Ogłoszenia parafialne – 08.06.2014 r. – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do jedności modlitewnej i licznego udziału w nabożeństwach.
2. Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się już Okres Wielkanocny. Czy każdy z nas spełnił obowiązek wielkanocnej spowiedzi i przyjęcia Komunii św.? Jeśli nie – gorąco zachęcamy do ożywienia gorliwości w tym względzie.
Dziś na Mszy św. o 9.00 dzieci z klas III przeżywają rocznicę swojej I Komunii św. Wspierajmy ich naszą modlitwą. Rodzicom dzieci dziękujemy za ofiary na kwiaty i na Dar Ołtarza. Został już zamówiony mały zestaw nagłośnieniowy, który będzie służył przy różnych posługach i uroczystościach parafialnych.
Natomiast Mszą św. o g. 10.30 rozpoczniemy obchody 100-lecia urodzin Bronisława Pietraka.
Od g. 15.00 – festyn ludowy z szeregiem atrakcji. W imieniu organizatorów – zapraszamy.
3. Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi dziś zbiórkę środków finansowych na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. W powodzi ucierpiało ok. miliona ludzi. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych artykułów takich jak: woda pitna, konserwy, pakiety higieniczne, odzież, koce, buty gumowe, świece, materiały do dezynfekcji.
Za wszelkie ofiary – serdeczne Bóg zapłać.
4. Również dziś można już nabyć piękny, kolorowy album „Kapliczki i krzyże przydrożne w pejzażu Ziemi Garbowskiej” dokumentujący znaki wiary i pobożności ludowej na naszym terenie. Dochód z jego sprzedaży będzie stanowił wkład własny parafii w projekty, które aktualnie realizujemy. Cena takiej „cegiełki” – 25 zł. Zachęcamy do poznawania lokalnych tradycji.
5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św. jak w niedzielę – wyjątek stanowi Msza św. wieczorna /będzie o godz. 17.00/. Podczas tej Mszy św. nasza młodzież przyjmie z rąk bp. Artura Mizińskiego sakrament bierzmowania.

6. W poniedziałek Szkoła Podstawowa w Ożarowie świętuje 1. rocznicę nadanie szkole imienia Anny i Andrzeja Nowaków. Początek uroczystości o g. 14.00. Szczegóły na plakacie. Organizatorzy zapraszają.
7. W czwartek /12 czerwca/, będziemy obchodzić święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto jest uwielbieniem Chrystusa i dziękczynieniem za dar kapłaństwa dla Kościoła. Zapraszamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za kapłanów oraz do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej w ich intencji.
8. W piątek /13. czerwca/ – Msza św. o g. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać lampiony na procesję.

9. W sobotę o g. 4.30 wyrusza z parkingu przed kościołem pielgrzymka do Sokółki.

10.W najbliższą niedzielę nasz rodak, o. Andrzej Bochyński, będzie obchodził w naszym kościele 25. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona przez Jubilata o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
11.W czerwcu będziemy przeżywać również dwa odpusty w kaplicach:
– 22 czerwca o g. 12.00 – w Gutanowie
– 29 czerwca o g. 12.00 – w Piotrowicach W.
12.Jak już wspominaliśmy wcześniej – przystępujemy do organizowania Garbowskiej Orkiestry Dętej. Dotychczas na naszym terenie nie było takiej formacji. Z Urzędu Marszałkowskiego pozyskamy część środków na zakup instrumentów.
Zapraszamy do gry w orkiestrze osoby chętne i te, które posiadają uzdolnienia lub wykształcenie muzyczne. Zachęcamy dzieci, młodzież jak też dorosłych z terenu parafii oraz gminy Garbów. Po zgłoszeniu się grupy chętnych odbędzie się spotkanie z instruktorem. Apelujemy do rodziców i dziadków o zachęcenie swoich pociech. Wierzymy, że będzie to dobra i pożyteczna inwestycja.
Informacje i zapisy u ks. Proboszcza /tel. 691 76 33 77/.

13.S. Salezjanki informują, że kończą się zapisy na półkolonie i proszą rodziców, którzy pobrali karty kwalifikacyjne dla uczestników o zwrot ich do 15 czerwca.
14.Zwyczajem poprzednich miesięcy informujemy, że w poprzednią niedzielę złożono na tacę na spłatę zadłużenia 9 080 zł. Wszystkim ofiarodawcom – „Bóg zapłać”.
15.Rodzicom dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii św. dziękujemy za posprzątanie kościoła. Wszystkim, którym troska o piękno kościoła leży na sercu składamy podziękowanie. „Bóg zapłać”.
Na poniedziałek po Mszy św. o 10.30 zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej, zaś na następną sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od. p. Kazimierza Wójcika do p. Remigiusza Gagosia.
16.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
17.W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
– śp. Ryszarda Rusinka z Woli P., l. 59
– śp. Mariana Karmana z Lublina /związanego z Bogucinem/, l. 74
– śp. Annę Moryc z Bogucina, l. 38. Pogrzeb: wtorek, godz. 15.00.

…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top