Ogłoszenia parafialne – 24.08.2014 r. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę wspólnie dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne. Szczegóły na plakatach.

2. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem są zbierane do puszek ofiary dla Caritas w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, na pomoc w wyprawkach szkolnych dla dzieci.

3. W poniedziałek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla nauczycieli i rodziców, dzieci i młodzieży z całej naszej parafii zostanie odprawiona o g. 9.00. Zapraszamy.

4. Ks. Arcybiskup i Kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy zapraszają na uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września /07.09.2014 r./. Suma o godz. 12.00.
Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Duchowym opiekunem będzie tym razem ks. Zbigniew. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej. Gospodarze uroczystości proszą również o delegacje z wieńcami dożynkowymi.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Renata Krawczak, Renata i Bogumiła Wójcik, Renata Saba, Marcin, Artur i Andrzej Paszczyk oraz Marlena i Paweł Pukas.
Wszystkim – „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców Wysokiego od p. Kazimierza Grzegorczyka do p. Andrzeja Kulika.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Gość Niedzielny zawiera płytę z Dzienniczkiem s. Faustyny.

7. Zainteresowanym rolnikom przypominamy, że 31 sierpnia upływa termin składania wniosków o zwrot akcyzy za tzw. paliwo rolnicze.
8. Na potrzeby inwestycji parafialnych wpłynęła:
– Of. bezimienna z Bogucina – 100 zł. „Bóg zapłać”.
9. W minionym tygodniu odszedł:
– śp. Ignacy Stolarczyk z Gór /pochodzący z Piotrowic Wielkich/, l. 63. Pogrzeb: wtorek, g. 15.00

…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top