Ogłoszenia parafialne – 14.07.2013 r. – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z inicjatywy Akcji Katolickiej przed kościołem są zbierane podpisy popierające ustawowe wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy, aby niedziela mogła być dniem wolnym od pracy również dla tych, którzy dzisiaj są zmuszeni do pracy w tym dniu i pozbawieni możliwości świętowania i odpoczynku. Podpisy będą zbierane jeszcze za tydzień. Wymagany jest numer PESEL.

2. Trwają zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w te 12-dniowe rekolekcje w drodze. Można się również włączyć w fundusz „Idę z Tobą” wspierając finansowo Pielgrzymkę i podając intencję, w której będą się modlić się pielgrzymi w drodze na Jasną Górę. Szczegóły w zakrystii.

3. Spotkanie Rady Parafialnej – za tydzień, w niedzielę /21 lipca/ po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy wszystkich Radnych.

4. Mieszkańcy Bogucina zapraszają na festyn w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 13.00.

5. W czwartek /25 lipca/ wspominamy w liturgii św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Otaczamy modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących, a za wstawiennictwem ich Patrona wspólnie polecamy Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Apelujemy też do kierowców o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę.
Poświęcenie pojazdów będzie w najbliższą niedzielę /21 lipca/ po każdej Mszy św.
Przy tej okazji wspieramy również ofiarami misjonarzy, pomagając im w zdobywaniu środków transportu do pracy na misjach. Zachęcamy do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”. Ofiary dla misjonarzy można będzie składać przy okazji poświęcenia pojazdów.

6. Zbliżamy się do naszego głównego odpustu parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego. Z Radą Parafialną poprzedniej kadencji zostało ustalone, że w przeddzień odpustu o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych. Wspominamy o tym już teraz, aby powoli robić porządki przy grobach. Jeśli nagromadzimy śmieci w ostatniej chwili – pozostaną one na uroczystości. Jeśli porządki rozpoczniemy wcześniej – śmieci zostaną zabrane na składowisko i cmentarz będzie uporządkowany. Prosimy więc o wcześniejsze porządki przy grobach.

7. W minionym tygodniu udało się pokryć asfaltem parking przed kościołem. Jesteśmy wdzięczni p. Robertowi Wójcikowi – vice-staroście lubelskiemu, naszemu rodakowi, za zaangażowanie się w tę sprawę i doprowadzenie do jej realizacji. „Bóg zapłać”.

8. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęły następujące ofiary indywidualne:
– Anna i Piotr – nowożeńcy sprzed miesiąca – 400 zł
– Eugenia Wawerska z Janowa – 100 zł
– Of. bezimienna z Garbowa – 200 zł
– Marlena i Paweł Pukas – nowożeńcy – 300 zł
– Aneta i Kamil Durakiewicz – nowożeńcy – 150 zł
Dziękujemy również za ofiary na tacę sprzed tygodnia. Złożono 12.192 zł. „Bóg zapłać”.

9. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Ewelina Nakonieczna, Małgorzata Gol, Anna Pytka, Renata Banach, Patrycja i Anna Dąbrowska, Teresa Górecka, Maria Smolak, Elżbieta Gol.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Janowa od p. Sławomira Stróżka do p. Sylwestra Wojcieszka.

10.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest bezpłatny egzemplarz pierwszej Encykliki Ojca Świętego Franciszka “LUMEN FIDEI” oraz dodatek IPN-u na temat zbrodni wołyńskiej. Numer zawiera ponadto artykuł o Księdzu Arcybiskupie Seniorze Bolesławie Pylaku z racji jego 65 rocznicy święceń kapłańskich.

11. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty:
– śp. Jan Wójcik z Bogucina, l. 74.
…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top