Ogłoszenia parafialne – 25.08.2013 r. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Już po północy zakończyło się wczorajsze Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację. Szczególnie s. Salezjankom wraz z młodzieżą, mieszkańcom Bogucina za spontaniczne przygotowanie ciasta dla młodzieży, p. Nakoniecznym za obdarowanie młodzieży słodkościami z piekarni, restauracji Podolanka za zorganizowanie obiadu dla młodzieży, rodzinom z Kościoła Domowego za pomoc na plebanii, p. Kościelnemu za kilkanaście godzin trwania na posterunku i wszystkim którzy dla sprawy Spotkania Młodych otworzyli swoje serce.

2. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczynamy Mszą św. dziękczynną w naszym kościele o godz. 10.30, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

3. Również dziś – odpust ku czci MB Częstochowskiej w kaplicy w Moszenkach. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Maciej Staszak z Lublina. Zapraszamy.

4. Dziś po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na dzieło Caritas „Tornister pełen uśmiechu”.

5. Jutro wypada uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 7.30, 8.00 i 17.00.

6. Ks. Arcybiskup i Kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy zapraszają na uroczystości Maryjne w pierwszą niedzielę września /1.09.2013 r./. Suma o godz. 12.00.
Tradycyjnie z naszej parafii wyruszymy do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Duchowym opiekunem będzie ks. Proboszcz. Wychodzimy z kościoła o godz. 5.00 /tak jak przed rokiem/. Zachęcamy do włączenia się zarówno w pielgrzymkę, jak i w uroczystości ku czci MB Kębelskiej.
Gospodarze uroczystości proszą również o delegacje z wieńcami dożynkowymi.

7. Niestety w tym samym dniu zaplanowano Dożynki Powiatowe w Radawcu. Początek o godz. 10.00. Jako mieszkańcy powiatu lubelskiego otrzymaliśmy również zaproszenie na tę uroczystość.

8. W poniedziałek /2 września/ – początek nowego roku szkolnego. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła na godz. 9.00. Podano nam już godziny dowozu uczniów szkoły w Garbowie:
– godz. 7.40 – Bogucin, Karolin, Leśce
– godz. 8.20 – Wola Przybysławska
– godz. 8.30 – Gutanów, Ożarów
– ok. godz. 7.00 – Janów, Meszno, jak w roku poprzednim przyjadą autobusem dowożącym uczniów do szkoły w Przybysławicach.

9. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę /jako1-szą niedzielę września/ będą przeznaczone na spłatę zadłużenia poremontowego. Niektórzy podpowiadają, żeby zmienić tę tacę na później ze względu na uroczystości w Wąwolnicy. Niech jednak pozostanie tradycyjnie 1-sza niedziela. Kto nie będzie mógł wesprzeć naszych dzieł parafialnych w tym dniu, a zechce, będzie mógł to uczynić w następnym miesiącu. Jak zwykle prosimy o życzliwość.

10.Osoby chętne na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii /marzec 2014 r./ prosimy o dostarczanie danych /adres, pesel, nr paszportu/ i wpłacanie pierwszej raty w wysokości 1.000 zł.

11.Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęły następujące ofiary indywidualne:
– Alicja i Zenon z Ożarowa – 500 zł
„Bóg zapłać”

12.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Monika i Ewa Wójtowicz, Marcin i Marek Sarnecki, Krystyna Buczkowska, Anna i Wiesław Maj, Artur Sarnecki, Lilianna Włodarczyk i Maria Podolska.
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy mieszkańców Woli P. /Zagród i Starej Wsi/ od p. Piotra Murata do p. Romana Maja.

13.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

14.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
– śp. Cecylia Gawron z Woli P., l. 76. Pogrzeb – poniedziałek, godz. 15.00
…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Ogłoszenia parafialne – 25.08.2013 r. – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top