Ogłoszenia parafialne – 27.10.2013 r. – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Ostatnia niedziela października jest obchodzona jako rocznica poświęcenia miejscowego kościoła. Pojutrze mija dokładnie dwa lata od dnia, gdy w nowowyremontowanym kościele została odprawiona pierwsza Msza św. W ciągu ostatniego roku zadłużenie związane z remontem zmniejszyło się z 661.035 zł do 224.487 zł. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy rozumieją potrzebę troski o kościół i wspierają te działania swoimi ofiarami. W chwili obecnej nasza parafia złożyła kolejne wnioski, które/ mamy nadzieję/ pozwolą nam uzyskać dotacje na dalsze prace przy kościele – o czym już wcześniej była mowa. Bardzo niepokojące jest jednak to, że staraniom o piękno kościoła i kaplic /w których także były czynione inwestycje/ nie towarzyszy wzrost poziomu życia duchowego. Widać to po wynikach liczenia ilości wiernych przed tygodniem, po pustkach w kościele podczas nabożeństw różańcowych, po ogromnym oporze przy tworzeniu nowych wspólnot religijnych… To jest niestety bardzo zły prognostyk na przyszłość.

2. Przeżywamy dziś odpust w kaplicy w Borkowie ku czci św. Judy Tadeusza. Suma odpustowa o godz. 12.00. Pozostałe Msze św. w kościele i kaplicach bez zmian.

3. Kończy się miesiąc różańcowy, a rozpoczyna czas modlitwy za zmarłych. Postarajmy się uporządkować groby naszych bliskich jak najwcześniej, aby można było jeszcze wywieźć śmieci na wysypisko. Otrzymałem wiele telefonów i słów rozżalenia na tych, którzy sprzątając groby swoich bliskich wyrzucają śmiecie tam, gdzie nie powinni np. przy ogrodzeniu od strony Sióstr. To jest wielka niegodziwość, jeśli profanuje się groby zmarłych. Z tego trzeba się nie tylko spowiadać, ale i zło wyrządzone naprawić! Kto wyrzucił jedno naręcze śmieci nie tam, gdzie trzeba, powinien teraz wynieść cztery razy tyle na właściwe miejsce /jak Zacheusz, gdy zrozumiał, że robił źle i chciał krzywdę wynagrodzić/. Inaczej, będzie to tylko zabawa w uczciwość! Ponadto nie do przyjęcia jest takie zachowanie, gdy kontenery stały puste, a ludzie wyrzucali śmieci na hałdy tuż obok kontenera. Kto ma później to wrzucić do kontenera? Czyżby nasza parafia nie miała już na co wydawać pieniędzy, tylko jeszcze na to? A może ktoś celowo chce szkodzić parafii, jej dobru i jej wizerunkowi? Chyba nie chodzi o to, aby piętnować winnych z imienia i nazwiska. Bardzo prosimy o wykazanie człowieczeństwa w tym względzie! Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy wykazują odpowiedzialność w porządkowaniu cmentarza. Pamiętajmy także o darach duchowych dla zmarłych. Może im pomóc jedynie modlitwa wypraszająca Boże Miłosierdzie: Msza św. w rocznicę śmierci, z racji imienin, Msza św. gregoriańska. Jak co roku będą też tzw. wypominki. Każda rodzina otrzymała zaproszenie do włączenia się w tę modlitwę Kościoła. Na kartkach wypominkowych wpisujemy imiona zmarłych z naszych rodzin, zmarłych kapłanów, nauczycieli… Kartki możemy składać do przygotowanych skrzynek stojących za ławkami w kościele lub przynieść do zakrystii. Dodatkowo 1 listopada przy bramach na cmentarzu ministranci i młodzież będą przyjmować kartki wypominkowe. Jeśli ktoś nie otrzymał kartki, może ją dziś pobrać w zakrystii.

4. Uczniowie i absolwenci naszego Gimnazjum będą kwestować na cmentarzu parafialnym 1 i 2 listopada, zbierając ofiary na renowację nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu.

5. W piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza. Msze św. tylko w kościele o godz. 9.00, 10.30 i 16.00. O godz. 12.00 procesja i Msza św. Jest to również 1-szy piątek miesiąca Do obsługi prosimy straż z Moszenek. Procesję rozpoczniemy jak co roku od 1-szej bramy. Procesja jest już modlitwą. Najpierw wszyscy uczestniczymy w procesji, następnie we Mszy św., a dopiero potem idziemy nad groby bliskich na indywidualną modlitwę. W tym dniu wieczorem o godz. 18.00 chcemy odprawić na cmentarzu specjalną Drogę Krzyżową za zmarłych. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. W sobotę – Dzień Zaduszny. Jest to 1-sza sobota miesiąca. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00 – na Starym Cmentarzu i o 17.00. Prosimy straż z Garbowa o przygotowanie procesji i ołtarza do Mszy św.

7. Na spłatę zadłużenia wpłynęła następująca ofiara: – Janina i Eugeniusz Staniak z Janowa – Jubilaci sprzed tygodnia – 200 zł „Bóg zapłać”

8. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Niestety na zaproszenie odpowiedzieli nieliczni: p. Marzena i Gabrysia Kulik, Katarzyna i Damian Bednarczyk, Henryka Głowacka, Teresa Zarzeka, Maria Sulenta i Michał Gagoś. „Bóg zapłać”. Na następny czwartek na godz. 18.00 /ze wzgl. na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny/ prosimy cd. mieszkańców Woli P. – Kol. Przybysławskie od p. Radosława Reszki do p. Elżbiety Woch.

9. W zakrystii można już nabywać Kalendarze Maryjne na 2014 r. Cena – jak w latach poprzednich: 5 zł

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

11.Ogłoszenie dla mieszkańców gminy Jastków dotyczące objazdowej zbiórki odpadów znajduje się w gablocie. Również tam można zapoznać się z zaproszeniem na poniedziałkowe bezpłatne spotkanie w Zespole Szkół w Garbowie dotyczące leczenia chorób kręgosłupa. Spotkanie o godz. 15.00.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top