Ogłoszenia parafialne – 09.06.2013 r. – X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przez cały czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego, po wieczornej Mszy św. są odprawiane w naszym kościele nabożeństwa czerwcowe. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dziś odpust w Gutanowie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Maciej Staszak – moderator Archidiecezjalnego Centrum Formacji Liturgicznej.
Dziękujemy p. Mariannie Karman z Gutanowa za ufundowanie dzwonków do tamtejszej kaplicy.

3. Zwolniło się jedno miejsce na wrześniową pielgrzymkę do Włoch. Zainteresowanych zapraszamy do ks. Proboszcza.

4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady i na Słowację, proszone są o wpłatę 240 zł. Wpłaty można dokonać u pań z Akcji Katolickiej, po każdej Mszy św. Jeżeli ktoś nie może teraz wpłacić całości, prosimy o zaliczkę 100zł, w celu potwierdzenia uczestnictwa.

5. Osoby zapisane na wakacyjny wyjazd nad morze do Rozewia informujemy, że dzięki znacznemu wsparciu finansowemu przez Urząd Gminy w Garbowie, wyjazd będzie dłuższy /12-24.07.2013 r./. Koszt wyjazdu: 800 zł. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc. Prosimy o odebranie kart uczestnictwa od ks. Zbigniewa. Szczegółowy program kolonii zostanie zamieszczony na stronie www parafii.

6. Przypominamy o trwających zapisach dzieci i młodzieży na półkolonie organizowanych przez S. Salezjanki. termin zgłoszeń upływa 15 czerwca. Zapraszamy.

7. Na 14 lipca została zaplanowana XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Również z naszej parafii jest planowany wyjazd autokarowy. Zapisy prowadzą: p. Krystyna Majewska i p. Agata Kamińska. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

8. Urząd Gminy Garbów organizuje kolejną uroczystość Złotych Godów. Jubileusz będzie dotyczył par, które są zameldowane na terenie gminy Garbów i brały ślub cywilny w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego w latach 1961-1963. Jubilaci, którzy brali ślub w innym urzędzie, a chcą otrzymać medale za długoletnie pożycie małżeńskie, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Urzędem Stanu Cywilnego w Garbowie.
Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia14 czerwca 2013 roku.

9. Przed tygodniem na spłatę zadłużenia poremontowego złożono na tacę 11.591 zł.
„Bóg zapłać” za troskę o sprawy naszej parafii.

10.Za wczorajsze posprzątanie dziękujemy mieszkańcom Borkowa. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Magdalena Biały, Anna Sołyga, Bogusława Adamczyk, Agnieszka Szymanek, Beata Serewa, Weronika i Teresa Jóźwiak, Natalia Rejmak, Eliza i Ewa Wędrocha, Katarzyna Rejmak, Milena i Angelika Filipiak, Marianna Wędrocha.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Borkowa od p. Aliny Adamczyk do p. Jacka Staniaka

11.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

12.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
– śp. Janina Kamińska z Woli P., l. 90, pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 15.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top