Komisja Rewizyjna zajmie się kontrolą umorzeń podatków oraz stratami wody z wodociągu gminnego

Na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 27 marca radny Tadeusz Barszcz złożył wniosek, aby Komisja zajęła się kontrolą umorzeń podatków oraz stratami wody z wodociągu gminnego. Zaproponował też sprawdzenie wydatkowania środków z budżetu gminy na rozbudowę remizy OSP w Woli Przybysławskiej, a także kontrolę finansową Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Propozycje Tadeusza Barszcza, nie bez oporu, zostały włączone do planu pracy Komisji. Wójt próbował podważyć zasadność przeprowadzenia kontroli strat wody, jednak ten punkt znalazł się w planie pracy Komisji.

Na posiedzeniu 27 marca Komisja Rewizyjna poza przyjęciem planu pracy w 2014 r. przyjęła informację na temat realizacji przez Urząd gminy zadań w zakresie gospodarki odpadami. Informacja ta dotyczyła przetargu na wywóz śmieci, deklaracji i ściągalności opłat za śmieci od mieszkańców oraz współpracy usługodawcą wywożącym śmieci. Według pracowników Urzędu w ostatnich miesiącach współpraca ta wygląda zadowalająco.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Komisja Rewizyjna zajmie się kontrolą umorzeń podatków oraz stratami wody z wodociągu gminnego

  1. to niezgodne z obyczajem

    Przepraszam że pytam, ale co robi wójt na spotkaniu komisji rewizyjnej, której celem jest kontrolowanie wójta!!? Tak się nie robi. O jeszcze śmie wpływać w jakikolwiek sposób na to co w danym roku komisja ma kontrolować! Rzeczy niesłychane w Garbowie mają miejsce. Przecież to jawny skandal i złamanie zasad pracy komisji rewizyjnej.

    Reply
  2. proszę o wyjaśnienie

    Proszę o wyjaśnienie o co chodzi z tą komisją rewizyjną. Jeżeli ona ma kontrolować wójta to czemu jej przewodniczącym jest pan Ostapiński który jest kolegą z tego samego komitetu. Przecież to niepoważne. Jak może działać taka kontrola?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top