Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Krakowa na „Misterium Męki Pańskiej”.

Koło Przyjaciół Radia Maryja z Parafii Garbów

serdecznie zaprasza młodzież w wieku powyżej 16 lat oraz dorosłych na

PIELGRZYMKĘ DO KRAKOWA

Niedziela 8 marca 2020 r.

 W programie:

Msza Św. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki

Spektakl teatralny „ MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ ”

„Misterium Męki Pańskiej” wystawiane jest na scenie salezjańskiej Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego   w Krakowie. Spektakl trwa ok. 1,5 godz.

Wyjazd do Krakowa: w dniu 8.03.2020 r. o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem w Garbowie.

Trasa przejazdu: Garbów – Markuszów – Kurów – Puławy – Kraków

Koszt: 110 zł. W cenie: bilet na spektakl, autokar, ubezpieczenie.

Szczegółowe informacje i zapisy:

Pani Krystyna Majewska (Karolin)

nr tel. (81) 50 19 130

nr tel. 517 649 024

Salezjański spektakl teatralny „Misterium Męki Pańskiej” w Krakowie to Misterium na nasze czasy!

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto!

Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce w Krakowie od 87 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Klerycy salezjańskiego seminarium i aktorki z grupy „Ziemia Boga” działającej przy dziele salezjańskim na ulicy Tynieckiej w Krakowie podczas spektaklu dają z siebie wszystko.

Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela w Krakowie. Misteria w reżyserii Marcina Kobierskiego przypominają małe rekolekcje, które pozwalają na nowo przylgnąć do Jezusa. Na nowo zachwycić się Nim i po raz kolejny dziękować za to, co zrobił dla mnie i dla każdego człowieka.

Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny, aby  przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.

Po tym Misterium już nic nie jest takie jak dawniej. Zachwyca treścią, aktorstwem, muzyką, kolorem. Jedyne takie! Reżyser salezjańskiego Misterium Marcin Kobierski za każdym razem tworzy coś niesamowitego, niepowtarzalnego i bardzo Bożego. To zostaje w sercu. Nie można pozbyć się obrazów, dźwięków, słów. To pracuje w człowieku. Wraca.

To Misterium po prostu trzeba zobaczyć…

Koło Przyjaciół Radia Maryja z Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie już po raz czwarty organizuje wyjazd pielgrzymkowy na spektakl teatralny „Misterium Męki Pańskiej” do Krakowa.

Wyjazd połączony jest z uczestnictwem we Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. To tutaj żyła Święta Siostra Faustyna Kowalska.

Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał Łagiewniki „stolicą kultu Miłosierdzia Bożego”.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego pielgrzymowania!

fot./źródło: ekai.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top