Ich dziadkowie zabijali Polaków i Żydów, a oni piszą o polskich obozach i antysemityzmie

Niemieckojęzyczne media nie mają zamiaru przestać obrażać Polaków i nadal zarzucają nam antysemityzm i współudział w holokauście. Polskie ostre reakcje na podobne sformułowania nazywają zaś przewrażliwieniem i pieniactwem.

Hamburski „Zeit” informuje o tym, że w Krakowie rozpoczął się proces, jaki polski rencista, były więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Karol Tendera, wytoczył niemieckiej telewizji ZDF za użycie sformułowania „polskie obóz zagłady” w stosunku do Auschwitz i Majdanek. Komentując to wydarzenie, autorka materiału stwierdza, że taką reakcję spowodowała nadwrażliwość starego człowieka i całego kraju. Centrowy „Zeit” twierdzi, że takie reakcje są histeryczne i małostkowe, albowiem błędy się przecież zdarzają, szczególnie wśród dziennikarzy.

Poprawki nie wystarczą

Niestety nie są to zwykłe błędy. Niemieckojęzyczne media regularnie obrażają Polskę i Polaków pisząc albo naszym współudziale w holokauście, albo o naszym wyjątkowym antysemityzmie. W tym czasie, gdy hamburski „Zeit” pisze o naszej nadwrażliwości w kwestii „obozowych pomyłek”, oficjalna strona internetowa miasta Dortmund oraz dziennik „Mittelbayerische” ponownie piszą o „polskich obozach zagłady”. Strona miasta Dortmund, którą czyta tysiące ludzi i za którą osobistą odpowiedzialność bierze burmistrz Ullrich Sierau, opisując organizowane przez siebie z wielką pompą uroczystości związane z „Dniem Pamięci Ofiar Narodowego Socjalizmu”, w pewnym momencie stwierdza, że 14-letnia żydowska dziewczyna została zamordowana w „polskim obozie zagłady Sobibór”. Dziennik „Mittelbayerische”, który opisując wspaniałe uroczystości upamiętnienia rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau w gimnazjum w miejscowości Nittenau w Bawarii, także nas obraża. Szkoła zorganizowała bowiem dwuletni naukowy projekt „Auschwitz verstehen” (Zrozumieć Auschwitz), który obejmował m.in. wyjazd uczniów do obozu KL Auschwitz-Birkenau. W „Mittelbayerische” czytamy, że przez dwa lata uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się o okropnościach nazistowskiego reżimu, a zwłaszcza o polskim obozie koncentracyjnym, który stał się synonimem ludobójstwa Żydów.

wiecej

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top