Panorama Lubelska: „Walka z ogniem rozpoczęła się z opóźnieniem, gdyż według niekórych świadków zawinił niesprawny hydrant”

Materiał filmowy – 9 minuta 20 sekunda – kliknij link:

Panorama Lubelska: 11 stycznia 2016, g. 18.30

„Staliśmy pół godziny bezradnie i czekaliśmy na straż” – Patryk Fornal – członek OSP Gutanów

Fornal

„Będzie kontrola, chociaż oficjalnego zgłoszenia ze straży pożarnej nie otrzymaliśmy na temat źle działających hydrantów.” – Kazimierz Firlej – wójt gminy Garbów oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej

FirlejMateriał filmowy – 9 minuta 20 sekunda – kliknij link:

Panorama Lubelska: 11 stycznia 2016, g. 18.30

źródło: lublin.tvp.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Panorama Lubelska: „Walka z ogniem rozpoczęła się z opóźnieniem, gdyż według niekórych świadków zawinił niesprawny hydrant”

 1. wójt

  A swoją drogą to przydałby się ktoś z szerszymi horyzontami na wójta, nie myślący tylko o centralizacji władzy w Garbowie, ale dbający o rozwój kultury we wszystkich wsiach, kochający ludzi i stowarzyszenia. Taki, co by pociągnął za sobą wszystkich, a nie kneblował im usta, faworyzując tylko niektórych. Dlaczego nie pozwolił, by pięć połączonych stowarzyszeń miało swoją radę, bo to zagrożenie dla tronu władcy??? Ciasne umysły powinny przejść do historii, w dobie internetu i globalizacji pora skończyć a zaściankowością. Miejmy nadzieję, że młode pokolenie, które dojrzewa zrozumie to, że to wstyd być rządzonym przez takich ludzi. Ale musi jeszcze minąć trochę czasu. Mentalność pokoleń musi ulec transformacji.

  Reply
  • Zenek

   Pięknie to napisane :”dbający o rozwój kultury we wszystkich wsiach, kochający ludzi i stowarzyszenia. Taki, co by pociągnął za sobą wszystkich, a nie kneblował im usta, faworyzując tylko niektórych.”

   Popieram!

   Reply
 2. inspektor od wodociągów? Post author

  A przecież jest nowy inspektor ds wodociągów od sierpnia
  http://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=94&p1=szczegoly&p2=5889

  Reply
 3. znajomy

  Zatrudniona bo sekretarki rodzina?, Ale wszyscy milczą bo się boją. Nie wiemy nawet ile osób było chętnych, aplikował ktoś jeszcze? Wszystko wyregulowali, oprawili dla siebie. Wójt pewnie problemu nie widzi przecież to sami swoi. Bronimy układu bo może i samemu wepchniemy bratanka, zięcia, synową. Reasumując nie wybierano nikogo wszystko zaplanowali już lata temu, uzgodnili kto i kiedy „out” i równocześnie (lata temu) przyjeli tzn. podstawili dzieciaka ze „swoich”. To jest Nasz Garbów… Dodatkiem taki szczeniak „dba” teraz nie tylko o nasze wodociągi, ale i drogi i kanalizację (której nie ma, i więcej nie będzie, jest tylko szambo na czele urzędu).
  Udajcie się do urzędu i zobaczcie jak to wygląda peselowiec + młody komunista którego rekrutują i przyjmą w godzinie „W” wyznaczonej i znanej przez w, tak wygląda każdy pokój. Nie ma nikogo z Pis-u dlaczego?
  Dróg już nie będzie się budować, zobaczycie teraz tylko wiatraki, plaże i lekarze.

  Reply
  • Mieszkanka Bogucina

   Nie podoba mi się ten komentarz. Czy na tej stronie czas bez oplucia kogoś, to czas stracony? Znasz tę osobę, że od szczeniaków i komunistów ją wyzywasz? Znasz ją, czy wystarczy ci, że jest czyjąś siostrzenicą, bratanicą czy jeszcze inną powinowatą? To ci wystarczy – jej status rodzinny, żeby wydać nieomylny wyrok? Nie musisz odpisywać, bo wiem jakim tekstem się posłużysz.

   Reply
   • nepotyzm?

    Nepotyzm to jednak nie jest sprawa błaha. Trzeba na to uważać bo może się w końcu okazać że ruszyć się w gminie nie można. Potem się okazuje że coś nie działa ale nikt za to nie odpowiada bo bratanek albo pociotek jak to zrobili pslowcy w Agencji

    Reply
    • ??

     Najgorszym w tym wszystkim jest to, że zniesławiano Bogu ducha winną kobietę, posiadającą stosowne kwalifikacje do piastowanego stanowiska. A w ogóle to skąd ten przydomek „młody komunista” skoro ta sympatyczna osoba o nieskazitelnej reputacji urodziła się na progu Wolnej Polski?

     Reply
     • spokojnie

      Nikt nikogo nie obraża a jedynie wskazuje na mechamizmy, które można zobaczyć. Faktem jest że w gminie są różnorakie powiązania ze środowiskiem PSL i SLD. Przy zatrudnianu na stanowiska w administracji publucznej bardzo trzeba uważać na rodzinne powiązania bo przez nie właśnie mogą potem powstawać klany i wszelkie zamknięte układy. Potem okazuje się, że nic nie można niezależnie zrobić. Kto jak kto ale Polska gminna zna te prawidła od Bałtyku do Tatr.

