Ogłoszenia parafialne – 09.03.2014 r. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od dziś rozpoczynamy spotkania z rodzicami dziećmi i klas trzecich i drugich. Spotkania będą obejmować przygotowanie do rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas III-cich oraz przygotowanie dalsze do I Komunii dla dzieci z obecnych klas II-gich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej rodziców i dzieci na spotkanie.

2. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek o godz. 16.00. Dodatkowo w piątki będzie specjalne nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 19.00. Jest to propozycja dla młodzieży i dorosłych. W adoracjach krzyża powinni uczestniczyć wszyscy kandydaci do bierzmowania.
Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę najpierw po Mszy św. o 10.30, a następnie o godz. 15.40 – przed Mszą św. wieczorową. Między jednym, a drugim nabożeństwem Gorzkich Żali, przez cały czas trwa indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W imieniu wychowawców i alumnów Lubelskiego Seminarium Duchownego dziękujemy za modlitwy i ofiary wspierające tę instytucję. Natomiast po Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Fundusz Caritas: „Jałmużna wielkopostna”.

Przy okazji informujemy, że w 1-szą niedzielę marca złożono na spłatę zadłużenia poremontowego 9.552 zł. „Bóg zapłać” za każdy gest pomocy.

4. Zachęcamy do obejrzenia wystawy misyjnej przygotowanej pod chórem w naszym kościele. Parafianie garbowscy otrzymali również podziękowania za pomoc przekazaną dla mieszkańców Sudanu.

5. Za tydzień rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich. Osoby planujące w tym roku zawarcie sakramentu małżeństwa, zapraszamy na pierwszą konferencję przedmałżeńską w najbliższą sobotę – 15 marca o godz. 18.00 do kancelarii parafialnej.

6. Na sobotę, 29 marca, zapraszamy do naszego kościoła młodzież. Przybędzie do nas młody raper Poison – Piotr Plichta. Dokładną godzinę koncertu i spotkania z nim podamy w kolejne niedziele. Zapraszamy go specjalnie dla młodzieży. Zachęćcie również kolegów i koleżanki, do których to ogłoszenie z kościoła może nie dociera, aby 29 marca zjawili się tym koncercie. Również młodzież przed bierzmowaniem niech się zjawi w komplecie.

7. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła:
– Wanda Gąska z Garbowa – Bloków – 300 zł. „Bóg zapłać”.

8. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Gutanowa. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Janina, Renata i Piotr Piwkowscy, Stanisław Kwit, Magdalena Smolak, Iwona Widomska, Ewelina Glegoła i Aneta Kalita. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Gutanowa od p. Mariusza Glegoły do p. Eugeniusza Gnieciaka.

9. Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

10.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
– śp. Regina Kozieł z Woli P., l. 85
…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top