Ogłoszenia parafialne – 23.03.2014r. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś po Mszy św. wieczorowej, ok. g. 17.00 w kancelarii, odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów przed pielgrzymką na Litwę, Łotwę, Estonię i do Helsinek Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd. Zachęcamy do pielgrzymowania.

2. Przypominamy o duchowym wymiarze czasu Wielkiego Postu. Włączajmy się w każdą niedzielę w indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale – po Mszy św. o 10.30 i o 15.40, jak również w piątkową Drogę Krzyżową o 16.00 i Adorację Krzyża o 19.00.

3. We wtorek, 25 marca, przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele i kaplicach wg porządku niedzielnego, jedynie Msza św. wieczorowa będzie o godz. 17.00. Przeżywając Dzień Świętości Życia, zachęcamy do włączenia się również w tym roku w modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na codziennej modlitwie /przez 9 miesięcy/ w intencji dziecka znanego jedynie Bogu, którego życie już się rozpoczęło w łonie matki, aby nie zostało zabite, lecz mogło się narodzić. Ta codzienna modlitwa to jedna tajemnica różańca św. i krótka modlitwa w intencji nienarodzonego dziecka. Na stoliku pod chórem znajdują się deklaracje z tą modlitwą. Prosimy, aby chętni do podjęcia tego modlitewnego dzieła, zabrali je do domu, wypełnili i odciętą jedną część złożyli we wtorek na stoliku. Na Mszy św. o 17.00 wszyscy chętni złożą uroczyste ślubowanie. Prosimy, by te osoby przyniosły świece na ślubowanie.

4. W dniach 28-30 marca, ok. 80 młodych ludzi będzie przeżywać w domu Sióstr swoje dni skupienia, których hasłem przewodnim są słowa: „Kochaj i rób co chcesz… z pasją”.W ramach tego spotkania będzie wspólnotowa Adoracja Krzyża z nabożeństwem pokutnym w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy też młodzież z naszej parafii.

5. Na sobotę, 29 marca, na godz. 11.00 zapraszamy do naszego kościoła młodzież na godzinny koncert połączony ze świadectwem – później będzie możliwość zadawania pytań. Przybędzie do nas młody raper Poison – Piotr Plichta. Zachęćcie również kolegów i koleżanki, do których to ogłoszenie z kościoła może nie dociera, aby 29 marca zjawili się tym koncercie. Również młodzież przed bierzmowaniem niech się zjawi w komplecie. Zapraszamy już na 10.45, żeby przybyć przed gościem.

6. Natomiast w niedzielę, 30 marca, po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Kantylena z Lublina. Wysłuchamy drugiego z cyklu koncertów w ramach projektu „ Inwentaryzacja kapliczek i krzyży przydrożnych na obszarze parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wraz z wystawami fotografii połączonymi z koncertami muzyczno – literackimi.

W ramach tego samego projektu również w niedzielę 30 marca po Mszy św. o godz. 16 wysłuchamy wielkopostnego koncertu organowego w wykonaniu Stanisława Diwiszka. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna wybranych krzyży przydrożnych z terenu naszej parafii.

7. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Gutanowa. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Monika Chołody, Aneta Chołody, Sylwia Filipek, Janina Filipek, Elżbieta Smolak, Magdalena Andrejek, Barbara Pacek, Danuta Tudryj, Anna Chołżyńska, Klaudia Korczak, Zenobia Korczak, Grzegorz Michałek. „Bóg zapłać”. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Gutanowa od p. Danuty Tudryj do p. Małgorzaty Nakoniecznej.

8. Ofiary na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła: -Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii – 950 zł „ Bóg zapłać”.

9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego wszystkim, którym leży na sercu troska o piękno naszej świątyni: – mieszkańcy Gutanowa – 100 zł

– Koło Żywego Różańca z Lesiec p. Pochwatkowa – 100 zł

– Koło Żywego Róźańca z Ługowa – 150 zł

10.Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny z książką „ Pasja” w cenie 6 zł i Mały Gość Niedzielny.

11.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: – śp. Helena Staniak z Woli P., l. 93 – śp. Edward Podolski z Lesiec, l. 53 …Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top