„Musimy narodzić się ponownie.” Zamiast świątecznych życzeń.
Jezus, gdy zstępuje, nie szuka w nas elegancji, lecz ubóstwa. Nie chciał przyjść na świat w którymś z domów w Betlejem, ponieważ przepełnione były zgiełkiem. Chciał narodzić się w godzinie głębokiej ciszy, w surowej grocie. Twoja dusza jest jaskinią, taka jest prawda, lecz możesz sprawić, że dla Jezusa będzie ona ujmująca, jeśli zachowasz ją w pokorze i ciszy. Taka właśnie jest pogodna noc, w której przyjdzie do ciebie Jezus. Maryja poczęła i porodziła Syna, który był zapowiadany imieniem Emmanuel, Bóg z nami. Musimy narodzić się ponownie, wydając ten sam owoc…