Ogłoszenia parafialne – 29.06.2014 r. – Uroczystość św. Piotra i Pawła

1. Dziś odpust w Piotrowicach ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma o g. 12.00. Odprawi ją ks. Adam Sobczak z Seminarium Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła modlimy się za żyjących i zmarłych Solenizantów: PIOTRÓW I PAWŁÓW podczas Mszy św. o g. 10.30. Ich nazwiska można zgłaszać w zakrystii.
Taca z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Również dzisiaj o g. 14.00 w Leścach rozpoczyna się V Festyn Rodzinny. W imieniu Organizatorów zapraszamy do włączenia się we wspólne przeżycia.

3. Nauczyciele wybierający się na pielgrzymkę do Częstochowy wyruszają z parkingu przy kościele w środę /2 lipca/ o g. 6.00.

4. W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Każdego zaś, kto obchodzi 1-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź od 8.30.

5. Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli lipca/ jest przeznaczona na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego.

6. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli niestety tylko nieliczni: p. Agnieszka Wieczorek, Iwona i Krzysztof Woźniak, Danuta Wierzbicka i Julian Staniak.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od. p. Krzysztofa Siwca do p. Marianny Stępniak.

7. Zespół Tańca Nowoczesnego Volumen zaprasza wszystkie chętne dzieci do nowej grupy tanecznej. Zaproszone są dziewczynki i chłopcy w wieku od 4 do 7 lat. Przez cały lipiec odbywać się będą bezpłatne zajęcia taneczne w każdą środę o godz. 18.00-19.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbowie. Starsze dzieci – w czwartki od godz. 18.00-19.30.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Joanna Pająk z Garbowa, l. 85
– śp. Krzysztof Pietrak z Lublina /związany z Gutanowem/, l. 66. Pogrzeb: poniedziałek, g. 15.00
– śp. Marianna Chołojczyk z Ożarowa, l. 86. Pogrzeb: wtorek, g. 15.00
– śp. Kazimierz Boguta z Garbowa, l. 50. Pogrzeb: czwartek, g. 15.00

…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W tym roku mija 65. rocznica „cudu lubelskiego.” Wydarzenie to jest wciąż znakiem nadziei oraz źródłem umocnienia wiary w Bożą obecność w dziejach narodu i w bliskość wstawienniczej opieki Matki Bożej.

W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej. Kongregacja Kultu Bożego wyraziła zgodę, aby w dniu 3 lipca celebrować to święto w Archikatedrze Lubelskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp Milan Šašik (czyt. Szaszik), biskup z Mukaczewa na Ukrainie. Zapraszam wszystkich wiernych do licznego udziału we Mszy Świętej o godz. 19.00 a następnie w tradycyjnej procesji różańcowej.

Podczas tegorocznego święta chcemy dziękować Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. Wdzięczni Bogu za to, że po ulicach naszego miasta chodził człowiek święty, chcemy podjąć i realizować wezwanie do świętości skierowane do każdego chrześcijanina.

Także 36. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie naszym wotum wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie pielgrzymom hasło: „W blasku świętości.” Serdecznie zapraszam do przeżycia tych niezwykłych rekolekcji w drodze, gdzie uzdrawiający trud wędrowania można połączyć z modlitwą w tak wielu intencjach. Zachęcam, aby także w tym roku wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Zapisy na pielgrzymkę trwają już w parafiach.

Niech Matka Boża, odbierająca cześć w Częstochowie i w Lublinie, nauczy nas wdzięczności za wielkie rzeczy, jakie Bóg uczynił Kościołowi i Polsce przez posługę św. Jana Pawła II. Niech wspiera dzieło Nowej Ewangelizacji trwające w naszej archidiecezji.

Z serca wszystkim błogosławię
Wasz Biskup Stanisław

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top