     • Raff

      Tu bym się zastanawiał czy to było na pewno zniesławienie? Jak nazwać kogoś kto z pełną świadomością dla korzyści płynących z uległości ulega totalitarnej władzy i pracując pod jej brudnym butem bezwolnie wypełnia wszelkie jej rozkazy? Data narodzin nie ma nic do rzeczy. Można urodzić się i w latach czterdziestych i być szlachetnym Patriotą i Polakiem. Można urodzić się w tak zwanej „Wolnej Polsce” i być resortowym dzieckiem, pełnymi garściami korzystać z czerwonych układów rodziców żeby uzyskać intratny zawód i stanowisko, a redaktora, który pozwoli sobie to napiętnować na łamach lokalnego portalu wywywać przez telefon szatańskimi wersami wzorem swojego agresywnego ojca. Warto, żeby wszyscy zauważyli, że jedno to jest jak ludzie wyglądają na pokaz, a drugie jacy są w rzeczywistości. To właśnie po to są garnitury, piękne uśmiechy i ściskanie łapek na uroczystościach. To wszystko maskuje zło i podłe intencje. Jeżeli ktoś decyduje się na uległość względem totalitaryzmu to istnieje w pełni uzasadnione prawo nazwania rzeczy po imieniu. Tylko prawda czyni wolnym. Czy naprawdę musimy akceptować takie osoby w naszym otoczeniu? Czy ich szacunek jest cenniejszy od życia w prawdzie? Trzeba to zrozumieć, polecam przemyśleć to we własnym sumieniu.

     • Znajomy

      Ciekawe jakie to kompetencje z marketu z Warszawy czy ze składania segregatorów w File.Studia też nie są w tym kierunku. Aplikacji na dane stanowisko nie można było składać w ostatni dzień rekrutacji, która była podobno tylko do 10 godziny ciekawe gdzie to było ogłoszone ?? Wynika to z tego że nie mogła mieć żadnej konkurencji a stanowisko było już zaklepane wiadomo z jakich powodów. Skoro Pani inspektor nadzoruje wszystkie instalacje wodociągowe to chyba powinna ponosić odpowiedzialność na tym stanowisku.

 4. PSL

  Praca Swoim Ludziom, czy u nas nie jest podobnie?
  http://www.fakt.pl/politycy/mieczyslaw-baszko-z-psl-pomogl-ustawic-konkurs-a-uniknie-kary-,artykuly,603634.html

  Reply
 5. pięknie

  A tak pięknie zapowiadał się ten rok, – podwyżki pensji dla pracowników samorządowych o 5 %. Radni już to uchwalili na sesji 29 grudnia, Teraz tylko czekać na realizacje
  Dla mieszkańców też są planowane podwyżki – ceny wody o ok. 4,3% obowiązującej stawki

  Reply
 6. powyżki dla urzędników! Post author

  Poważnie? Uchwalili sobie podwyżki? Nie tracą czasu. Skorzystali z okazji, że nie było kamery?

  Reply
  • pięknie

   o 5 % ma wzrosnąć wynagrodzenie pracowników urzędu,
   diety radnych chyba bez zmian?
   czekamy na publikację w BIP zarządzenia wójta z listopada 2015 r, w sprawie projektu budżetu gminy na 2016 r. Projekt budżetu posiada objaśnienia więc będzie można porównać, czy w w 2016 r. planowany jest wzrost wydatków na radę gminy sugerujący podniesienie diet

   Reply
 7. wuit

  Podwyżki wynikają pewnie z obowiązku ustawowego bo w urzędzie wiele osób otrzymuje jedynie płacę minimalną. Zrozumiano? Brutto jest wzrost z 1750 na 1850 jeśli jest się na całym etacie. Ale jak pozostali również dostaną $ to nie jest OK.

  Reply
  • vice ?

   na to nie ma, na tamto też, na to brakuje ale co tam plaże robimy?!
   Niech gadają i sie buntują. Co tam

   Reply
 8. wiadro

  A wuit dostanie i tak premię jubileuszową na „wysługę” lat. Radny Datos mówił coś, że był razem z zaniedbanym i obecnie zaniedbuje już nas w sumie 20lat.

  Reply
 9. premia za hydranty

  Na razie to mu się należy inna premia, za hydranty. Powinien dopilnować ich kontrolę 2 razy do roku a nie były pewniw sprawdzane latami. Jakue jeszcze nieszczęście musi się stać, aby za takie coś władza odpowiedziała?

  Reply
 10. znany problem

  Podobna sytuacja jak u nas

  Spalił się dwurodzinny dom. Niesprawne hydranty utrudniły akcję
  http://igryfino.pl/artykul/Spalil-sie-dwurodzinny-dom–Niesprawne-hydranty-utrudnily-akcje__6550

  Reply
 11. redakcja

  Przypominamy:

  Gdyby ktokolwiek doświadczył osobiście lub był w posiadaniu informacji na temat prób oczerniania, wywierania niedozwolonej presji lub zastraszania kogokolwiek, a szczególnie pracowników urzędu gminy Garbów, w związku „aferą hydrantową” proszony jest o jak najszybszy kontakt z redakcją – tel. 695 324 999 – e-mail: redakcja@naszgarbow.pl

  Reply
 12. polecam wszystkim obejrzeć!

  tak a propos garniturów i pięknych uśmiechów i ściskania łapek:) cała prawda o „wolnej Polsce”
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/reportaz-mordy-zalozycielskie-iii-rp/

  Reply
 13. człowiek

  niestety trzeba żyć z ludźmi i ich trzeba kochać, zwierzęta kochać łatwo, a ludzi trudno. Kochać drugiego człowieka, to chcieć dla niego dobra, a dobrem najwyższym dla człowieka jest Niebo. Więc trzeba chcieć ze wszystkich sił, aby żył tak, aby dostać się do NIEBA. Nepotyzm z pewnością nie jest najlkrótszą drogą do Nieba i należy przed nim ostrzegać.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top