Kto ze strony ZOZ powiedział wójtowi Firlejowi o możliwości pozbawienia nas stacji pogotowia ratunkowego jeśli nie oddamy budynku po komisariacie?

Kto ze strony Zakładu Opieki Zdrowotnej zasugerował wójtowi Kazimierzowi Firlejowi to, że jeśli Gmina Garbów nie odda za darmo budynku po komisariacie to pogotowie ratunkowe zostanie przeniesione do innej miejscowości?

W związku z wypowiedziami wójta na ostatniej sesji, w których sugerował on radnym przekazanie za darmo budynku po komisariacie Zakładowi Opieki Zdrowotnej zwróciliśmy się do niego z pytaniem od kogo otrzymał on taką informację.

Treść wniosku o udostępnienie informacji publicznej:

 

Do: Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej

 Działając na podstawie ustawy prawo prasowe oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej prosimy przesłanie następujących informacji.

Podczas sesji Rady Gminy Garbów w dniu 4 grudnia 2013 roku poinformował Pan radnych gminy Garbów o tym, że otrzymał Pan ze strony ZOZ prośbę o bezpłatne przekazanie budynku należącego do Gminy Garbów, które miałoby być przeznaczone pod stację pogotowia ratunkowego. Z Pana wypowiedzi wynika, że jakaś osoba reprezentująca ZOZ przekazała Panu informację, że jeżeli Gmina Garbów nie przekaże budynku po komisariacie, to stacja pogotowia ratunkowego może zostać przeniesiona do innej miejscowości.

W związku z Pana publicznymi wypowiedziami wnioskujemy o przekazanie następujących informacji i dokumentów:

1. Imię i nazwisko oraz stanowisko osoby reprezentującej ZOZ, która przekazała panu lub jakiemukolwiek pracownikowi Urzędu Gminy Garbów powyższe informacje o zależności przeniesienia stacji pogotowia ratunkowego od bezpłatnego przekazania przez Gminę Garbów ww. budynku.

 

2. Jeżeli taka istnieje, proszę o dostarczenie kopii wszelkiej korespondencji w tej sprawie pomiędzy Urzędem Gminy Garbów a przedstawicielami Zakładu Opieki Zdrowotnej.

W oczekiwaniu na informację publiczną

Dariusz Rodzik

Redaktor Naczelny „Nasz Garbów”

Poniżej całość bardzo ciekawej dyskusji na ten temat podczas sesji Rady Gminy Garbów.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top