowiazki-wypelnia-soltys.html

  Reply
 9. Sąsiad

  Jednakże postulaty kandydata są co najmniej nie na miejscu,bo jak się ma stacja paliw do środowiska naturalnego wsi Bogucin o które każdy powinien zabiegać a nie ściągać kolejne zagrożenia.Kto zapłaci za obsługę terminalu płatniczego jak nie mieszkańcy wsi Bogucin? I kto będzie tracił czas na wyjazd do paczkomatu skoro kurier przywozi przesyłki pod wyznaczony adres lub wskazany telefonicznie w przypadku nieobecności odbiorcy.
  To tylko hipotetyczne pytania, ponieważ sołtys nie ma takich instrumentów prawnych żeby to wdrożyć.

  Reply
 10. Piotr Kowalczyk

  Wydaje mi się, że Nick “Sąsiad” podszywa się pod sąsiada.
  Jeśli Jest Pan/Pani rzeczywiście moim sąsiadem to zapraszam do domu porozmawiamy. Anonimowo to każdy może się podszyć pod każdego. Telefon podałem maila również dobry sąsiad nie krytykuje od razu sąsiada w internecie tylko najpierw rozmawia w 4 oczy. Ja akurat mam świetnych sąsiadów i wiem, że żaden by tak nie pisał takich rzeczy. Dużo pragnę zmienić to chyba dobrze bo poza funduszem sołeckim sołtys nie ma wielkiej władzy dlatego skupiłem się na (nazwę to) fakultatywnej roli sołtysa jaką jest reprezentowanie głosu mieszkańców. Mieszkańcy mi akurat mówią co potrzeba zbudować w okolicy jakie mają priorytety i ja te nieśmiałe głosy pragnę przekazywać władzy gminy i nie tylko np. podczas sesji sołtysów albo rad gminy.
  Również zadam pytanie jaka jest definicja tego prawdziwego sołtysa? Czy prawdziwy sołtys to taki co aby rozniesie raz na kwartał (albo rok) nakazy podatkowe i dwa razy do roku faktury za wodę, uchwali fundusz sołecki z pomijaniem całych kolonii? To jest prawdziwy sołtys? Jestem niezależny dlatego mieszkańcy skarżą mi się na to co robi wójt i to co robi „opozycja” a w tym wszystkim nie podoba mi się to że wieś jest podzielona. Pragnę być sołtysem codziennie, a nie tylko w kilka dni w roku gdy zwołuje się zebranie wiejskie albo gdy trzeba debatować w urzędzie. Moje myślenie perspektywiczne, bierze się z przekonania o lokalnej wartości, nie wstydzę się że jestem z Bogucina i odwrotnie nie afiszuję się z tym np. tylko do zdjęć. Co do obietnic proszę wskazać konkrety co takiego nierealnego obiecuję może trzeba coś urealnić np. kto wie, że w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy jest wyznaczona orientacyjna trasa rurociągu tranzytowego gazu biegnąca przez Bogucin na razie to tylko mapki, szkice ale nic nie wiadomo podobnie było z S17 wielu nie dowierzało, że to za naszego życia wybudują. Każdy ma swój rozum i zdecyduje, a jak ktoś nie ma odwagi się przedstawić publicznie to „fantastycznie”. Dla władzy nie kandyduję, bo ta jest u mieszkańców ja tylko mogę „wzmocnić” to co mi mówią przeróżne środowiska i organizacje we wsi. Mieszkańcy już teraz mi ufają – miałem przedstawiane złożone problemy w wielu miejscach wsi, nie pozwolę na pozostawienie tych spraw, bo nie jestem sługą żadnej partii czy prasy albo stowarzyszenia albo pracownikiem wójta.

  Dobranoc

  Reply
 11. Układ

  Leśce Pani Sołtys postarała sie pdobno o wyborców jak najbardziej,połowa z nich to najbliższa rodzina..
  Pachnie stołeczek by zostać na posadce.Teraz już wyborcy przez 5 lat nie będą potrzebne Pani Sołtys.
  Swoje zrobili i wara!

  Reply
  • mieszkaniec

   Nie wierzę że połowa to jej rodzina a jeśli nawet to co.Jest jeszcze druga połowa która ją poparła.Więc dajcie już spokój tym głupim komentarzom.Na zebraniu było ponad 70 osób to chyba mieszkańcy interesują się kto zostanie sołtysem i dokonują wyboru dla nich najlepszego.

   Reply
 12. bella

  Każdy ma rodzinę ,pani sołtys liczną to prawda, ale i tak najbliżej nie było. wynik 70 głosów też o czymś świadczy,jeśli się komuś nie podoba to nie głosuję,nikt nikogo nie zmuszał.Wieś wybrała.a jeśli to problem dla kogoś to trudno.Każdy mógł wystartować .

  Reply
  • !!!

   Tu chyba stanęła w obronie rodzina Sołtyski
   Jasne,że każdy mógł wystartować ale po co robić sceny.
   Pani Sołtys była dobrze przygotowana na wygraną,świadczyła o tym ogromna ilość cukierków którymi częstowała po wyborach.Pani Sołtys broniła stołka nogami i rękami.Obdzwoniła gdzie sie tylko dało,wysłała setki smsów,nawet do tych którzy stoją pod sklepem i nie wiedzą jak sie świat kręci.Po wyborach między koleżankami rzekła „teraz to mi mogą narobic,5 lat mam z głowy”!!!

   Reply
   • mieszkaniec

    Nie jestem z rodziny i uważam że wieś wybrała tak jak chciała a jak komuś się nie podoba to trudno.Trzeba było wystawić swojego kandydata i zrobić mu kampanię a nie teraz pisać takie głupoty.Zresztą ludzie mają swój rozum i nie trzeba ich namawiać,zagłosują na kogo będą mieli ochotę,tak jak było w Gutanowie.

    Reply
 13. nie ma się co przejmować

  Proponuję ponownie przeczytać „żmijowy spisek” sprzed lat, jeszcze bardziej aktualny dziś

  Reply
 14. pytanie do redakcji

  Czy to prawda, że na 15 sołectw w gminie Garbów tylko 1 sołtys jest ze Wspólnoty Garbowskiej ? Jeśli źle policzyłam proszę mnie poprawić.

  Reply
 15. redakcja

  redakcja nie zajmuje się badaniem takich spraw, kto jest skąd. Sołtysa zgłaszają mieszkańcy, nie stowarzyszenia czy partie

  Reply
 16. Bogucin

  w Bogucinie nikt nigdy ze Wspólnoty nie kandydował, w innych wsiach również z tego co wiem, albo rzadko

  Reply
 17. klara

  W Bogucinie nie mieli problemu na kogo zagłosować. Wynik 120:41 na korzyść byłej pani sołtys mówi sam za siebie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top