Nowelizacja ustawy o zwrocie podatku akcyzowego wchodzi w życie – 13.06.2013

Dziś tj. 13 czerwca wchodzi w życie nowelizacja ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej
Nowelizacja ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wprowadziła przepis umożliwiający zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego producentom rolnym w przypadku zmian oznaczeń kodów CN oleju napędowego w Nomenklaturze Scalonej wymienionych w ustawie. Umożliwiła również objęcie zwrotem podatku akcyzowego biopaliwa oznaczonego kodem CN 3824 90 91, wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Zgodnie z nowymi przepisami, zwrot podatku nie będzie przysługiwał producentom rolnym prowadzącym działalność w formie spółek, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Zmieniły się również zasady dotyczące dokumentowania wydatków uprawniających do zwrotu podatku. Od tej pory, kopie faktur stanowiących dowód zakupu oleju napędowego nie będą już wymagały potwierdzenia ich zgodności z oryginałem przez pracownika urzędu gminy lub miasta, a tym samym nie powstanie obowiązek uiszczania opłaty skarbowej.
PPR

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top