„Gospodarka, przedsiębiorczość, biznes.” Andrzej Duda w Stalowej Woli

W Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli odbyła się dziś (25.03) konferencja gospodarcza „Gospodarka, przedsiębiorczość, biznes”. Oprócz zabrania głosu w debacie, Andrzej Duda miał również konferencję prasową.

– Rozmawiamy dziś o szansach dla Polski, szansach dla naszego kraju na rozwój gospodarczy, na rozwój nowoczesnych technologii, a więc na tę reindustrializację polskiego państwa, o której mówię w czasie mojej kampanii i która stanowi tak ważny element mojego programu, mojej propozycji dla rodaków – poinformował.

Jak przypomniał Andrzej Duda, takie miejsca jak Stalowa Wola istniejąca od 78 lat, jest miastem, które w ciągu dwóch lat powstało praktycznie z niczego, a powstało wyłącznie dlatego, że II Rzeczypospolita postanowiła rozwijać przemysł.

– Budowano centralny okręg przemysłowy; w ciągu dwóch lat powstały zakłady pracy, centra przemyslowe, ponad tysiąc mieszkań. Tak działała II Rzeczypospolia, tak działali Polacy – wyliczał.

Zdaniem Dudy, państwo umiało sobie wówczas radzić i działać poprawnie. My chcielibyśmy do takiej działalności, do takiego silnego państwa rozwiajającego się gospodarczo powrócic – zadeklarował kandydat na Prezydenta RP.

– Inkubator Technologiczny, inkubator przedsiębiorczości w Stalowej Woli, jest tego doskonałym przykładem i stąd dzisiaj tutaj właśnie odbywa się konferencja, mówiąca o szansach rozwojowych – dodał.

W konferencji i debacie wziął również prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który oprowadził Andrzeja Dudę po Inkubatorze Technologicznym oraz pokazał funkcjonowanie najnowszego robota laserowego Tru Laser Robot 5020.

W spotkaniu o przedsiębiorczości obok Dudy wzięli udział eksperci z dziedziny gospodarki oraz promocji przemysłu, m.in. prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Janusz Fudała, prezes Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości Jerzy Kwieciński, naukowcy z podkarpackich uczelni.

Podniesiono na nim kwestię promocji zaplecza badawczo-rozwojowego znajdującego się w Inkubatorze Technologicznym i Laboratorium Międzyuczelnianym w Stalowej Woli.

źródło: http://andrzejduda.pl/aktualnosci/76

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top