Ogłoszenia parafialne – 19.01.2014 r. – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od wczoraj do soboty trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o jedność wyznawców Chrystusa i sami na codzień tę jedność budujmy.
2. Dziś na Mszy św. o 10.30 kolędowy repertuar zaprezentuje nam chór „Kantylena” z Lublina. Zachęcamy do uczestnictwa.

3. We wtorek /21 stycznia/ obchodzimy Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka.

4. W zakrystii zapisujemy jeszcze chętnych pielgrzymów na kanonizację bł. JANA PAWŁA II do Rzymu oraz do innych włoskich sanktuariów. Są jeszcze wolne miejsca.

5. Pielgrzymów do Ziemi Świętej i Jordanii prosimy o dokonywanie reszty wpłat /do końca stycznia/.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej /:
– 20 stycznia – pn – od 9.00 – Miesiące – 2 księży, od 16.00 – Bloki 53A i 53B – 1 ksiądz

– 21 stycznia – wt – od 9.00 – Krak. Przedmieście – 2 księży, od 16.00 – Blok 53C – 1 ksiądz

– 22 stycznia – śr – od 16.00 – Blok 53D – 2 księży, chętni do przyjęcia, których nie zastaliśmy w wyznaczonych terminach – 1 ksiądz

7. Zaplanowane spotkania opłatkowe:
– opłatek dla Oazy Rodzin – dziś o g. 18.00 na plebanii
– opłatek dla Koła Przyjaciół Radia Maryja – w przyszłą niedzielę o g. 14.00 w szkole w Karolinie.
Zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę o. Oblat z Sanktuarium MB Kodeńskiej wygłosi w naszej parafii kazania misyjne. Po Mszach św. przed kościołem będzie można u niego nabyć Kalendarze Misyjne na 2014r.

9. Ofiary złożone na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła:
– R. Michałków z Bogucina – 1.000 zł
– Janina i Zdzisław Świderscy z Kol. Południe – 200 zł
– Of. bezimienna – 100 zł
„Bóg zapłać”.

10.Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Marianki. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Teresa i Stanisław Boryń, Zofia i Józef Kamińscy, Maria Mazurkiewicz, Urszula Nowak, Maria Drąg, Marek Boryń i Ryszard Husarek.

„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Marianki od p. Stanisława Wójcika do p. Stanisława Suchodolskiego.

11.Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

12.W związku z dużym zainteresowaniem, jaki wzbudził grudniowy charytatywny turniej halowej piłki nożnej, którego dochód przeznaczono na potrzeby wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach i biorąc pod uwagę fakt, że jest wielu ludzi chętnych nieść pomoc osobom potrzebującym, społeczność Klubu Zawisza Garbów w porozumieniu z Radą Duszpasterską naszej parafii, Gminą Garbów i Dyrekcją Szkoły z Garbowie, zaprasza na kolejny – tym razem dwudniowy – turniej charytatywny połączony z kiermaszem ciast. Impreza odbędzie się w dniach 25 stycznia (sobota) i 26 stycznia (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie.
Tym razem organizatorzy chcą pomóc Natalce, 7-letniej dziewczynce z Garbowa, którą można wesprzeć dobrowolnymi datkami pieniężnymi zebranymi do puszek.
Natalka urodziła się z Zespołem Dandy-Walkera Wymaga całodobowej opieki. Potrzebuje stałej, specjalistycznej kontroli lekarskiej, codziennej i systematycznej rehabilitacji, wymaga także zaopatrzenia w specjalistyczne środki i specjalistyczny sprzęt.
Organizatorzy proszą o wsparcie i zrozumienie. Razem możemy wiele zdziałać!
Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć na portalu Facebook i na stronie internetowej klubu Zawisza.

13.PROBLEM ŚMIECI NA CMENTARZU: Kolejny raz jesteśmy zmuszeni podnosić alarm w sprawie karygodnego zachowania osób porządkujących groby swoich bliskich na naszym cmentarzu. Przypominamy, że miejscem do pozostawiania śmieci jest TYLKO I WYŁĄCZNIE KONTENER. Nie do zaakceptowania jest praktyka rzucania śmieci obok kontenera. Oprócz ohydnego widoku hałdy porzuconych śmieci, oprócz nagannego zwyczaju rzucania śmieci na groby zmarłych, dochodzi jeszcze sprawa marnotrawstwa pieniędzy parafialnych. Ktoś przecież musi później te śmieci załadować do kontenera – a za to trzeba dodatkowo zapłacić. Logika wskazuje, że takie nieodpowiedzialne zachowanie jest poniekąd okradaniem parafii i baz wątpienia profanowaniem miejsca świętego. Wiele wrażliwych osób przy kolędzie zauważa ten problem, piętnuje go i dziwi się postawą dorosłych ludzi, często mających się za pobożne (padają konkretne nazwiska), którzy nie potrafią uszanować świętości miejsca spoczynku zmarłych.
Prosimy tylko pomyśleć: kto mając u siebie na podwórku pojemnik na śmieci, zrobi sobie wysypisko obok niego? Czy to byłoby mądre?
A może warto byłoby się też zastanowić nad ilością zniczy, wieńców i kwiatów, które przynosimy na cmentarze. Czy chodzi w tym wszystkim o pomoc zmarłym, czy raczej o własną pustą chwałę?
Do tej nieprzyjemnej sprawy pewnie będziemy zmuszeni jeszcze nie raz wracać.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top