Ogłoszenia parfialne – 08.09.2013 r. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj wypada święto Narodzenia NMP /MB Siewnej/. Wprawdzie liturgia jest sprawowana według formularza niedzielnego, to jednak na każdej Mszy św. święcimy ziarno siewne przyzywając błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi dla rolniczego trudu.

2. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami z naszej parafii, którzy wczoraj rozpoczęli pielgrzymkę do Włoch, zabierając także sprawy naszej parafii.
Prosimy, aby osoby, które zapisały się na przyszłoroczny wyjazd do Ziemi Świętej i Jordanii, dostarczały potrzebne dane i wpłacały zaliczkę /1.000 zł/, a w przypadku rezygnacji – aby otwarcie o tym poinformowały.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.

4. W piątek/13. września/ – dzień fatimski. Msza św. o g. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać lampiony na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie.

5. W sobotę wypada święto Podwyższenia Krzyża św. Godziny Mszy św. w naszym kościele – jak w dni powszednie.

6. Od najbliższej niedzieli chcemy rozpocząć sprawowanie Mszy św. ze szczególnym udziałem dzieci i rodziców – Msze św. rodzinne. Zachęcamy, aby godz. 10.30 gromadziła w naszym kościele jak najwięcej dzieci. Prosimy rodziców o umożliwienie tego swoim pociechom.

7. 18 października, w święto św. Stanisława Kostki, rozpoczynamy cykl przygotowania do bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum. Przypominamy, że młodzież, ucząca się w jakichkolwiek szkołach, powinna przyjąć bierzmowanie w swojej parafii. Kierujemy nasze zaproszenie również do starszej młodzieży, która jeszcze nie była bierzmowana, aby dojrzawszy już do tego sakramentu, rozpoczęła w tym roku przygotowanie. Prosimy zgłaszać się do s. Marty lub naszych duszpasterzy.

8. Odpowiadając na zapotrzebowanie niektórych naszych parafian chcemy wrócić do formacji biblijnej dla dorosłych. Chcemy spotykać się w ramach Kręgu Biblijnego, aby bardziej poznawać, rozumieć i wprowadzać w życie Boże słowo. Ze względu na możliwości lokalowe, spotkania będą się odbywały w domu s. Salezjanek. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w piątek /20 września/ o godz. 18.00.

9. Lubelskie i PuławskieOgnisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje dla małżonków, zwłaszcza przeżywających kryzys.Odbędą się one w Księżomierzy w dniach 13-15 września br. /pt-ndz/. Przyjechać na niemogą także pojedynczy małżonkowie.
Więcej informacji na www.sychar.org w zakładce lublin lub pod 662 624 381

10.Na spłatę zadłużenia wpłynęła następujące ofiary indywidualne:
– Aleksander Woliński z Bogucina – 500 zł

– Halina i Władysław Kamiński – 300 zł
Informujemy również, że w poprzednią niedzielę złożono na tacę7653 zł, przeznaczone na spłatę zadłużenia poremontowego.Wszystkim – „Bóg zapłać”

11.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Katarzyna Bocheńska, Teresa Kostyła, Wiesława Sobiesiak, Janina Gawron, Bożena Sulenta, Karolina Rusinek Magdalena Maj, Ewa Filipiak, Agnieszka Wójtowicz, Anna Witoszka, Krystyna Tatarczak, Monika Filipczuk, Roksana Bukowska, Leszek Filipiak, Mateusz Rusinek, Krzysztof Witoszka.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy mieszkańców Woli P. /Starej Wsi/ od p. Leokadii Grzelak do p. Krystyny Dec

12.Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez nabywanie i czytanie prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli możemy znaleźć relację z I Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie.

13.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Julianna Abramek z Woli P., l. 90
– śp. Jan Bakiera z Ługowa, l. 89
– śp. Maria Gnieciak z Piotrowic, l. 78
– śp. Joanna Szewczyk z Garbowa, l.89. Pogrzeb: poniedziałek, godz. 15.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top