Kolejna gmina ma swoje obywatelskie media. Ruszył serwis informacyjny Fajslawice24.pl

W styczniu 2014 roku ruszył kolejny obywatelski lokalny serwis informacyjny. Do nieformalnej wspólnoty wolnych mediów lokalnych weszły Fajslawice24.pl . Serdecznie witamy i zapraszamy do współpracy i wymiany doświadczeń.

Gdy się przegląda serwis Fajslawice24.pl zwraca uwagę podobieństwo do niektórych lokalnych problemów i napięć, których doświadczyli  i nadal doświadczają mieszkańcy  gminy Garbów. W Fajsławicach, podobnie jak u nas lokalne władze mają problem z jawnością życia publicznego, o czym możemy przeczytać w tekście pt. Utajnione publiczne dokumenty. Okazuje się, że podobnie jak to było w Garbowie, władze gminy Fajsławice nie wywiązują się z obowiązku publikacji wielu dokumentów między innymi wyników kontroli zewnętrznych przeprowadzanych w gminie.

Inny wspólny problem to temat farm wiatrowych, za którymi lobbują władze gminy i większość radnych z Fajsławic, a których nie chcą zwykli mieszkańcy. Dzięki zdecydowanej aktywności społecznej radni ugięli się i przegłosowali uchwałę, która w zamyśle ma zasadniczo zastopować inwestycje wiatrowe, które byłyby lokowane zbyt blisko siedzib ludzkich.

W ramach serwisu Fajslawice24.pl publikowane są nagrania z sesji Rady Gminy, co z pewnością udrożni lokalne kanały przepływu informacji obywatelskiej i zwiększy zainteresowanie ludzi wspólnymi sprawami, co samo w sobie stanowi wielką wartość.

Jeszcze raz gratulujemy przedsięwzięcia i z całego serca życzymy dynamicznego wzrostu!

autor: mil

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Kolejna gmina ma swoje obywatelskie media. Ruszył serwis informacyjny Fajslawice24.pl

  1. bratkowska j.

    o Fajsławicach nie raz było głośno, miejmy nadzieje, ze i tym razem to będzie na plus, gratuluje pomysłu

    Reply
  2. ms

    Droga Pani Bratkowska, nie ukrywamy, że jednym z powodów powstania naszego serwisu jest przypomnienie tamtych wydarzeń gdy o Fajsławicach było głośno. Osoby, które żyły w tamtych czasach, kojarzą jeszcze naszą gminę jako symbol niezależności i wolności. Niestety młode pokolenie nic nie wie na ten temat, a przez Internet najłatwiej do nich dotrzeć. Tutaj można znaleźć jedną z publikacji odnoszącą się do tamtych czasów: http://fajslawice24.pl/?p=14003

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top